اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین با CPI ایالات متحده به بالاترین حد خود در ۳ هفته گذشته رسید – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت کوین بالای ۱۷۰۰۰ دلار است، اما نگرانی ها در میان معامله گران پیش از CPI، نظرات فدرال رزرو، طوفان در گروه های ارزهای دیجیتال وجود دارد.

بیت کوین (BTC) هفته جدیدی را با اقدام قیمت بیت کوین که نزدیک به ماهانه امیدوار کننده است آغاز می کند — آیا می توان ادامه داد؟

با شتاب صعودی سال جدید، BTC/USD در حال حاضر در سطوحی است که از اواسط دسامبر مشاهده نشده بود، با بسته شدن هفتگی دلیلی برای خوش بینی ایجاد می کند.

این حرکت پیش از یک هفته برجسته اقتصاد کلان در بازار ارزهای دیجیتال انجام می شود، زمانی که قرار است شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) دسامبر ۲۰۲۲ از ایالات متحده منتشر شود.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیز در مورد اقتصاد سخنرانی کرد و در مورد چشم همه مردم صحبت کرد: تورم.

در فضای کریپتو، سرایت FTX همچنان ادامه دارد و گروه ارز دیجیتال (DCG) با سرمایه گذاران نهادی بر سر رسیدگی به مسائل پرداخت بدهی در شرکت تابعه خود، Genesis Trading، مخالف است.

در عین حال، در داخل، بیت‌کوین همچنان نشانه‌هایی از بهبود پس از آشفتگی FTX، از جمله ماینرها را نشان می‌دهد.

Cointelegraph این عوامل و موارد دیگر را با شروع دومین هفته معاملاتی ژانویه بررسی خواهد کرد.

قیمت بیت کوین از ۱۷۰۰۰ دلار فراتر رفت

بیت کوین در پایان هفته ۹ ژانویه افزایش یافت و به سطحی رسید که از ۱۶ دسامبر در نمودارها نبود.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، Bitstamp به رکورد ۱۷۲۵۰ دلار رسید.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp).منبع: Trading View

علیرغم افزودن تنها چند صد دلار، حرکت BTC/USD با توجه به محدوده معاملاتی بسیار فشرده در چند هفته گذشته بی‌توجه نبوده است.

با این وجود، معامله گران حاضر به تغییر دیدگاه محافظه کارانه بلندمدت خود با دیدن پتانسیل تداوم آن نبودند.

کریپتو تونی به دنبال کنندگان توییتر خود گفت: “به سمت هدف ۱۷۳۰۰ تا ۱۷۵۰۰ دلاری من و فراتر از آن.” به روز رسانی در آن روز.

“من مدت طولانی است که در اینجا پیشرفت هایی در پوست سر داشته ام، اما تا زمانی که در چهار ساعت بسته شدن به زیر ۱۷۵۰۰ رسیده باشم، کوتاه می مانم.”

به همین ترتیب، میکائیل ون دی پوپ، موسس و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، درها را برای تداوم معتدل رالی باز نگه می‌دارد، اگرچه او در اوایل هفته درباره موانع هشدار داد.

او گفت: «ما هنوز شاهد چنین اتفاقاتی در مورد بیت کوین هستیم. تایید شده است همراه با نمودار

“من فکر می کنم هفته آینده به افزایش خود ادامه خواهد داد، اما احتمالا روز دوشنبه به دلیل اصلاح Gemini کاهش می یابد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/Twitter

در همین حال، Venturefounder، یک تحلیل‌گر مشارکت‌کننده در پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant، از سرمایه‌گذاران خواست که کوچک‌نمایی کنند.

وی گفت: بیت کوین در حال حاضر بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۸.۵۰۰۰ دلار به مدت دو ماه گیر کرده است. پذیرفته.

“این محدوده را بسیار با دقت تماشا کنید. شکست از هر جهت می تواند ۲۰ درصد نوسانات را به همراه داشته باشد و می تواند به سرعت اتفاق بیفتد. پشتیبانی از ۱۸۵۰۰ دلار می تواند به ۲۲۵۰۰ دلار برسد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Venturefounder/Twitter

با تمرکز معامله گران دارایی های پرخطر بر نوسانات، شمارش معکوس CPI باز می گردد

همه نگاه ها، از جمله فدرال رزرو، به داده های تورم چاپی دسامبر برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) خواهد بود که قرار است در این هفته منتشر شود.

CPI که در ۱۲ ژانویه وارد بازار می شود، جزء کلیدی سیاست فدرال رزرو است و معامله گران و تحلیلگران به خوبی آگاه هستند که سیگنال هایی که ارائه می دهد می تواند منجر به تغییر در موضع آن شود.

CPI اخیراً کاهش یافته است و نشان می دهد که افزایش نرخ بهره فعلی فدرال رزرو تأثیر مثبتی بر تورم دارد.

اگر این روند ادامه یابد یا بیش از حد انتظار کاهش یابد، امیدها افزایش می‌یابد که فدرال رزرو زودتر افزایش نرخ بهره را کاهش دهد یا حتی آن را به طور کامل متوقف کند.

این دریچه ای را برای دارایی های ریسک، از جمله ارزهای دیجیتال، فراهم می کند، زیرا کاهش سیاست فدرال رزرو اشتها را برای ریسک ایجاد می کند.

تد چان، تاجر و تحلیلگر تحقیقاتی در Libya Asset Management، گفت: “نوسانات زیادی انتظار می‌رود. موقعیت‌های نقدی بزرگ و اندازه موقعیت‌های ضعیف برای من.” گفت پیروان توییتر رویداد CPI را “یک هفته بزرگ” توصیف می کنند.

برخی دیگر به زمان‌بندی غیرمعمول زمان‌بندی CPI اشاره کردند که این داده‌ها دو روز پس از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد اقتصاد منتشر شد.

“متاسفانه، یا خوشبختانه، سخنرانی در روز سه‌شنبه و CPI در روز پنج‌شنبه است، بنابراین پس از ارقام CPI در روز پنج‌شنبه، شاهین‌ها لغو شدند!” یک پاسخ خواندن، افزود که واکنش بازار به سخنرانی پاول می تواند “سر و صدا” باشد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، در حال حاضر ۷۵ درصد احتمال افزایش ۲۵ واحدی نرخ در این ماه وجود دارد، در حالی که احتمال افزایش قابل توجه ۵۰ واحد پایه نرخ بهره، ۲۵ درصد است.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو منبع: CME Group/Twitter.

در درازمدت، بدبینان، از جمله مایکل بری، سرمایه‌گذار «بزرگ کوتاه»، استدلال می‌کنند که تورم افزایش می‌یابد و در نتیجه فدرال رزرو را مجبور می‌کند دوباره نرخ‌ها را افزایش دهد.

بعید است که تورم CPI به ۲٪ کاهش یابد، بسیار کمتر منفی. واکنش هفته گذشته در بری

اما من با شما موافقم که فدرال رزرو به کاهش کمی باز خواهد گشت و تورم رسمی به بالاترین حد خود خواهد رسید. نرخ های واقعی غیررسمی به بالاترین حد خود خواهند رسید.

DCG به طور عمومی با موسیقی روبرو می شود

غول نهادی گروه ارزهای دیجیتال (DCG) در این ماه با ادامه نفوذ روایت FTX به صنعت می‌پیوندد.

قرار گرفتن در معرض FTX فشار را بر برخی از شرکت‌های تابعه DCG در یک داستان پیچیده‌تر افزایش داده است و سؤالاتی را در مورد آینده حتی بزرگ‌ترین ابزارهای سرمایه‌گذاری سازمانی بیت‌کوین ایجاد می‌کند.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیارد دلار دارایی BTC را مدیریت می کند. طبق داده های Coinglass، سهام آن با ۴۴ درصد تخفیف ضمنی نسبت به قیمت نقدی بیت کوین معامله می شود.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، Exchange Gemini برخی از دارایی های خود را در شرکت DCG Genesis Trading پس از تعلیق برداشت ها به دلیل FTX مسدود کرده است.

در ۸ ژانویه، در نامه ای سرگشاده به سیلبر، او مهلتی برای حل و فصل این وضعیت داد، اما خود سیلبرت با این موضوع مخالفت کرد زیرا زمان به پایان رسیده بود.

او گفت: “DCG پیشنهادی را در ۲۹ دسامبر به جنسیس و مشاوران شما ارائه کرد، اما هیچ پاسخی دریافت نکرد.” ادعا کرد بخشی از پاسخ توییتری به Winklevoss در ۲ ژانویه.

اگر رویدادها چرخشی غیرقابل پیش‌بینی داشته باشند، تأثیر آن بر بازار بیت‌کوین می‌تواند شدیدتر باشد و برجستگی DCG به‌عنوان یک نهاد سرمایه‌گذاری، این شکست را به‌ویژه برجسته می‌کند.

شرح در یک رویداد اخیر، چک میت، تحلیلگر اصلی Glassnode در زنجیره، گفت که DCG همچنان “در حرکت آهسته منفجر می شود.”

وی افزود: «و قیمت بیت کوین اساساً یک استیبل کوین است.

جاستین هربرگر، نویسنده خبرنامه Invest and Prosper، گفت: «در حال حاضر، ۲۰۲۳ همه چیز درباره DCG است. آب و هوا.

“اگر آنها به نوعی سقوط کنند، زشت خواهد بود. این می تواند آخرین مرحله کاهش ۸۵ درصدی بیت کوین ATH باشد.”

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD.منبع: Coinglass

ماینرها خط فروش جدی را شکستند

ماینرهای بیت کوین در بیشتر سال ۲۰۲۲ موضوع داغ بوده اند، اما کاهش قیمت بیت کوین پس از انفجار FTX، تصویری را که از قبل ضعیف بود تشدید کرد.

ماینرها شروع به فروش بیت کوین های ذخیره شده خود کرده اند تا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بمانند، و شاخص های زنجیره ای به سرعت نشان می دهد که یک ماینر “تسلیم” در حال انجام است. من به شما هشدار دادم.

با این حال، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، نه بزرگی و نه مدت زمان فروش مهم نیست و وضعیت اخیراً تثبیت شده است.

ویلیام کلمنته، موسس شرکت تحقیقاتی Reflectvity، گفت: فشار فروش شدید استخراج‌کنندگان بیت‌کوین که بازار را در چهار ماه گذشته مختل کرده بود، اکنون آرام شده است. بسته شدن همراه با داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode در این آخر هفته.

داده ها نشان دهنده تغییر ۳۰ روزه در موقعیت خالص استخراج کنندگان بیت کوین است و در واقع نسبت به ماه قبل شروع به افزایش کرده است.

نمودار تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین. منبع: ویلیام کلمنته / توییتر

داده های Glassnode را جدا کنید پشتیبانی مشاهده که ذخایر بیت کوین ماینرها در ۸ ژانویه به بالاترین حد ماهانه رسید.

نمودار تعادل ماینر بیت کوین منبع: Glassnode/Twitter.

با تمرکز بر نرخ هش بیت کوین (قدرت پردازش تخمینی اختصاص داده شده به ماینینگ)، یان ووستنفلد، تحلیلگر در شرکت مشاوره و تحقیقات ارزهای دیجیتال کوانتوم اکونومیکس، به همان اندازه به وضعیت موجود خوش بین بود.

او می‌گوید: «با وجود فشار زیادی که ماینرها تحت فشار هستند، تنها اصلاحات کوچک در هش ریت در دو ماه آخر سال ۲۰۲۲ احتمالاً با در نظر گرفتن میانگین متحرک ۳۰ روزه، منجر به افزایش بیشتر هش ریت می‌شود. حضور در اینجا خنده‌دار است». دریافت کردم.

هفته گذشته، سختی شبکه بیت کوین حدود ۳.۶ درصد کاهش یافت تا رقابت کمتری در میان ماینرهای فعال ایجاد شود. با این حال، طبق آخرین پیش‌بینی‌های BTC.com، تعدیل بعدی این ضررها را از بین می‌برد و ۹ درصد دشواری را به بالاترین رکورد جدید اضافه می‌کند.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

“ترس شدید” با کمترین حجم معاملات کریپتو در ۱۸ ماه گذشته مواجه شد

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، وقتی نوبت به چشم‌انداز کوتاه‌مدت می‌رسد، احساسات بازار ارزهای دیجیتال نامشخص است.

مطالب مرتبط: داده های کلان اقتصادی نشان می دهد که درد سرمایه گذاران رمزارز در سال ۲۰۲۳ تشدید خواهد شد

در آخر هفته، ایندکس که امتیازات احساسات را از سبدی از محرک های وزنی جمع آوری می کند، به بالای ضعیف ترین براکت، “ترس شدید” بازگشت.

“ترس شدید” اوایل سال ۲۰۲۳ پس از مشاهده احساسات در پایین ترین منطقه شاخص در سال گذشته برای طولانی ترین دوره تاریخ، برای فعالان قدیمی بازار آشنا خواهد بود.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری شده (نمایش). منبع: Alternative.me

در عین حال، به نظر می رسد تعامل با ارزهای دیجیتال در سطوح فعلی قیمت به طور قابل توجهی کم است.

داده ها شرکت تحقیقاتی Santiment کمترین حجم معاملات را در بین تمام ارزهای دیجیتال از اواسط سال ۲۰۲۰ دارد.

دقت نمودار همراه می گوید: «آلت کوین ها حجم بسیار کمی دارند.

نمودار باندهای ارزش خروجی مصرف شده بیت کوین. منبع: CryptoBitcoinChris/ توییتر

اعداد را از CryptoQuant جدا کنید با پرچم با این وجود، مفسر محبوب رسانه‌های اجتماعی CryptoBitcoinChris اشاره می‌کند که فروش نهنگ‌ها نیز از دسامبر کاهش یافته است، که می‌تواند به یک روند تبدیل شود و «اثر مثبتی بر احساسات بازار» داشته باشد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا