اخبار ارز دیجیتال

بزرگترین شاخص قیمت بیت کوین در بازار گاوهای بیت کوین به ۲۳۰۰۰ دلار رسید

داده‌ها نشان می‌دهد که عملکرد ژانویه بیت‌کوین باعث رویدادی شد که قبل از شروع هر بازار صعودی کلان بود.

یک شاخص قیمت بیت کوین (BTC) که کمتر شناخته شده است، سیگنالی دیگر از بازار صعودی ارسال کرده است.

مانند دریافت کردم به گفته کالب فرانزن، تحلیلگر ارشد بازار در Cubic Analytics، نوسانگر %R ویلیامز در ۸ فوریه برای اولین بار از می ۲۰۲۲ از منطقه پایین خارج شد.

تحلیلگر: متقاطع اسیلاتور نشانه خوبی است

بیت کوین در ژانویه ۴۰ درصد افزایش یافت و همچنان بالا باقی می ماند و سیگنال های شکست را در شاخص های مختلف زنجیره ای ایجاد می کند.

برخی از تحلیلگران محتاط هستند و تصمیم می گیرند منتظر بمانند و ببینند که آیا بهبود ادامه می یابد یا خیر، اما برای فرانزن داده های نوسانگر ویلیامز %R از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ویلیامز %R یک نوسانگر مومنتوم است که میزان نزدیکی BTC/USD به اوج یا پایین اخیر را اندازه گیری می کند. نوسانگر مومنتوم برای سنجش قدرت روند قیمت استفاده می شود و عملکرد ژانویه بیت کوین یک مورد آزمایشی اصلی است.

فرانزن در بخشی از یک تاپیک اختصاصی توییتر نوشت: «نوسان‌ساز ۱۲ ماهه ویلیامز %R بیت‌کوین از آستانه فروش بیش از حد در پایان ماه ژانویه گذشته است!»

“از لحاظ تاریخی، شکستن از حد پایین نشان دهنده دو چیز است: ۱. شما وارد یک چرخه پایین شده اید. ۲. بازار نزولی به پایان رسیده است.”

وی افزود که این پدیده یک “نشانه بزرگ” است و در عین حال اذعان کرد که بازار صعودی تضمین نشده است.

با این وجود، نمودار پیوست رابطه نزدیک بین چنین عبور از آستانه %R ویلیامز و حرکات بلندمدت بعدی قیمت BTC را نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، آخرین باری که در آوریل ۲۰۱۹ اتفاق افتاد، BTC/USD از پایین ترین سطح بازار نزولی خارج شد و در نهایت در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود رسید.

از سوی دیگر، “هشدار” در قالب بازه های زمانی مختلف برای ویلیامز %R ارائه می شود. فرانزن خاطرنشان کرد که تنها تکرار ۱۲ ماهه این اندیکاتور صعودی شده است، در حالی که نسخه ۱۸ ماهه همچنان “فروش بیش از حد” است.

او افزود: «اگر این فروش بیش از حد باشد، به روند صعودی می‌افزاید.

نمودار مشروح BTC/USD با نوسانگر %R ویلیامز. منبع: Caleb Franzen/Twitter

نشانه های تجدید حیات بیت کوین به سرعت ظاهر می شود

فرانزن تنها کسی نیست که در مورد حرکت فعلی قیمت BTC اعتماد خود را حفظ می کند.

مرتبط: سالگرد بیت کوین مبارک، تسلا – شرکت ایلان ماسک هنوز ۹.۷ هزار بیت کوین دارد

در آخر هفته، معامله گر محبوب Credible Crypto، وضعیت فعلی را «یکسان» توصیف کرد که در اواخر سال ۲۰۲۰ بود، زمانی که بیت کوین از بالاترین سطح خود از سال ۲۰۱۷ عبور کرد.

همچنین نشانه‌های مثبتی از منابع کلان اقتصادی مانند فدرال رزرو آمریکا و پدیده‌های داخلی مانند رویداد «صلیب طلایی» که مدت‌ها منتظر آن بودیم در نمودار روزانه وجود دارد.

در همین حال، ژانویه شاهد هجوم نقدی نهادی به بیت‌کوین بود، زیرا سرمایه‌گذاران از بسیاری از پیشنهادات آلتکوین اجتناب کردند و بخش بزرگی از منابع آن را از بین بردند. ورودی های هفتگی در هفته پایانی ماه بالاترین میزان در هفت ماه گذشته بود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا