اخبار ارز دیجیتال

بوئنوس آیرس شناسه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین صادر می کند

اولین اسناد موجود در زنجیره در بوئنوس آیرس شامل گواهی تولد و ازدواج، گواهی درآمد و گواهی تحصیلی است.

پایتخت آرژانتین، بوینس آیرس، در حال انجام اقدامات بزرگی برای ادغام بوروکراسی خود با فناوری بلاک چین است. بر اساس اعلامیه در تاریخ ۲۸ سپتامبر، ۱۵ میلیون نفر از ساکنان این شهر از ماه اکتبر می توانند از طریق کیف پول دیجیتال به اسناد شناسایی خود دسترسی داشته باشند.

اولین مدارکی که به صورت زنجیره ای در دسترس قرار می گیرد شامل گواهی تولد و ازدواج، گواهی درآمد و گواهی تحصیلی است. در این اطلاعیه آمده است که داده های سلامت و مدیریت پرداخت در آینده یکپارچه خواهند شد و تا پایان سال ۲۰۲۳ نقشه راه برای عرضه راه حل های مبتنی بر بلاک چین در سراسر کشور تعریف می شود.

پشت زیرساخت پروژه QuarkID است، یک پروتکل هویت دیجیتال که توسط شرکت Web3 Extrimian ساخته شده است. کیف پول QuarkID توسط zkSync Era، یک پروتکل مقیاس‌پذیری اتریوم که از جمع‌آوری‌های دانش صفر (ZK rollups) استفاده می‌کند، تامین می‌شود. این فناوری به یک طرف اجازه می دهد تا بدون افشای اطلاعات خاصی در مورد خود بیانیه، صحت یک گزاره را به دیگری ثابت کند.

گیلرمو ویلانووا، مدیر عامل Extremian گفت: «این یک گام بزرگ به سوی آینده ای امن تر و کارآمدتر برای خدمات دولتی در آمریکای لاتین است.

داده‌های ذخیره‌شده در کیف پول مستقل خواهند بود و به شهروندان این امکان را می‌دهند که توزیع اعتبار خود را هنگام تعامل با دولت‌ها، مشاغل و سایر افراد کنترل کنند. zkSync Era به عنوان یک لایه پرداخت برای QuarkID عمل می کند و اطمینان می دهد که هر شهروند اعتبار صحیح را دارد.

دولت آرژانتین و شهر بوئنوس آیرس یک چارچوب هویت دیجیتال را به یک کالای عمومی تبدیل می کند. دیگو فرناندز، وزیر نوآوری در بوئنوس آیرس، گفت:

این توسعه بوئنوس آیرس را به اولین شهر در آمریکای لاتین و اولین شهر در جهان تبدیل می کند که این فناوری جدید را ادغام و ترویج می کند و استانداردهایی را برای نحوه استفاده سایر کشورهای منطقه از فناوری بلاک چین تعیین می کند و به یکی از شهرهای جهان تبدیل می شود. مردم. ”

مقامات آرژانتینی در حال بررسی یک ابتکار مشابه در این کشور، پروژه ID دیجیتال Worldcoin هستند. در ماه آگوست، مقامات محلی تحقیقاتی را در مورد نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی مرتبط با جمع‌آوری، ذخیره‌سازی و استفاده از داده‌های مشتریان WorldCoin فاش کردند.

World Coin از زمان عرضه جهانی خود در ماه ژوئیه، توجه اروپا و آفریقا را نیز به خود جلب کرده است. این پروژه که توسط سام آلتمن یکی از بنیانگذاران OpenAI تأسیس شده است، اسکن شبکیه چشم را برای احراز هویت کاربران جمع آوری می کند.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟مطالعه موردی کتاب کودکان بیت کوین


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا