اخبار ارز دیجیتال

ترسناک ترین چیز از زمان سقوط SVB – 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

معامله‌گران بیت‌کوین واقعاً این «ترس» را احساس می‌کنند، و احساسات حتی سخت‌تر از قیمت بیت‌کوین کاهش می‌یابد، زیرا تحولات ناشی از زیان هفته گذشته ادامه دارد.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با لیسیدن زخم های معامله گران پس از سقوط 10 درصدی آغاز کرده است.

پویایی قیمت BTC در حال تلاش برای بهبودی از پایان شیدایی چند روز گذشته قبل از تعطیلات آخر هفته است و ترس از آنچه می تواند چند روز به همان اندازه نوسان باشد، قابل لمس است.

با توجه به اینکه 26000 دلار تاکنون تمرکز بازار بوده است، تئوری هایی مبنی بر اینکه بیت کوین به کجا خواهد رفت در حال ظهور است.

عوامل متعددی در کنار هم قرار می گیرند تا کمی تأثیر بگذارند. آمارهای کلان ایالات متحده دوباره در حال افزایش است و فدرال رزرو قرار است در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول یک تفسیر اقتصادی کلیدی ارائه کند.

از سوی دیگر، بیت‌کوین در حال حاضر با ضررهای فزاینده برای دارندگان کوتاه‌مدت مواجه است و زیان‌های تراکنش‌های زنجیره‌ای به بالاترین حد چند ساله خود رسیده است.

عواطف در صحنه فیلمبرداری در حال بازگشت هستند، اما آیا ترس ها واقعاً موجه هستند؟

کوین تلگراف این موضوعات و موضوعات دیگر را پیش از هفته ای هیجان انگیز برای بازار ارزهای دیجیتال پوشش می دهد.

کتاب سفارش BTC “شهر ارواح” پس از مرگ OI

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، بسیاری انتظار داشتند که نوسانات در حدود هفته پایانی در 20 آگوست آغاز شود، اما در نهایت هیچ اتفاقی نیفتاد و بیت‌کوین به 26300 رسید. دلار افزایش خود را محدود کرده است.

کاهش متعاقب آن، بازار را به سطح 26000 دلار در زمان نگارش این مقاله بازگردانده است.

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

پس از یک هفته آشفتگی، معامله گران و تحلیلگران به طور یکسان در مورد چشم انداز بسیار محتاط هستند و منابع به عوامل مختلفی برای نزول های جدید اشاره می کنند.

مجموعه معاملاتی Decentrader می‌گوید: معامله‌گران هنوز ترسیده‌اند و امیدوارند که روند نزولی بیشتری داشته باشند من نوشته ام در آپدیت X در 21 آگوست.

Decentrader گفت که معامله گران پس از فروش هفته گذشته که سود باز بزرگ را از بین برد، در صرافی ها در حال گرفتن موقعیت های کوتاه هستند.

وی افزود: نرخ های تامین مالی همچنان منفی است.

Maartunn، یکی از همکاران پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، گفت: توضیح داد نقدینگی کتاب سفارش بایننس به عنوان «شهر ارواح».

او به همراه نمودارهایی که نقدینگی و حجم سفارش نهنگ را از شاخص مواد منبع نظارتی نشان می‌دهد، پیشنهاد کرد: «این دریچه‌ها را به روی نوسانات باز می‌کند.

داده های دفترچه سفارش BTC/USD و حجم معاملات نهنگ در بایننس. منبع: Maartunn/X

با این حال، مارتین استدلال می‌کرد که با توجه به سابقه تاریخی، می‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

“11 مورد در کل تاریخ بیت کوین وجود داشته است که علاقه باز به اندازه سه روز قبل کاهش یافته است. نه” (بخشی از تحلیل دیگر) گفت.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، انحلال کلی بلندمدت و کوتاه مدت به سطوح قابل مقایسه با پیامدهای انفجار FTX در نوامبر 2022 رسیده است.

معامله گران بیت کوین “سناریوی یکپارچه سازی” را در نظر می گیرند

یک آخر هفته آرام، برخی از معامله گران را وادار به مکث و تفکر کرد. آنها استدلال کردند که بیت کوین می تواند دری را برای مرحله جدیدی از تجارت محدود باز کند.

معامله‌گر معروف CrypNuevo می‌گوید: «بیت‌کوین به محدوده قبلی سقوط کرده است. محتمل‌ترین نتیجه هفته آینده ادامه معاملات در این محدوده است. گفت X مشترکین

ما انتظار داریم که در روز دوشنبه شاهد یک حرکت کاذب به سمت نزول از 25700 دلار به 25800 دلار باشیم و به دنبال آن افزایش قیمت به قیمت متوسط ​​27000 دلار برای بقیه هفته کاهش یابد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: CrypNuevo/X

تاجر همکار کریپتو تونی به بازپس گیری بالاترین قیمت محلی آخر هفته 26300 دلاری به عنوان یک فراخوان برای اقدام اشاره کرد.

او گفت: «تا آن زمان، من صبورانه منتظر حرکت بعدی بیت کوین هستم. نتیجه گیری.

مارتن به طور مشابه اعتراف کرد که دوره تثبیت BTC/USD “بعید نیست”.

معامله گر Skew بیان کرد که سناریوهای صعودی، نزولی و نگه داشتن بالا همه در بازه زمانی هفتگی ممکن است.

وی گفت: سناریوی تجمیع در بلندمدت بین 25000 تا 30000 دلار خواهد بود. تایید شده همراه با نمودار

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Skew/X

زمان انتقادی سخنرانی جکسون هول آقای پاول

پس از یک هفته آرام در مورد انتشار داده های کلان اقتصاد ایالات متحده در هفته گذشته، پنج روز آینده نوید یک تغییر مهم در سرعت را می دهد.

مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده در 24 آگوست منتشر خواهد شد و پس از آن آمار فروش خانه و سایر آمارها منتشر خواهد شد.

منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter به مشترکین X خلاصه کرد: «نوسان‌ها رسماً بازگشته است».

اما بیشتر توجه معامله گران و تحلیلگران به جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، هنگام سخنرانی در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول در 25 اوت معطوف خواهد شد.

جکسون هول مکان اصلی برای نوسانات بازار است و با توجه به شرایط فعلی، رویداد امسال نیز نباید از این قاعده مستثنی باشد.

کوبیسی افزود: نشست سالانه جکسون هول این هفته فدرال رزرو مهمتر از همیشه است.

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) پاول را سخنرانی خواهد کرد.

جکسون هول به طور سنتی تسکین ریسک را ارائه می دهد، بنابراین با پیوستن نزدک و اس اند پی 500 به کریپتو با یک هفته ضرر، الگوی تاریخی همچنان می تواند جدول را تغییر دهد.

مایلز جوهر، تاجر و تحلیلگر مشهور نیز امیدوار بود و خاطرنشان کرد که بر خلاف سهام و بیت کوین، دلار قوی با یک نبرد دشوار روبرو است.

“SPX – روند صعودی، فروش بیش از حد در پشتیبانی. BTC – روند صعودی، حمایت و فروش بیش از حد. DXY – روند نزولی، مقاومت و خرید بیش از حد. US10Y – الگوی دو رویه، مقاومت و خرید بیش از حد.” توضیح داد به مشترکین X

“آنها خیلی خوب ردیف می شوند. تعصبات بیت کوین و سهام پس از اصلاح به صورت عمودی افزایش می یابد.”

نمودارهای مشروح از مقایسه دارایی های کلان. منبع: Miles Johal/X

در همین حال، کوویسی اضافه کرد که نسبت فروش/تماس در سهام به بالاترین سطح خود از اوایل سال 2023 رسیده است که نشان دهنده حرکتی نوسانی به زودی است.

“آیا بازار برای یک عقب نشینی بزرگ آماده می شود یا یک فشار کوتاه جدید در شرف شروع است؟” مورد سوال قرار گرفت.

با احساس فشار سفته بازان، ضررهای روی زنجیره افزایش می یابد

اینکه افت 11 درصدی بیت کوین باعث تغییر بزرگی در معیارهای سودآوری زنجیره ای شد، نباید چندان تعجب آور باشد.

از جمله آنها بازده تعدیل شده در هزینه (aSOPR) است که سودآوری کل همه معاملات را به استثنای معاملات ظرف یک ساعت ردیابی می کند.

این نسبت «قیمت فروش به قیمت پرداخت» اکنون زیر آستانه سود/زیان 1 است و به پایین‌ترین سطح خود در پنج ماه گذشته رسیده است. داده ها توسط شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode.

نمودار بیت کوین ASOPR. منبع: Glassnode/X

گره شیشه ای نیز روشن شد میانگین هفت روزه خروجی تراکنش های استفاده نشده از دست رفته (UXTO) به بالاترین حد خود در سه سال گذشته رسید.

بیت کوین UTXO در نمودار زیان. منبع: Glassnode/X

در آن زمان، بیت کوین/دلار آمریکا نیز در ماه آگوست شاهد بهبودی بود، اما همچنان کوتاه مدت بود، آخرین بار در سپتامبر به 10000 دلار رسید و در اواخر سال 2020 به بالاترین حد خود رسید.

بیشتر درد این بار متوجه سفته بازان شده است، که در حال حاضر زیر قیمت پایه یا قیمت واقعی دارندگان کوتاه مدت (STH) معامله می کنند، نهادهایی که بیت کوین را برای کمتر از 155 روز نگهداری می کنند.

نمودار قیمت تحقق همگروهی بیت کوین هودلر.منبع: Glassnode

ترس آشنا

آیا بیت کوین واقعا آنقدر ضعیف نیست که بازار فکر می کند؟

مطالب مرتبط: بیت کوین به سمت «رشد شدن» می رود؟ 20000 دلار به عنوان هدف قیمت بیت کوین بازگشته است

داده‌های احساسات نشان می‌دهد که یک واکنش ناگهانی به عنوان واکنش قاطع به حرکت‌های اخیر قیمت BTC وجود دارد، اما ممکن است این مشکل هنوز حل نشده باشد.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، از زمان فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB) در ماه مارس، میانگین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اکنون بیش از هر زمان دیگری ترسیده‌اند.

تنها با 38/100، با شروع هفته جدید، ترس و طمع 16 امتیاز در طول هفت روز گذشته کاهش یافته است.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

در همین حال، در میان کسانی که به دنبال دیدگاهی متعادل تر از وضعیت موجود هستند، تیم تجاری StockMoney Lizards است. او استدلال کرد که عملکرد قیمت BTC به طور منظم با کاستی هایی مانند آنچه در هفته گذشته مشاهده شد مواجه می شود و این ماه چیز جدیدی نیست.

“بیت کوین در حال فروش است و همه 10000 ین فریاد می زنند” خلاصه شده است در آخر هفته، او در مورد نمودار مقایسه ای از حرکات قیمت بین هاوینگ فعلی و هاوینگ قبلی اظهار نظر کرد.

بیت‌کوین در تاریخ خود شاهد افت‌های زیادی بوده است و بازار مانند گذشته از این کاهش‌ها بهبود خواهد یافت.

نمودار مقایسه BTC/USD. منبع: Stockmoney Lizards/X

معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب Rekt Capital نگاهی دقیق‌تر انداخته و اشاره کرده است که تنها در سال 2023 چندین کاهش 20 درصدی یا بیشتر در BTC/USD وجود خواهد داشت.

داده‌های منبع مانیتورینگ CoinGlass از 21 آگوست 10.8-% زیان را در آگوست 2023 نشان می‌دهد.

جدول بازگشت ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش).منبع: شیشه سکه

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا