اخبار ارز دیجیتال

شاخص قیمت بیت کوین هشدار می دهد که سفته بازان بیت کوین ممکن است بالای 33 هزار دلار بفروشند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

با نزدیک شدن سودآوری به سطوح فروش کلاسیک، سفته بازان بیت کوین همچنان تمرکز اصلی تحلیل قیمت بیت کوین را تشکیل می دهند.

یک مطالعه هشدار می دهد که اگر قیمت بیت کوین (BTC) به بالای 33000 دلار برسد، ممکن است “اصلاح بازار” را تجربه کند.

شرکت تحلیلی Glassnode در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود، The Week on Chain، نسبت به خطرات احتمالی فروش قریب الوقوع هشدار داد.

سود دلالان بیت کوین به طور متوسط ​​12 درصد است

دارندگان کوتاه مدت بیت کوین (STH)، سرمایه گذاران سوداگرانه تر بیت کوین، امسال دوباره در کانون توجه قرار گرفته اند.

اخیراً، به نظر می‌رسد که پایه هزینه کل آن‌ها حمایت گسترده‌تری از قیمت BTC در حدود 26000 دلار را تشکیل می‌دهد. برای گلس‌نود، که اهمیت پایه هزینه را در هفته‌های اخیر مشاهده کرده است، می‌تواند به زودی اثر معکوس ظاهر شود.

به عنوان بخشی از پوشش فعالیت های کوتاه مدت و بلندمدت دارندگان (LTH)، محققان سطحی را که سفته بازان باید به طور انبوه سود ببرند، برجسته کردند.

این کار با استفاده از شاخص ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) انجام شد، که ارزش لحظه ای سکه تقسیم بر قیمتی است که سکه آخرین بار در آن حرکت کرده است. عدد حاصل، که معیاری برای سودآوری یا زیان است، در حدود 1 نوسان می کند که مربوط به قیمت “سرقت” است.

The Week on Chain توضیح می‌دهد: «همچنین یک واکنش قوی در شاخص MVRV برای دارندگان کوتاه‌مدت، با پاسخ قوی از سطح سربه‌سری MVRV = 1 وجود دارد».

این نسبت در حال حاضر 1.12 است که نشان می دهد گروه دارندگان کوتاه مدت به طور متوسط ​​12 درصد درآمد دارند.

اگر قیمت BTC همچنان به افزایش خود ادامه دهد، STH-MVRV همراه با آن افزایش می‌یابد و از نظر تاریخی بالاتر از 1.2، ریسک کسب سود واقعی می‌شود.

گلاسنود افزود: “وقتی این شاخص از سطحی بین 1.2 (تقریباً 33200 دلار) و 1.4 (تقریباً 38700 دلار) عبور می کند، خطر اصلاح بازار افزایش می یابد زیرا سرمایه گذاران به طور فزاینده ای سودهای تحقق نیافته را به دست می آورند.

نمودار MVRV برای دارندگان بیت کوین کوتاه مدت (عکس از صفحه).منبع: Glassnode

25000 دلار نشان دهنده “فرسودگی فروشنده” است

در همین حال، داده‌های بیشتر از این ایده حمایت می‌کند که پایین‌ترین قیمت اخیر نزدیک به 25000 دلار، کسانی را که به دنبال فروش هستند را از بین برده است.

مطالب مرتبط: افزایش قیمت بیت کوین، سقوط فاندامنتال ها؟ 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بازده خروجی صرف شده (SOPR) که سودآوری نسبی بیت کوین در حال حرکت در زنجیره را بررسی می کند، به طور مکرر چیزی را نشان می دهد که گلاسنود آن را «گرسنگی» فروشندگان در آن سطح یا نزدیک به آن می نامد.

پس از اینکه بیت کوین پس از افت صرافی FTX به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر رسید، سطوح تخلیه از پایان سال 2022 افزایش یافته است.

“چندین بار در چند هفته گذشته، شاهد کاهش فروشندگان نقطه‌ای در زیر باند پایین‌تر بوده‌ایم، از جمله پایین‌ترین قیمت‌ها که در 25100 دلار پیش از بازگشت به بالای 30000 دلار تعیین شده است.” Glassnode با نمودارهای مربوطه خلاصه شده است.

داده های بازدهی بیت کوین (SOPR) (اسکرین شات).منبع: Glassnode

مجله: شغل گری جنسلر در خطر، اولین نقطه ETF بیت کوین بلک راک، اخبار بیشتر: Hodler’s Digest، 11-17 ژوئن

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا