اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین ضررهای FTX را لغو می کند – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

شبح FTX صنعت ارزهای دیجیتال را فراگرفته است، اما از آنجایی که قیمت بیت کوین همچنان در حال افزایش است، بیت کوین به زودی آن را پشت سر می گذارد.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را با اوج های جدید برای سال ۲۰۲۳ آغاز می کند، اما پس از افزایش قیمت خشمگین همچنان اختلاف نظر دارد.

ژانویه نوسانی را که گاوهای بیت کوین به آن امیدوار بودند، به پادزهر کاهش اندک سال گذشته تبدیل کرد، اما آیا می تواند آن را حفظ کند؟

این یک سوال مهم برای فعالان بازار است که وارد هفته سوم ماه می شوند.

نظرات در مورد قدرت بنیادی بیت کوین همچنان تقسیم شده است. برخی کاملاً بر این باورند که راهپیمایی به بالاترین سطح دو ماهه یک “تجمع مکنده ها” است، در حالی که برخی دیگر امیدوارند این رونق حداقل در حال حاضر ادامه یابد.

فراتر از پویایی بازار، هیچ کمبودی در کاتالیزورهای بالقوه وجود ندارد که منتظر ابراز احساسات خود باشند.

انتشار داده های اقتصادی ایالات متحده ادامه خواهد داشت، اما درآمد شرکت ها می تواند نوسانات جدیدی را در این هفته به بازارهای سهام وارد کند.

کوین تلگراف پنج حرکت بالقوه قیمت بیت کوین را مشاهده کرده است زیرا همه نگاه ها بر سطوح حمایتی جدید و سرنوشت بازار نزولی بیت کوین متمرکز شده است.

تحلیلگر اذعان می کند که قیمت بیت کوین تثبیت خواهد شد

بیت کوین پس از عبور از چندین سطح مقاومت در هفته گذشته با شک و تردیدهای فزاینده ای روبرو است.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، اجماع در درازمدت به سمت نزولی منحرف می‌شود و تعداد کمی معتقدند که حرکت فعلی چیزی بیش از افزایش بازار نزولی باشد.

بیت کوین نشانه های قوی از نزول را مشاهده می کند زیرا هشدارهای جدید ۱۲۰۰۰ دلاری پایین ماکرو همچنان در حال اجراست.

بسته شدن هفتگی مطابق با چیزی است که درست قبل از سقوط FTX بود، و در زمان نگارش این مقاله، BTC/USD همچنان بالای ۲۰۰۰۰ دلار است و طبق گزارش Cointelegraph Markets به بالاترین سطح محلی جدید یک شبه ۲۱۴۱۱ دلار رسیده است. توسط Pro و TradingView نشان داده شده است. داده ها.

نوسانات همچنان ادامه داشت و جابجایی های صدها دلاری در بازه های زمانی ساعتی رایج بود. سقوط لحظه ای به زیر ۲۱۰۰۰ دلار در زمان نگارش مقاله توضیح داد به عنوان یک “شکار نقدینگی” توسط مفسر Tedtalksmacro.

با تجزیه و تحلیل سطوحی که در صورت اصلاح گسترده تر خواهد داشت، شاخص مواد تحلیلی بر روی زنجیره، میانگین متحرک ۲۱ هفته ای (MA) 18600 دلار را شناسایی کرد.

دیوار پیشنهادی ۱۱ میلیون دلاری اضافی برای دفاع از جایگاه برتر بیت کوین ۲۰۱۷ راه اندازی شد. دریافت کردم همراه با نمودارهای اضافی در دفتر سفارش Binance.

برگزاری بالاتر از این سطح نمادین است و شانس تمدید رالی را افزایش می دهد، اما برگزاری میانگین متحرک ۲۱ هفته ای IMO برای یک رالی پایدار حیاتی است. TradFi اعلام کرد روز دوشنبه برای روز MLK بسته است، نوسانات ادامه دارد.

نمودار شمع ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp) و میانگین متحرک ۲۱ هفته ای.منبع: Trading View

پست قبلی اضافه آن فعالیت نهنگ در واقع به تقویت بازار مبادلات کمک کرد.

در همین حال، حساب معاملاتی Stockmoney Lizards با هدف معکوس کردن ضررهای FTX تماس گرفت به دلیل “یکپارچگی اندک (جانبی)” در سطح فعلی.

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بازرگانی Eight، گفت: گفت آن بیت کوین در واقع می تواند در نتیجه تغییرات در قدرت دلار آمریکا تثبیت شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) به ۱۰۷.۷۷ رسید و نزدیک به پایین ترین سطح خود از اوایل ژوئن ۲۰۲۲ معامله شد.

نمودار شمعی ۱ روزه شاخص دلار آمریکا (DXY).منبع: Trading View

تغییر تمرکز به سود به عنوان یک کاتالیزور برای سهام

با انتشار داده‌های تورم قیمت تولیدکننده (PPI) که در ۱۸ ژانویه منتشر می‌شود، هفته باید در بخش کلان شروع قدرتمندی داشته باشد.

این در میان سخنرانی‌های مختلف فدرال رزرو صورت می‌گیرد، اما سهام می‌تواند تحت تاثیر پدیده دیگری در قالب گزارش سود شرکتی این هفته قرار بگیرد.

همانطور که استراتژیست های بانک آمریکا در یادداشت هفته گذشته خاطرنشان کردند، S&P 500 به ویژه در مورد درآمد حساس شده است، حتی از نظر تاثیر از انتشار داده های سنتی مانند شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) پیشی گرفته است.

همانطور که توسط رسانه‌های خبری مانند CNBC نقل شده است، آنها نوشتند: “ما این را به عنوان تغییر روایت بازار از فدرال رزرو و تورم به درآمد شرکت‌ها می‌بینیم. و واکنش به نشست FOMC در حال کاهش است.”

این استراتژیست به جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال فدرال (FOMC) اشاره کرد که در مورد افزایش نرخ بهره در اول فوریه تصمیم گیری خواهد کرد.

بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، اکنون انتظار می رود که این کمترین میزان از اوایل سال ۲۰۲۲ باشد، و احساسات طرفدار افزایش ۰.۲۵ درصدی هستند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: گروه CME

رام الوالیا، مدیر عامل Lumida Wealth Management، مشاور سرمایه گذاری دارایی دیجیتال، نوشت: «هرچه بودجه فدرال رزرو کمتر باشد، نقدینگی سیستم بیشتر خواهد شد.» پژوهش هفته گذشته

نمودار پیوست نشان می دهد که Ahluwalia یک رابطه سودمند بین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو و نقدینگی بیت کوین است.

او در ادامه به حضور لری سامرز، اقتصاددان کهنه کار در رسانه های اصلی در ۱۳ ژانویه اشاره کرد. لری سامرز اظهارات مثبتی در مورد کاهش تورم ارائه کرد.

لری گفت: مبارزه فدرال رزرو با تورم “خیلی، بسیار نزدیک به پایان” است. این یک “سورپرایز مثبت” برای به خطر انداختن دارایی ها است و از کمپ محوری فدرال رزرو حمایت می کند.”

“مزایای بیت کوین از فرضیه QE: یکی از میزهای بزرگ ماکرو گوش داد و بیت کوین طولانی شد.”

نمودار نرخ بیت کوین در مقابل فدرال رزرو منبع: Ram Ahluwalia / توییتر

روند بردهای GBTC ادامه دارد

در مورد بازیابی سود سازمانی، نمودار دیگری که زیان های کلی FTX را ردیابی می کند، بزرگترین سرمایه گذار نهادی بیت کوین، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) است.

طبق داده های Coinglass، از ۱۳ ژانویه، آخرین تاریخی که داده ها برای آن در دسترس است، سهام GBTC با تخفیف به ارزش خالص دارایی (NAV) 36.26٪ معامله می شود.

این تخفیف که قبلا مثبت بود و به عنوان “حق بیمه GBTC” شناخته می شد، از اواخر دسامبر در حال افزایش است و اکنون بیش از هر زمان دیگری از زمان سقوط FTX است.

بالاترین میزان تا به حال به ۴۸.۶۲% رسید، درست قبل از آن، زیرا Grayscale به عنوان بخشی از مشکلات FTX خود شرکت مادر دیجیتال کرنسی (DCG) دچار مشکل شد.

این مناقشه همچنان ادامه دارد و اغلب عمومی است، اما GBTC امیدوارکننده ترین نتایج را در چند ماه اخیر داشته است.

در همین حال، در پشت صحنه، Grayscale به مبارزه با تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به خاطر امتناع آن از تبدیل GBTC به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بر اساس قیمت نقدی بیت‌کوین ادامه می‌دهد.

به طور گسترده به روز رسانی توییتر در ۱۳ ژانویه، کریگ سالم، مدیر ارشد حقوقی Grayscale بارها به “تعهد” شرکت برای برنده شدن در دعوی قضایی و راه اندازی اولین ETF بیت کوین در بازار ایالات متحده اشاره کرد.

او خلاصه کرد: «باز هم، تبدیل GBTC به بیت کوین ETF نقطه ای بهترین راه بلندمدت برای ردیابی ارزش بیت کوین است.

پرونده ما به سرعت، با عقل سلیم و استدلال های قانونی قانع کننده در حال پیشرفت است و ما خوشبین هستیم که دادگاه ها به نفع ما رای خواهند داد.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD.منبع: Coinglass

سختی به بالاترین حد خود رسیده است

اگر بازیابی قیمت بیت کوین برای هیجان گاوها کافی نبود، اصول شبکه آن نیز داستان امیدوارکننده ای را بیان می کند.

مطابق با نتایج نزدیک به هفتگی، دشواری استخراج شبکه بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است که بزرگترین افزایش خود را از اکتبر سال گذشته نشان می دهد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

این حرکت پیامدهای آشکاری برای ماینرهای بیت کوین دارد و نشان می دهد که اکوسیستم در حال حاضر از قیمت های بالاتر سود می برد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، ماینرها قبلاً فروش ذخایر بیت کوین را در هفته های اخیر کاهش داده بودند، اما افزایش دشواری نشان دهنده بازگشت رقابت به این بخش بر سر یارانه های بلوکی است.

با این حال، طی هفته گذشته، موجودی ماینرها در واکنش به افزایش شدید قیمت بیت کوین کاهش یافته است. طبق داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، تا ۱۶ ژانویه به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود در ۱،۸۲۳،۰۹۷ BTC رسید.

نمودار تعادل بیت کوین استخراج کننده بیت کوین.منبع: Glassnode

با این وجود، این مشکل پاسخ FTX را از بین برد و در این فرآیند به بالاترین حد خود رسید.

Glassnode افزود: بیت کوین در حال آزمایش مجدد میانگین هزینه تخمینی تولید برای ماینرها است. دریافت کردم هفته گذشته قبل از آمدن بیشتر سود.

وی افزود: «بیش از این سطح، تسکین بسیار مورد نیاز را برای درآمد معدنچیان فراهم می کند».

نمودار همراه یک “مدل رگرسیون دشواری” منحصر به فرد را نشان می دهد که آن را به عنوان “هزینه کل تولید تخمینی بیت کوین” توصیف می کند.

نمودار مدل رگرسیون دشواری بیت کوین.منبع: Glassnode

نهنگ ها دلارهای کلان می خرند، احساسات از روی “ترس”

بر کسی پوشیده نیست که متوسط ​​دارندگان بیت کوین در این ماه تسکین بسیار ضروری را تجربه می کنند، اما آیا این یک حالت سرخوشی افسارگسیخته است؟

مطالب مرتبط: ۵ آلت کوین که اگر قیمت بیت کوین صعودی بماند، ممکن است شکست بخورند

به گفته حاکم قدیمی، The Crypto Fear & Greed Index، زمانی که صحبت از تغییر خلق و خوی پیرامون قدرت قیمت بیت کوین می شود، ممکن است «خیلی زیاد، خیلی زود» باشد.

در ۱۵ ژانویه، شاخص به بالاترین سطح خود از آوریل سال گذشته رسید، و در حالی که هنوز “حریص” نشده است، این حرکت نشان دهنده تغییر قابل توجهی نسبت به همین چند هفته پیش است.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، بازار کریپتو بیشتر سال ۲۰۲۲ را در پایین ترین سطح “ترس شدید” سپری کرد که FTX به آن کمک نکرد.

این امتیاز اکنون بالای ۵۰/۱۰۰ است و در هفته جدید کمی کاهش یافته است تا در قلمرو “خنثی” باقی بماند.

برای Santiment، یک شرکت تحقیقاتی که متخصص در سنجش وضعیت بازارهای ارزهای دیجیتال است، یک عامل کلیدی وجود دارد که بر قدرت جدید بیت کوین تأثیر می گذارد.

به آن پاسخ دهید من نوشته ام یک پست توییتر در آخر هفته کاملاً در مورد فعالیت نهنگ ها دروغ می گوید.

طی ۱۰ روز منتهی به ۱۵ ژانویه، نهنگ‌های بزرگ و کوچک به موقعیت‌های خود اضافه شدند و یک واکنش زنجیره‌ای از عرضه و تقاضا را در این فرآیند به راه انداختند. در مجموع در آن دوره، آنها ۲۰۹۷۰۰ بیت کوین خریدند.

Santiment این داده ها را «توضیح قطعی چرایی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال» نامید.

نمودار حاشیه نویسی تجمعی BTC.منبع: سانتیمنت/توئیتر

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا