اخبار ارز دیجیتال

معامله گران بیت کوین برای ضرر ۳۰۰۰۰ دلاری آماده می شوند – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که عملکرد قیمت بیت کوین در کوتاه مدت باعث ناراحتی فعالان بازار شده است، نشانه هایی وجود دارد که انباشت بیت کوین در حال افزایش است.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را بالای ۳۰۰۰۰ دلار آغاز کرد اما به جایی نرسید زیرا محدوده معاملات چند ماهه تغییر نکرد.

اقدام قیمت بیت کوین بیش از یک دژاووی ناامید کننده به معامله گران داده است و نمی دانند که برای تغییر روند چه چیزی لازم است.

در واقع، ممکن است دقیق تر باشد که بگوییم روندها دقیقاً همان چیزی است که بیت کوین در بازه های زمانی کوتاه فاقد آن است. بزرگترین ارز رمزنگاری شده هفته ها را در نوسان بین مرزهای نقدینگی بالا و پایین سپری کرده است بدون اینکه در نهایت تصمیم بگیرد که آیا گاوها یا خرس ها برنده خواهند شد.

مبارزه با نظم قابل پیش بینی ادامه دارد و هیچ چیز، نه داده های چاپی اقتصاد کلان و نه دخالت نهادی، نتوانسته است وضعیت را تغییر دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است آنقدر مهم نباشد که هفته آینده شتاب دهنده های دارایی ریسک مبتنی بر داده کمی از ایالات متحده یا فدرال رزرو ارائه شود.

در بیت‌کوین، داده‌های زنجیره‌ای نشان‌دهنده یک مرحله بازسازی در میان پایه سرمایه‌گذاران است که شاید منعکس‌کننده روحیه «آرامش قبل از طوفان» قبل از حرکت‌های بزرگ‌تر بازار باشد. تصور می‌شود که وجود دارد.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، احساسات بازار ارزهای دیجیتال “خنثی” است اما همچنان در پایین ترین سطح خود در ماه جولای است.

کوین تلگراف این و سایر عوامل را برای تعیین محرک های احتمالی قیمت بیت کوین در چند روز آینده در نظر می گیرد.

بسته شدن هفتگی بیت کوین نوسانات را از بین می برد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بسته شدن هفتگی کندل بیت کوین انتخاب جدیدی برای حذف نوسانات داشته است.

نمودار BTC/USD 1 هفته ای. منبع: TradingView

در دوره‌ای که معمولاً یک دوره نوسان در نوسانات کوتاه‌مدت قیمت است، آشفتگی کمی در قیمت پایانی وجود داشت و حتی حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری ثابت ماند.

بنابراین، از هفته گذشته، BTC/USD از زمانی که بالاترین حد خود را از سال تا به امروز در پوششی با هدف افزایش نقدینگی و به دنبال آن کاهش چشمگیر به دنبال داشت، به تجارت در یک «مینی برد» باریک ادامه داده است.

معامله‌گر محبوب Daan Crypto Trades گفت: «من فکر می‌کنم همه می‌توانند در حال حاضر این محدوده را با چشمان بسته ببینند. خلاصه شده است.

“برای من، این کار بیهوده ای است. گاوها باید ۳۰۵۰۰ دلار به من برگردانند تا بتوانم ناکارآمدی ها را از زباله حذف کنم. سناریوی اصلی من این است که بپرسم.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Daan Crypto Trades/Twitter

دیگران به طور مشابه به این ایده رسیده اند که با توجه به ناتوانی گاوها در خارج شدن از محدوده برای مدت طولانی، ممکن است پایین ترین قیمت های محلی جدید برای بیت کوین باشد.

برای معامله گر همکار Credible Crypto، بازگشت به ۲۷۴۰۰ دلار (اولین سطح در تقریباً یک ماه) دور از ذهن نیست.

معامله گر کریپتو تونی یک منطقه هدف بالقوه نزولی را در حدود ۲۸۳۰۰ دلار پیشنهاد کرد و افزود که این “سوگیری او باقی می ماند.”

از نظر قدرت قیمت محلی، تاجر Jere گفت که نبرد مداوم بر سر شاخص قدرت نسبی بیت کوین (RSI) اخیراً یک واگرایی نزولی از مسیر قیمت آن نشان داده است.

او گفت: «بیت کوین هفته گذشته تلاش کرد یک واگرایی نزولی را برطرف کند، اما به سرعت شکست خورد. نظر داد به عنوان بخشی از آخرین تحلیل او.

“هر دو گاو و خرس از سرزمین خود به شدت دفاع می کنند. پینگ پنگ بیشتر تا شکست.”

انتشار آمار ایالات متحده در فصل سود

کسانی که امیدوار به بازسازی کلان دارایی های ریسک هستند ممکن است در این هفته به دلیل فقدان داده های کلیدی از ایالات متحده ناامید شوند.

نکات برجسته به شکل درآمدهای فناوری در ۲۰ جولای و ادعاهای بیکاری خواهد بود، اما تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره هنوز حدود دو هفته باقی مانده است و نوسانات هنوز در افق است.

“فصل سود در حال حاضر در نوسان کامل است، با توجه به جلسه ژوئیه فدرال رزرو.

برآوردهای فعلی از ابزار FedWatch گروه CME نشان می دهد که بازار همچنان مطمئن است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را از سر خواهد گرفت، علیرغم اینکه داده های خوبی که نشان می دهد نرخ تورم سریعتر از حد انتظار کاهش می یابد.

از ۱۷ جولای، احتمال افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره تقریباً با ۹۶.۱ درصد مطابقت دارد.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

در همین حال، شاخص مورد علاقه، شاخص دلار آمریکا (DXY) است که اکنون پس از سقوط به زیر ۱۰۰ برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته، اکنون در تلاش است تا سطح ۱۰۰ را به دست آورد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، بیت کوین قبلا یک همبستگی منفی قوی با DXY نشان می داد، اما این میزان در سال ۲۰۲۳ به طور قابل توجهی ضعیف می شود.

نمودار ۱ روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

نهنگ ها به بازی برگشتند

با عطف به داده‌های زنجیره‌ای، تجدید حیات نهنگ بیت‌کوین پلتفرم تحلیلی روی زنجیره کریپتوکوانت را هیجان زده کرده است.

همانطور که توسط تحلیلگر مشارکت کننده SignalQuant اشاره شد، حجم معاملات خرج نشده (UTXO) که بازتاب بخش های بزرگ سکه است، امسال به سبک کلاسیک بازار گاوی افزایش یافته است.

SignalQuant به شاخص UTXO Value Bands اشاره کرد که نشان می‌دهد نهنگ‌هایی که اواخر سال گذشته به سرعت عقب‌نشینی کردند، به تدریج در سال ۲۰۲۳ باز خواهند گشت.

او در یکی از پست‌های وبلاگ Quicktake CryptoQuant در ۱۶ ژوئیه گفت: از این منظر، “گروه نهنگ” در سال ۲۰۲۳ به آرامی در حال افزایش قیمت است، درست مانند سال ۲۰۱۹.

“اگر این اندیکاتور به تدریج افزایش یابد، می توانیم مطمئن باشیم که ۱) قیمت پایان سال ۲۰۲۲ پایین ترین قیمت بلندمدت خواهد بود و ۲) قیمت به افزایش خود ادامه خواهد داد.”

داده های UTXO نهنگ بیت کوین.منبع: Cryptoquant

Cointelegraph قبلا گزارش داده بود که تعداد نهنگ ها با قیمت های فعلی همراه با قرار گرفتن در معرض سایر گروه های سرمایه گذار بزرگ در حال بهبود هستند.

دینامیک عرضه سیگنال های اولیه بازار گاوی را تکرار می کند

وقتی نوبت به سیگنال‌های صعودی پنهان برای قیمت بیت کوین می‌شود، فعلاً تنها چیزی نیست که تحلیلگران بر روی آن تمرکز کرده‌اند.

بر اساس آخرین داده‌های زنجیره‌ای، بیشتر عرضه بیت‌کوین در واقع حدود ۳۰۰۰۰ دلار بیشتر از سایر نقاط قیمتی است که نشان‌دهنده یک نقطه کلیدی مورد علاقه در پایه سرمایه‌گذاران است.

بر اساس پلتفرم تحلیلی روی زنجیره Look Into Bitcoin، در مجموع، مناطقی با قیمت ۳۰۲۰۰ دلار در مجموع ۳.۸ درصد از کل عرضه را جابجا کرده اند.

در عین حال، لوازم قدیمی و طولانی مدت در حال احیا هستند. فیلیپ سوئیفت، بنیانگذار Look Into Bitcoin هفته گذشته ادعا کرد که این یکی از ویژگی های اولیه بازار صعودی بیت کوین تاکنون بوده است.

او گفت: “افزایش مخارج زنجیره ای نشان می دهد که ما در حال حاضر در کجای چرخه قرار داریم. تاریخ خود را تکرار نمی کند، اما اغلب قافیه می شود.” نظر داد.

نمودارهای متعدد از روزهای تخریب ارزش بیت کوین.منبع: Glassnode

“طمع” از بازار ارزهای دیجیتال ناپدید می شود

چیزهای کمی ماهیت دمدمی مزاج یک سرمایه گذار معمولی ارزهای دیجیتال را بهتر از شاخص احساسات کلاسیک یعنی شاخص ترس و طمع کریپتو نشان می دهد.

مطالب مرتبط: صرافی های بیت کوین اکنون همان سهم عرضه بیت کوین را در پایان سال ۲۰۱۷ دارند

اگرچه کمی عقب است، اما ترس و طمع، خلق و خوی به سرعت در حال تغییر را در میان فعالان بازار، حتی در محدوده‌های معاملاتی مشخص، به تصویر می‌کشد.

این در حدود مرز بحرانی ۳۰۰۰۰ دلار صادق است، جایی که احساسات به طور قابل توجهی بالاتر از آن بهبود می یابد و در زیر آن بدتر می شود.

این شاخص در حال حاضر در قلمرو “خنثی” قرار دارد، اما در ۵۴/۱۰۰ قرار دارد که پایین‌ترین میزان در ماه جولای است.

ترس و طمع شدید به ترتیب به عنوان هشدارهای قبلی در مورد عقب نشینی و اصلاح بازار عمل می کنند.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشند

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا