🚨 اخبار ارز دیجیتال

جمعیت نهنگ بیت کوین به سطوح اولیه سال ۲۰۲۰ کاهش یافت – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عملکرد قیمت بیت کوین در لبه چاقو است و تجزیه و تحلیل امیدوار است که قیمت بسته شدن ماهانه بتواند به طور مثبت پایان هفته را منعکس کند.

بیت کوین (BTC) همچنان به دنبال پایان صعودی به ماه فوریه است زیرا قیمت بسته شدن ماهانه قیمت هفته آینده آغاز می شود.

به نظر می رسد که بزرگترین ارز دیجیتال سودهای خود را تا پایان ماه دوم سال ۲۰۲۳ حفظ کند. در این روند، امید گاوها زنده می ماند.

آیا رونق ادامه خواهد داشت؟ هفته آینده می تواند به معنای زمان تصمیم گیری برای حوزه های کلیدی اقدام قیمت بیت کوین در حدود ۲۵۰۰۰ دلار باشد.

در صورتی که حمایت پایدارتر شود، تحلیلگران به دنبال شکست تا ۳۰۰۰۰ دلار هستند، اما نگرانی ها مبنی بر اینکه بازگشت به مقاومت در ژانویه بازیابی شده همچنان در کارت است.

کاتالیزوری که تعیین می کند بیت کوین/دلار در میان یک هفته آرام از داده های اقتصاد کلان افزایش یا کاهش می یابد، می تواند از خود بیت کوین باشد.

یک چیز قطعی است، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که دارندگان بیت‌کوین درازمدت هنوز آماده فروش نیستند و به اضافه کردن مقادیر زیادی از BTC در قیمت‌های فعلی ادامه می‌دهند.

کوین تلگراف نگاهی به برخی از عوامل کلیدی می اندازد که باید در نظر داشته باشید که بیت کوین در هفته آینده چه خواهد کرد.

بسته شدن ماهانه بیت کوین از روند نهایی مارس جلوگیری می کند

بیت‌کوین پس از اینکه آخر هفته‌ای به نظر می‌رسد، از یک تغییر قابل توجه اجتناب کرده و در هفته جدید به سمت بالا حرکت کرده است.

بسته های هفتگی حدود ۲۳۵۰۰ دلار برای کسانی که امیدوارند دیر یا زود شاهد بازگشت قوی باشند خوب به نظر می رسد.

تاجر و تحلیلگر معروف Rekt Capital گفت: «BTC توانست از سطح ۲۳۴۰۰ دلار عبور کند که بالاترین محدوده ماهانه کلان است. توضیح داد.

“این همان کاری است که BTC باید برای تعصب صعودی خود با نزدیک شدن به پایان فوریه انجام دهد. بسته شدن ماهانه آینده بسیار جالب خواهد بود.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

در سطوح فعلی، BTC/USD در فوریه ۲۰۲۳ حدود ۱.۲۵ درصد افزایش یافته است.

برای Rekt Capital، ماه مارس یک ماه موفقیت یا شکست واقعی خواهد بود، زیرا BTC/USD به خط روند بلندمدت نزدیک می شود و شکست آن نشان دهنده یک معکوس کامل روند است.

او گفت: «فوریه رو به پایان است و برای BTC چندان هیجان‌انگیز نیست، از نظر تاریخی مانند شمع‌های ماهانه قبل از انتشار.» ادامه.

با توجه به روند شیب دار روند نزولی کلان، قیمت شکست بیت کوین کمی پایین تر در حدود ۲۴۵۰۰ دلار در ماه مارس خواهد بود.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

پست های بیشتر تکرار کرد ۲۵۰۰۰ دلار به عنوان سطحی برای شکستن برای “تأیید” روند صعودی کلان.

معامله گر همکار کریپتو چیس در مورد اقدام کوتاه مدت قیمت قاطعانه تر بود.

او گفت: “۲۲.۷ و برچسب کامل پرش. حرکت آخر هفته… اگر ۰.۶۱۸ یا یک درایو سوم دوباره تست شود، تعجب نخواهم کرد.” نظر داد در مورد پایین ترین حد آخر هفته

“در آن مرحله برای من یک موفقیت یا یک شکست است. من می توانم ۲۵۰۰۰+ مایع را نگه دارم و همچنان ببینم، اما آن را از دست دادم و ۲۰۰۰۰ بعدی است.”

در همین حال، منبع معاملاتی Stock Money Lizards توضیح داد که هم قیمت و هم شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار چهار ساعته با نزدیک شدن به پایان هفته، یک “معکوس صعودی کوتاه مدت” را در نمودار چهار ساعته نشان دادند.

تمرکز کلان به سمت نقدینگی بانک مرکزی تغییر می کند

در یک تغییر تازه طی دو هفته گذشته، انتشار داده های اقتصاد کلان ایالات متحده نسبت به اوایل ماه مارس ضعیف تر خواهد بود.

با این حال، همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، تحلیلگران به طور فزاینده ای به انتشار متناظر از آسیا به عنوان تأثیرگذاران بالقوه قیمت BTC چشم دوخته اند.

برخلاف فدرال رزرو، تزریق نقدینگی بانک مرکزی همچنان موضوع مهمی است.

«نقدینگی جهانی – پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد، اما اخیراً کاهش یافته است» توسط مفسر محبوب Tedtalksmacro زمزمه کرد در آن روز.

“– چین در دسامبر تا ژانویه حدود ۴۵۰ میلیارد دلار به بازارهای مالی تزریق کرد – نقدینگی ایالات متحده ثابت است و نقدینگی دولت اخیراً از QT فدرال رزرو پیشی گرفته است. بازارها نقدینگی x ریسک هستند. این محصول ترجیحی است.”

نمودار مقایسه کلان نقدینگی. منبع: Tedtalksmacro/ توییتر

با این وجود، Tedtalksmacro هشدار داد که بانک مرکزی ژاپن، بانک ژاپن (BoJ)، ممکن است برای کنترل تورم به انقباض پولی متوسل شود.

“جمعه گذشته، تورم اصلی ژاپن به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۸۱ رسید –> این گمانه زنی را برانگیخت که BOJ پس از سال ها سیاست پولی بسیار سازگارانه نیاز به تشدید دارد. من تحریک می کنم.” دریافت کردم.

در همین حال، پس از چاپ داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه، عملکرد دارایی های کلان ایالات متحده با ارزهای دیجیتال مقایسه می شود. اضافه دارایی کریپتو حتی زمانی که سایر دارایی ها شروع به افزایش کردند، “سرسخت” باقی ماند.

نمودار مقایسه دارایی های کلان منبع: Tedtalksmacro/ توییتر

پلتفرم تحلیلی Mosaic Asset بر احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی بیش از حد انتظار در نشست ماه مارس خود تاکید کرد.

«هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که اقتصاد کند شده است و گزارش تورم هفته گذشته بهتر از حد انتظار بود و فدرال رزرو را تحت فشار قرار داد تا نرخ‌ها را سریع‌تر و طولانی‌تر از حد انتظار بازار ادامه دهد. سریال «موزاییک بازار» را در ۲۶ فوریه تمدید خواهد کرد. .

“این در احتمال افزایش بعدی نرخ منعکس شده است، به طوری که تخمین های ضمنی بازار اکنون به دنبال افزایش ۰.۲۵ درصدی دیگر هستند. در حالی که نرخ بهره برای مدت طولانی تری بالا می ماند، پتانسیل بیشتری وجود دارد.”

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش نرخ بهره ۰.۵٪ به جای ۰.۲۵٪ مشاهده شده در فوریه، اکنون ۲۷.۷٪ است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

فروشندگان زیان خالص را در هفته اول ۲۰۲۳ مشاهده می کنند

بیت کوین ممکن است تا به امروز بیش از ۴۰ درصد رشد داشته باشد، اما راه بهبود برای افراد عادی شکننده است.

این نتیجه‌گیری آخرین داده‌های شرکت تحقیقاتی Santiment است که نشان می‌دهد حتی حرکت‌های مختلط قیمت BTC در هفته گذشته می‌تواند منجر به ضرر خالص فروشندگان شود.

ما همین پدیده را در مورد اتر (ETH) دیدیم و آن را به اولین هفته سال ۲۰۲۳ تبدیل کردیم که فروشندگان ضرر کردند.

هم بیت کوین و هم اتریوم در این هفته، اولین هفته از این دست تا کنون در سال ۲۰۲۳، تعداد معامله گرانی که در این هفته با ضرر بیشتری به فروش می‌رسانند، بیشتر از کسب سود بوده‌اند. نظر داد.

از نظر تاریخی، هر چه بیشتر جمعیت با ضرر موقعیت‌های خود را ترک کنند، احتمال تشکیل یک پایین‌تر بیشتر است.»

نمودار مشروح زیان های تحقق یافته برای بیت کوین، اتریوم.منبع: سانتیمنت/توئیتر

بدشانسی فروشنده در تضاد با استراتژی هایی است که هنوز برای دارندگان بلندمدت که به رشد موقعیت های بیت کوین خود ادامه می دهند، به طور محکم اجرا می شود.

طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode، تغییر موقعیت خالص هودلر در آخر هفته به بالاترین حد خود در چهار ماه گذشته رسید که نشان دهنده سرعت انباشت در آن است.

نمودار تغییر موقعیت بیت کوین HodlerNet منبع: Glassnode/ Twitter.

علاوه بر این، درصد عرضه بیت کوین که حداقل برای ۵ سال غیرفعال بوده است، بالاتر از همیشه در ۲۸.۲۴ درصد است.

نمودار عرضه درصد بیت کوین بیش از ۵ سال پیش فعال بود. منبع: Glassnode/Twitter

درآمد بیت کوین به بالاترین حد خود در هشت ماه گذشته رسید

تقریباً همین وضعیت در حال حاضر در بین ماینرهای بیت کوین مشاهده می شود.

در اینجا، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که ماینرها هر ۳۰ روز، بیت‌کوین بیشتری نسبت به فروش خود نگه می‌دارند، اما قیمت فعلی روند را بی‌ثبات نگه می‌دارد.

در حالی که قیمت ها برای بازگشت به فروش خالص به طور قابل توجهی کاهش نمی یابد، وضعیت فعلی بسیار سالم تر از آنچه در ماه گذشته شاهد بودیم باقی مانده است.

نمودار تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین.منبع: Glassnode

پوشش نقره ای به شکل سودهای جزئی است، اما با این وجود، بالاترین میزان در هشت ماه گذشته است، هرچند اندک.

نمودار درآمد ماینر بیت کوین منبع: Glassnode/Twitter.

درآمد توسط هزینه های معمولی پشتیبانی می شد که در ماه فوریه از ۱ میلیون دلار فراتر رفت.

با وجود اعداد ترتیبی که منجر به «مپول کاملتر» بیت کوین می شود، مطالعه کنید دریافت کردم همانطور که Glassnode نشان می دهد، ماینرها هنوز هم هفته گذشته توانستند آن را پاک کنند.

نمودار ممپول بیت کوین منبع: Glassnode

برای نهنگ های بیت کوین، اوایل سال ۲۰۲۰ است

آنها می توانند مسئول برخی رویدادهای جالب در کتاب سفارش مبادلات باشند، اما واقعیت این است که تعداد نهنگ بیت کوین در حال کاهش است.

مرتبط: بیت کوین ممکن است تنها ۴ هفته طول بکشد تا به ۳۰۰۰۰ دلار برسد زیرا نزدیکی نزدیک شدن به بسته شدن ماهانه اصلی

با توجه به اینکه قیمت هنوز ۶۵ درصد کمتر از بالاترین سطح تاریخ است، بزرگترین سرمایه گذاران بیت کوین هنوز تصمیم نگرفته اند که اکنون زمان بازگشت به بازار است.

بر اساس گزارش گلس‌نود، تعداد نهنگ‌ها در حال حاضر به پایین‌ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است و ۱۶۶۳ نهاد منحصربه‌فرد در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین را مدیریت می‌کنند. سه سال پیش در فوریه ۲۰۲۰، بیت کوین زیر ۱۰۰۰۰ دلار معامله شد.

Glassnode یک موجودیت منحصر به فرد را به عنوان “خوشه ای از آدرس ها که توسط یک موجودیت شبکه کنترل می شود” تعریف می کند.

در اوج خود در فوریه ۲۰۲۱، ۲۱۶۱ نهنگ از این دست وجود داشت.

نمودار نهنگ بیت کوین منبع: Glassnode

«خوشه‌های» فعالیت‌های تجاری نهنگ می‌توانند بینشی در مورد حمایت و مقاومت ارائه دهند، حتی زمانی که تعداد نهنگ‌ها کاهش می‌یابد.

همانطور که توسط منبع ناظر Whalemap اشاره شده است، ۲۳,۰۰۰ دلار به دلیل فاکتور نهنگ آن، در این ماه تمرکز اصلی قیمت است.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا