🚨 اخبار ارز دیجیتال

مقامات بلغاری چهار نفر را پس از یورش به دفتر Nexo متهم کردند: گزارش

پس از یورش ۱۲ ژانویه به دفتر خود در صوفیه، نکسو اقدامات دادستان را به عنوان رویکرد “اول ضربه، بعداً سوال بپرس” توصیف کرد.

طی ۴۸ ساعت پس از یورش به دفاتر وام دهنده ارزهای دیجیتال Nexo در صوفیه پایتخت بلغارستان، دادستانی چهار نفر را متهم کرده است.

بر اساس گزارش ۱۳ ژانویه بلومبرگ، مقامات چهار شهروند بلغارستانی را به تشکیل یک گروه جنایی سازمان یافته متهم کرده اند. این ممکن است شامل فعالیت های مرتبط با پولشویی و بانکداری غیرمجاز باشد. طبق گزارش ها، پلیس ملی این کشور تعدادی از دارایی ها از جمله ارزهای دیجیتال، پول نقد و رایانه را به عنوان بخشی از تحقیقات توقیف کرده است.

پس از حمله ۱۲ ژانویه، Nexo توضیح داد رفتار دادستان به عنوان رویکرد «اول لگد، بعد سؤال بپرس». طبق گزارش ها، این شرکت قصد داشت برای جبران خسارات ناشی از اقدامات پلیس شکایت کند، با این ادعا که مقامات موفق به ارائه حکم بازرسی و معرفی خود به کارمندان Nexo نشدند. من اینجا هستم.

ما همیشه با مقامات و رگولاتورهای مربوطه همکاری می کنیم.» گفت وام دهنده

جورج نایدنوف، توسعه دهنده فرانت اند در دفتر Nexo’s Sofia، در لینکدین گفت:

البته، من از دادستانی بلغارستان تشکر می‌کنم که به ناکارآمدترین و رقت‌انگیزترین روش تلاش کرد تا من و بیش از ۶۰۰ نفر را در Nexo بیکار کند.»

مشخص نیست که کدام افراد چه نقشی در Nexo داشتند یا اینکه آیا آنها در دستگیری ها نقش داشتند یا خیر. این شرکت وام دهی حدود ۶۰۰ کارمند در صوفیه دارد.

مربوط: کالیفرنیا علیه حساب‌های بهره Nexo حکم صادر می‌کند و می‌گوید که هشتمین ایالتی خواهد بود که اقدام می‌کند

Nexo که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، یک پلتفرم سرمایه گذاری را راه اندازی می کند که به کاربران اجازه می دهد در برابر ارزهای دیجیتال شرط بندی و وام بگیرند. این شرکت دفاتری در بریتانیا، بلغارستان و سوئیس دارد، اما بنا به گزارش ها به ساکنان بلغارستان به دلیل مشکلات احتمالی با دولت های محلی خدمات ارائه نمی دهد. Nexo اعلام کرده است که قصد دارد خدمات خود را در ایالات متحده به تدریج متوقف کند، و دلیل آن فقدان یک مسیر انطباق مقرراتی واضح است. .نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا