اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین ۵ درصد افزایش یافت “آپتوبر” – ۵ نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

از آنجایی که قیمت بیت کوین برای شروع ماه معروف “آپتوبر” به بالای ۲۸۰۰۰ دلار می رسد، این سوال بر لبان همه است که آیا بیت کوین می تواند موقعیت خود را حفظ کند یا خیر.

بیت کوین (BTC) هفته جدید، ماه جدید و سه ماهه جدید را با حرکت صعودی بالای ۲۸۰۰۰ دلار آغاز می کند.

بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال با بالاترین قیمت‌های بسته شدن هفتگی خود از اواسط آگوست، «بالاترین» خود را جشن می‌گیرند – بعد چه می‌شود؟

عملکرد ترکیبی قیمت بیت کوین در ماه سپتامبر باعث شد تا فعالان بازار برای پایان ماه بالقوه نوسانی آماده شوند، اما در نهایت به نفع گاوها شد.

با توجه به اینکه ماه اکتبر به طور مکرر شاهد افزایش قابل مشاهده قیمت بیت کوین هستیم، هیجان در مورد اتفاقاتی که در هفته های آینده رخ خواهد داد افزایش یافته است.

محرک‌های کلان ممکن است به پاسخ‌های فوری منجر نشوند، زیرا دولت از تعطیلی در آخرین لحظه اجتناب می‌کند و اکتبر در یک یادداشت آرام برای داده‌های کلان ایالات متحده آغاز می‌شود.

در همین حال، اصول بنیادی بیت کوین هنوز در جهش قیمت های نقدی منعکس نشده است، که در واقع در تعادل خودکار بعدی در ۲ اکتبر کاهش می یابد و استخراج را دشوار می کند.

Cointelegraph این موضوعات و موارد دیگر را در خلاصه هفتگی ما از کاتالیزورهای قیمت BTC در فروشگاه پوشش می دهد.

گاوهای بیت کوین ریسک برگشت قیمت بیت کوین را تشخیص می دهند

در آستانه بسته شدن هفتگی در اول اکتبر، بیت کوین قبلاً قیمت بسته شدن کندل ماهانه سپتامبر را پاک کرده بود و نوسان کلی کمی وجود داشت.

با پایان هفته همه چیز تغییر کرد و یک جهش ناگهانی رشد قیمت بیت کوین را به زیر ۲۸۰۰۰ دلار رساند. در ساعات بعد، بیت استمپ به بالاترین قیمت محلی جدید ۲۸۴۵۱ دلار رسید.

داده‌های Cointelegraph Market Pro و TradingView تایید می‌کنند که بزرگترین ارز دیجیتال از زمان عرضه در اول اکتبر بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

این حرکت قیمت بسته شدن هفتگی بیت کوین را به بالاترین حد خود از اواسط آگوست رساند و ضعف مشاهده شده از آن زمان را از بین برد.

مایکل ون دی پوپ، مدیرعامل و بنیانگذار MNTrading می گوید: بیت کوین به ۲۸۰۰۰ دلار بازگشته است. گفت X تعداد مشترکان آن روز.

“این می تواند یک معکوس کامل باشد، اما روند به وضوح رو به افزایش است. هر ادغام بیت کوین زمانی خواهد بود که آلت کوین ها مسیر بیت کوین را دنبال می کنند. این سه ماهه سرگرم کننده است!”

معامله‌گر محبوب Skew به طور مشابه با ذکر روندهای موجود در دفتر سفارش ارز به عنوان شواهد، نسبت به کاهش احتمالی هشدار داد.

او گفت: «ما در اینجا از نظر نقدینگی موجود و نقدینگی غیرفعال، سفارش بسیار گسترده‌ای داریم. توضیح داد در آن روز.

“این یک واکنش قیمت بزرگ‌تری ایجاد می‌کند. نقدینگی درخواستی را برای دفترهای سفارش نقدی افزایش می‌دهد. (تغییرات در ساختار بازار).

نمودار روزانه BTC/USD با میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته ای (SMA). منبع: TradingView

وی افزود که معامله گران نقطه ای نیروی محرکه در تعیین مسیر حرکت بازار هستند.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران Monitoring Resources Material Indicators. ارسال شده تصویری از دفتر سفارش Binance. این نشان می دهد که مانع اصلی بلافاصله پس از مهاجرت ۲۸۰۰۰ دلار است.

بیت کوین، او اضافهدر زمان نگارش این مقاله، در حال مبارزه با مقاومت در قالب میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای در حدود ۲۷۹۷۰ دلار بود.

“ما در این ماه انتظار توسعه مقاومت دیگری را داریم، اما من هنوز در حالت “خرید گاو، فروش گاو” هستم، بنابراین به این قوانین پایبند باشید، سریع پول خود را دریافت کنید و به دنبال راه اندازی بعدی خود باشید. من قصد دارم این کار را انجام دهم. من توضیحات همراه را خواندم.

انتظار می رود که نوسانات در ۲۴ ساعت آینده ادامه یابد.

داده های دفتر سفارش بیت کوین/دلار بایننس. منبع: Keith Allan/X

کلاسیک “آپتوبر؟”

عملکرد قوی بیت کوین از ماه اکتبر با وضعیت سال گذشته در تضاد است.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، کاهش ۰.۷ درصدی شروع ماه را با قوی ترین افزایش قیمت BTC نشان داد.

آنچه پس از آن رخ داد، یک ماه به‌طور شگفت‌آوری ثابت بود که با سقوط FTX به اوج خود رسید، که در اواخر سه ماهه چهارم، بازار کریپتو را به پایین‌ترین سطح دو سال اخیر رساند.

بنابراین این بار، تا اینجا، احساس متفاوتی دارد و بیشتر شبیه «آپتوبر» کلاسیک گذشته است. با توجه به داده های منبع نظارتی CoinGlass، بیت کوین/دلار آمریکا از سال ۲۰۱۸ کمتر از قیمت اولیه خود در اکتبر بسته نشده است.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش).منبع: شیشه سکه

در حین بحث در مورد این موضوع، مفسران محبوب بازار خوشحال بودند که روح سال ۲۰۲۱ را هدایت کنند، سالی که بیت کوین در سه ماهه چهارم به بالاترین حد خود رسید، نه به پایین ترین حد چند ساله.

معامله گر محبوب Jere پا را فراتر گذاشت و پیشنهاد کرد که بیت کوین در میانه یک تغییر روند بزرگتر است.

وی گفت: بیت کوین روند نزولی میان مدت خود را شکست، دوباره آزمایش کرد و اکنون روند صعودی بعدی خود را آغاز کرده است. اعلام کرد یک نمودار توضیحی نیز گنجانده شده است.

“این هفته خوب بوده است، و بیشتر نمودارها برای پیشرفت بیشتر در این هفته آماده هستند. به Uptober خوش آمدید.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Jelle/X

پیش از این، ژل، مانند ون د پوپ، استدلال کرده بود که BTC/USD می تواند در این ماه ظاهر شود. بیش از ۳۰۰۰۰ دلار اولین بار از ژوئن.

حساب تحلیلی محبوب Stack Hodler گفت: «هشت روز در اکتبر گذشته برای بیت کوین مثبت بود. من نوشته ام او به عنوان بخشی از تحلیل خود در ۱ اکتبر اشاره کرد که میانگین بازدهی در آن دوره ۲۲ درصد بوده است.

سطح دشواری به دلیل رکورد جدید

برخلاف آنچه در ماه‌های اخیر معمول بوده است، اصول شبکه بیت‌کوین از خلق و خوی صعودی بازار نقدی تقلید نمی‌کند.

برعکس، بر اساس آخرین برآوردهای منبع داده BTC.com، انتظار می‌رود که تعادل خودکار بعدی در ۲ اکتبر میزان سختی را ۰.۷ درصد کاهش دهد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (تصاویر). منبع: BTC.com

اگرچه در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد، سختی آخرین بار در زمانی که عملکرد قیمت بیت کوین به وضوح نامشخص بود، نزدیک به ۶ درصد افزایش یافت.

همانطور که کوین تلگراف در ماه سپتامبر گزارش داد، رقابت بین ماینرها همچنان شدید است و افزایش هش ریت زمانی رخ می دهد که ماینرها به نام سودآوری تعهدات بلندمدت خود را به شبکه می دهند.

نرخ هش (قدرت پردازش تخمینی مستقر در شبکه) نیز بالاتر از هر زمان دیگری است، و این اصل کلاسیک که “قیمت از نرخ هش تبعیت می کند” بار دیگر مطرح می شود.

همه از این اصل پیروی نمی کنند، و برخی از معتبرترین چهره های بیت کوین استدلال می کنند که برعکس این موضوع صادق است: هش ریت در واقع از قیمت پیروی می کند.

جیمسون روپ، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری شرکت ذخیره‌سازی بیت‌کوین کاسا، از جمله آنهاست.

راپ در یک پست وبلاگی که در آخر هفته منتشر شد، نتایج تلاش‌های خود برای پیش‌بینی دقیق‌تر هش‌ریت را فاش کرد.

با ترکیب بسیاری از تخمین‌های هش‌ریت و وزن‌دهی آن‌ها بر اساس تخمین‌های جدیدتر با استفاده از فریم‌های زمانی متفاوت داده‌های آخر، می‌توانیم به‌راحتی تخمین خود را برای ۱۱۰۰ بلاک بهبود بخشیم و میانگین نرخ خطا را به ۱۳ درصد کاهش دهیم و توانستیم انحراف استاندارد را کاهش دهیم. ۱۴ درصد.» او خلاصه کرد.

بسته به منابع مورد استفاده، مقادیر نرخ هش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد و تنها روندهای گسترده به وضوح برای ناظران قابل تشخیص است.

داده های نرخ هش خام بیت کوین (عکس از صفحه). منبع: MiningPoolStats

سرفصل خاطرات کلان سخنران فدرال رزرو

در حالی که بیت کوین در هفته اول اکتبر در حال حرکت است، نمی توان این را در مورد داده های کلان ایالات متحده گفت که قرار است ماه را با آرامش آغاز کند.

اتفاقی که می‌تواند رویداد مهم این هفته باشد احتمالا قبلاً اتفاق افتاده است، زیرا قانون‌گذاران از تعطیلی دولت در آخرین لحظه جلوگیری کردند.

حمایت از اوکراین یک نقطه بن بست ایجاد کرد، اما این نقطه به منظور ایجاد یک توافق فراملی حذف شد.

با عطف به چشم انداز این ماه، منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter بر تفسیرهای آتی مقامات فدرال رزرو متمرکز شد.

بازارها پیش از نشست بعدی کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در ۱ نوامبر برای تصمیم گیری در مورد سیاست نرخ بهره، به دنبال زبان رسمی برای سرنخ ها خواهند بود.

کوبیسی در X خلاصه کرد: “اجلاس بعدی فدرال رزرو تنها یک ماه دیگر است. با حضور ۱۳ سخنران فدرال رزرو در این هفته، انتظار نوسانات بیشتری را دارید.”

آخرین داده های ابزار FedWatch گروه CME، احساسات متفاوتی را در مورد تصمیم FOMC نشان می دهد. بازار در حال حاضر ۶۲ درصد احتمال دارد که نرخ بهره در سطح فعلی باقی بماند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

تحلیل ها در مورد نقدینگی دلار مثبت می شود

در همین حال، مفسر مالی تد تاکس ماکرو، با تمرکز بر پدیده‌های کلان مرتبط، به روند نقدینگی ایالات متحده و تأثیر آن بر روند آینده قیمت BTC اشاره کرد.

مطالب مرتبط: آیا بیت کوین “Uptober” به نفع MKR، AAVE، RUNE، INJ خواهد بود؟

رابطه بین نقدینگی جهانی و عملکرد دارایی های ریسک به خوبی مستند شده است، به ویژه با توجه به نوساناتی که از زمان شروع همه گیری COVID-19 رخ داده است.

اواخر هفته گذشته، Tedtalksmacro یک واگرایی بین نقدینگی خالص USD و BTC/USD را نشان داد.

در یک تحلیل همراه، او استدلال کرد که اندازه گیری دلتا نسبت به “نقدینگی کامل” بینش بهتری را ارائه می دهد. او چشم انداز بیت کوین را ستود.

او گفت: «مهمتر از همه، مسیر کمترین مقاومت اکنون در چند سال آینده از اینجا به سمتی یا بالاتر رفته است… اما خطر بزرگی (حداقل چند ربع) باقی مانده است. من نوشته ام.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا