اخبار ارز دیجیتال

دولت بوکل لایحه ای را برای صدور اوراق قرضه بیت کوین ارائه می کند

لایحه جدید برنامه های دولت برای جمع آوری یک میلیارد دلار و سرمایه گذاری در ساخت «شهر بیت کوین» را تأیید می کند.

در بحبوحه رکود بازار ارزهای دیجیتال، السالوادور سرانجام گامی قاطع در جهت تحقق پروژه بلندپروازانه “اوراق قرضه بیت کوین” خود برداشته است. ماریا لویزا هایم بروو، وزیر اقتصاد، لایحه‌ای را ارائه کرده است که برنامه‌های دولت برای جمع‌آوری یک میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در ساخت «شهر بیت کوین» را تأیید می‌کند.

لایحه 33 صفحه ای اوراق بهادار دیجیتال، مورخ 17 نوامبر، از قانونگذاران می خواهد که یک چارچوب قانونی با استفاده از دارایی های دیجیتال منتشر شده عمومی السالوادور ایجاد کنند. کلیه الزامات این رویه و تعهدات ناشران و ارائه دهندگان دارایی نیز باید در نظر گرفته شود.

اوراق قرضه آتشفشانی یا اوراق قرضه بیت کوین در سال 2021 توسط دولت Nayib Bukele معرفی شد. طرح اولیه انتشار حدود 1 میلیارد دلار در این اوراق و تخصیص درآمد حاصل از آن به ساخت «شهر بیت کوین» پایگاه بود. آتشفشان کولچاگوا شاید انرژی هیدروترمال آتشفشان، شهر را به مرکز استخراج ارز دیجیتال عالی تبدیل کند. نیمی از وجوه جمع آوری شده به طور مستقیم در بیت کوین سرمایه گذاری خواهد شد.

مربوط: Nayib Bukele نسخه بیت کوین را برای السالوادور اعلام کرد: 1 BTC در روز

این پروژه در 12 ماه گذشته بارها به تعویق افتاده است. در یک مقطع، مرحله راه اندازی آن برای اوایل ماه مارس برنامه ریزی شده بود، اما به سپتامبر موکول شد و سپس به دلایل امنیتی دوباره به تعویق افتاد.

برخی منابع می گویند این لایحه می تواند قبل از کریسمس توسط قانونگذاران تصویب شود. پائولو آردوینو، CTO صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex، که با دولت سالوادور در پروژه‌های اوراق قرضه همکاری می‌کند، در مورد زمان‌بندی خوشبین به نظر می‌رسد.

https://twitter.com/paoloardoino/status/1595246771097288705

السالوادور پس از انجام مناقصه قانونی بیت کوین در 7 سپتامبر 2021، بیش از 2301 بیت کوین در حدود 103.9 میلیون دلار جمع آوری کرده است. در طول بازار صعودی، سود حاصل از سرمایه گذاری ها نیز برای ساخت مدارس و بیمارستان ها استفاده شد. با این حال، از آنجایی که اقتصاد کشور همچنان با مشکل مواجه است، 77.1 درصد از مردم از دولت السالوادور می‌خواهند که «هزینه بودجه عمومی برای بیت‌کوین» را متوقف کند.نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا