🚨 اخبار ارز دیجیتال

اشکال Aave V2 Polygon که باعث می‌شود برخی از دارایی‌ها در قراردادها گیر کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این باگ فقط بر پیاده سازی Polygon تأثیر می گذارد، نه V3.

یک اشکال در نسخه قدیمی‌تر پروتکل وام‌دهی ارزهای دیجیتال Aave، کاربران را از تعامل با استخرهای Wrapped Ether (WETH)، Tether (USDT)، Wrapped Bitcoin (WBTC) یا Wrapped Matic (WMATIC) در Aave V2 Polygon مسدود می‌کند و از خروج آن‌ها جلوگیری می‌کند. دارایی های. از سوی آنها، طبق پیشنهاد ۱۹ مه برای رفع اشکال از طریق یک پچ. این پیشنهاد بیان می کند که کاربران در حال حاضر نمی توانند “تامین، وام، بازپرداخت یا برداشت بیشتر از این دارایی ها” را انجام دهند.

این تیم گفت که در حال حاضر امکان برداشت وجود ندارد، اما وجوه “کاملاً ایمن” هستند زیرا می توان پس از رای حکومتی اشکالات را برطرف کرد.

این باگ فقط Aave V2 را در Polygon تحت تأثیر قرار می دهد. آخرین نسخه، AaveV3، به اندازه استقرار V2 در اتریوم یا Avalanche بی‌تأثیر است.

این کد شکسته ناشی از وصله منحنی نرخ بهره در ۱۶ می است که برای همه استقرارهای V2 اعمال می شود. پیاده‌سازی Polygon در V2 از یک لیست تعریف عملکرد کمی متفاوت (به نام “رابط”) برای قراردادهای استراتژی نرخ در مقایسه با پیاده‌سازی‌های اتریوم و آوالانچ استفاده می‌کند. با این حال، تغییر در منحنی نرخ بهره این تفاوت را در نظر نگرفت، که باعث ایجاد باگ فقط در استقرار Polygon شد.

پیشنهاد جدید از هیئت حاکمه Aave، Aave DAO می‌خواهد که تغییرات کد را فقط در نسخه Polygon برای اصلاح وصله تأیید کند. در این پیشنهاد آمده است که رای گیری از ۲۰ می آغاز و تا ۲۳ می ادامه خواهد داشت.

مربوط: Aave DAO به “طرح نجات” برای نجات توکن های گم شده رأی می دهد

Aave بیشتر به دلیل ویژگی وام فلش خود شناخته شده است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به وثیقه وام، تجارت و بازپرداخت وام را در همان بلوک در ارزهای رمزپایه انجام دهند. این کار با اتریوم شروع شد، اما در چند سال گذشته به شبکه های دیگر گسترش یافته است. در ۱۷ آوریل، Aave Governance رای داد تا پروتکل را به zkSync Era، لایه ۲ اتریوم که از فناوری اثبات دانش صفر استفاده می‌کند، بیاورد. در ۸ می، Aave V3 در شبکه متیس، که همچنین لایه ۲ اتریوم است، مستقر شد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا