🚨 اخبار ارز دیجیتال

افزایش قیمت بیت کوین، سقوط فاندامنتال ۵ نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین یک هفته “بزرگ” را برای عملکرد قیمت بیت کوین آغاز می کند و ۳۰۰۰۰ دلار همچنان در پایان هفته باقی مانده است.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با موقعیت ثابت بالای ۳۰۰۰۰ دلار پس از افزایش اخیر خود آغاز می کند.

حرکت قیمت بیت کوین همچنان به انتظارات گاوها عمل می کند، حتی اگر هفته ها معاملات جانبی تسکین اندکی را به همراه داشته باشد. آیا می توانیم ادامه دهیم؟

این سوالی است که در این هفته ذهن هر معامله‌گری را به خود مشغول کرده است. شما باید ۳۰۰۰۰ دلار را پس از پایان هفته نگه دارید، اما هر چیزی ممکن است و در بازار بی ثبات ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد.

شرایط اقتصاد کلان در هفته آخر ژوئن تا حدودی «طبیعی» بود و می‌توانست به قیمت دارایی‌های دارای ریسک بالاتر منجر شود، اما از انتشار چندین داده اصلی به‌طور همزمان اجتناب کرد.

به نظر می رسد اخبار آخر هفته خارج از روسیه تأثیر کمی بر عملکرد بازار در سایر مناطق داشته است، زیرا بیشتر قبل از شروع هفته به پایان رسیده است.

با عطف به خود بیت کوین، اصول اولیه در آستانه سقوط از بالاترین سطح تاریخ هستند و به نظر می رسد زمان ارزیابی وضعیت موجود فرا رسیده است.

احساسات نیز بی ثبات است، به خصوص در سطح بحرانی ۳۰۰۰۰ دلار.

کوین تلگراف این و سایر عوامل را در جمع بندی هفتگی عواملی که باعث نوسان قیمت بیت کوین در کوتاه مدت می شود، بررسی می کند.

گاوهای بیت کوین در بسته شدن هفتگی از ۳۰۰۰۰ دلار دفاع می کنند

پس از اینکه بیت کوین برای مدت کوتاهی به ۳۱۰۰۰ دلار رسید، در پایان آخر هفته سقوط کرد.

بر اساس داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView که در حال تبدیل شدن بود، علیرغم عدم تحرک، گاوها توانستند یک شبه قیمت ۳۰۰۰۰ دلار را حفظ کنند و ۳۰۵۰۰ دلار از زمان نگارش در ۲۶ ژوئن بازگشته است.

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

طبق داده‌های ناظر CoinGlass، BTC/USD هفته گذشته در مجموع ۱۵.۶ درصد افزایش یافت که سومین عملکرد هفتگی برتر در سال ۲۰۲۳ بود.

مقایسه بازگشت بیت کوین/دلار (اسکرین شات).منبع: شیشه سکه

معامله گر محبوب کریپتو تونی گفت: «این هفته همه چیز در مورد تبدیل منطقه مقاومت/عرضه ۳۱۰۰۰ دلاری به حمایت است. گفت دنبال کننده توییتر.

این تنها چیزی است که من به آن اهمیت می دهم، اما تا زمانی که زیر این سطح تثبیت شود، مدت طولانی می مانم.

او اضافه هر دو بیت کوین و اتر (ETH)، بزرگترین آلتکوین از نظر ارزش بازار، در مقاومت هستند و دومی با نبردی بیش از ۲۰۰۰ دلار روبرو است.

او در این باره اظهار داشت: مطمئناً هفته مهمی برای همه ما خواهد بود.

تاجر همکار جله با پیش بینی سودهای جدید در صورت معامله ۳۰۰۰۰ دلاری برای همیشه موافقت کرد.

تاجر و تحلیلگر Recto Capital گفت که اصلاح قیمت بیت کوین به پایان رسیده است و به جریان های جدید به آلت کوین ها اشاره می کند.

بخشی از تجزیه و تحلیل آخر هفته: «از قبل شاهد ورود ورودی به آلتکوین ها با تثبیت بیت کوین هستیم. گفت، اضافه کرد که کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال یک آزمایش مجدد قابل توجه از پشتیبانی انجام داد.

بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی به مایکل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight نیز توجه کرده است، که به پتانسیل برای بازیابی میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای چشم دوخته است.

پاول، رئیس فدرال‌رزرو می‌گوید که داده‌های PCE هفته کلان «بزرگ» را عنوان می‌کند

این هفته حول محور دو رویداد کلیدی از اقتصاد به طور کلی، و انتشار داده های ایالات متحده به طور خاص پس از تفسیر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو خواهد بود.

پاول قرار است دو روز «مذاکرات» اقتصادی در ۲۸ تا ۲۹ ژوئن برگزار کند و آخرین شاخص هزینه مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) را در ۳۰ ژوئن منتشر کند.

پاول قبلاً گفته بود که این معیارهای مورد علاقه فدرال رزرو برای اندازه گیری روندهای تورم است و اعداد بالاتر از حد انتظار می تواند بر تصمیم بعدی آن برای تعدیل نرخ بهره تأثیر بگذارد.

“هفته بزرگ سوالات در مورد “پای محوری فدرال رزرو”، مطالب تفسیری مالی The Kobeissi Letter خلاصه شده است بخشی از اخبار توییتر

آقای کوبسی گفت که فدرال رزرو می تواند چرخه افزایش نرخ بهره را برای همیشه کنار بگذارد، اما آقای پاول قبلاً اشاره کرده بود که افزایش نرخ بهره می تواند پس از توقف فدرال رزرو در ماه ژوئن ادامه یابد.

در همین حال، آخرین داده‌های ابزار FedWatch گروه CME، احتمال افزایش نرخ بهره در ماه جولای را تا ۲۶ ژوئن به بالای ۷۰ درصد رساند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

مشکلات استخراج به دلیل کاهش قیمت بیت کوین علیرغم افزایش

جالب توجه است، شاید به طور موقت، اصول شبکه بیت کوین سود خود را در برابر قدرت قیمت بیت کوین کاهش می دهد.

بر اساس آخرین تخمین‌های BTC.com، مشکل شبکه بیت‌کوین در یک کالیبراسیون مجدد که برای ۲۹ ژوئن برنامه‌ریزی شده است کاهش می‌یابد.

این اولین تعدیل نزولی از اوایل ماه مه خواهد بود، اما اکنون انتظار می‌رود که دومین تغییر بزرگ در سال ۲۰۲۳ در حدود -۲.۵ درصد باشد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

شرکت معدنی Simple Mining گفت، با این حال، به طور کلی، این تغییر بسیار کم بوده و به بافت تاریخی پاسخ می دهد. توضیح داد تسریع قیمت لحظه ای همراه با کاهش سختی “دو مورد علاقه ماینرها” است.

در همین حال، جیمز مک‌کاویتی، مدیر عامل شرکت انرژی بیت‌کوین کورمینت مستقر در تگزاس، پیشنهاد کرد که رویدادهای محلی مسئول این مشکل هستند.

بر اساس داده های منبع داده Blockchain.com، نرخ هش، یک معیار تخمینی از قدرت محاسباتی اختصاص داده شده به ماینینگ، حرکت مشابهی را در روز نشان داد و از بالاترین رکورد در طول هفته گذشته کاهش یافت.

نسبت RHODL بیت‌کوین «برک‌آوت جدید» را نشان می‌دهد

فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر مشهور معتقد است بیت کوین در آغاز یک “چرخه گمانه زنی جدید” است.

در او آخرین تحقیقات بنیانگذار LookIntoBitcoin شاخص نسبت RHODL بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرد و ادعا کرد که عرضه بیت کوین در حال تغییر از پایگاه های هدلر به وسایل نقلیه سوداگرانه است.

RHODL سوئیفت به ارزش واقعی یک سکه در یک سن معین نگاه می کند، یعنی ارزش در زمان آخرین حرکت آن. نسبت RHODL باند ۱ هفته ای را با باند ۱-۲ ساله مقایسه می کند.

سوئیفت در مقدمه LookIntoBitcoin توضیح داد: «ما همچنین برای دارایی‌ها و ضررهای سکه‌ای که در طول زمان با ضرب نسبت در تعداد روزهای موجود در بازار (روز) افزایش می‌یابند، تنظیم می‌کنیم.

در تئوری پیچیده، نسبت RHODL به عنوان یک ابزار مفید برای چرخه قیمت بیت کوین عمل کرده است، که در حال حاضر یک رفتار کلاسیک را که اغلب در ابتدای بازار صعودی دیده می شود، تکرار می کند.

در حالی که در پایان سال ۲۰۲۲ این امتیاز برای دارندگان بلندمدت بود، معامله‌گران فرصت‌طلب اکنون دوباره وارد بازار می‌شوند، شاخصی که نشان‌دهنده تغییر به سمت منافع تجاری گسترده‌تر است.

سوئیفت اظهار داشت: “به نظر می رسد نسبت RHODL برای یک شکست دیگر آماده است زیرا بازیکنان جدید وارد بازار می شوند و سکه های جوان تر ارزش بیشتری دارند.”

نمودار مشروح نسبت بیت کوین RHODL.منبع: فیلیپ سوئیفت / توییتر

احساسات می توانند “در جهت مخالف حرکت کنند”

به نظر می رسد که احساسات بازار ارزهای دیجیتال به سرنوشت قیمت بیت کوین در ۳۰۰۰۰ دلار اهمیت زیادی می دهد.

مرتبط: افزایش سهموی بیت کوین می تواند به معنای بالاترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ باشد – معامله گر

شاخص ترس و طمع کریپتو، که ترکیب خلق و خوی بازار را اندازه‌گیری می‌کند، در چند روز گذشته با تلاش بیت کوین/دلار آمریکا برای ایجاد حمایت جدید، تکان خورده است.

پس از رسیدن به بالاترین سطح ۶۵/۱۰۰ در ۲۲ ژوئن، شاخص ۱۰ واحد کاهش یافت و به سمت منطقه “خنثی” حرکت کرد، زیرا حرکت قیمت لحظه ای خود کاهش می یابد.

ترس و طمع یک شاخص عقب مانده است، اما نشان می‌دهد که بازار چقدر نسبت به قیمت فعلی حساس است، نه فقط برای BTC، بلکه برای ETH زیرا سعی می‌کند ۲۰۰۰ دلار را برای حمایت از آن بپردازد.

در همین حال، بر اساس داده های احساسات، معامله گران محبوب هستند هشدار داد در برابر اشتیاق تا زمانی که سیگنال واضح تری داده شود.

او گفت: «احساسات ممکن است در جهت مخالف تغییر کند.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

مجله: شغل گری جنسلر در خطر، اولین نقطه ETF بیت کوین بلک راک، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، ۱۱-۱۷ ژوئن

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا