🚨 اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین سخت تر از همیشه است – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت کوین نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار در آستانه افزایش رکورد جدید در دشواری استخراج بیت کوین، زیرا سرمایه گذار میلیاردر، ری دالیو، افکار دلخراش «جنگ جهانی سوم» را تداعی می کند.

بیت کوین (BTC) هفته جدید را محکم و با روحیه “Uptober” آغاز می کند، زیرا بسته شدن هفتگی جای خود را به یک فشار کوتاه کلاسیک می دهد.

با بازگشت به نوسانات قیمت بیت کوین کلاسیک که در اوایل این ماه مشاهده شد، بزرگترین ارز دیجیتال در آستانه اولین افتتاحیه وال استریت، ۲۸۰۰۰ دلار را به چالش می کشد.

بیت کوین در محدوده معاملاتی خود باقی می ماند، اما معامله گران محتاط هستند. هر دو بورس و اوراق بهادار درگیر حرکات کوتاه مدت قیمت نقدی هستند و نقدینگی در حال افزایش است.

احساسات نیز در راستای این حرکت ها در نوسان است. به سمت بالای محدوده، بیت‌کوین شاهد یک سری پیش‌بینی‌های صعودی است، اما این پیش‌بینی‌ها جای خود را به ترس و پیش‌بینی دوباره می‌دهند.

در نتیجه، مفسران برجسته بازار حتی پس از ماه اکتبر که به طور سنتی بهترین عملکرد بیت کوین است، عموما محتاط هستند.

نشانه ها در پشت صحنه مشخص است. پایه های این شبکه در آستانه رسیدن به اوج های جدید هستند و انتظار می رود چالش هایی به سومین رالی بزرگ سال ۲۰۲۳ منجر شود.

از آنجایی که تمرکز داده‌های اقتصاد کلان به تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه در این هفته تغییر می‌کند، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین باید به محرک‌های خارجی تغییرات قیمت بیت‌کوین توجه کنند.

کوین تلگراف در خلاصه هفتگی ما از محرک های قیمت بیت کوین که بازارهای کوین تلگراف منتظر آن هستند، نگاه دقیق تری به این پدیده های بازار دارد.

قیمت بیت کوین: سکه های فشرده و قدیمی

نوسانات قیمت بسته شدن هفتگی بیت کوین این هفته را ناامید نکرد. فشار کوتاه و به دنبال آن فشار کوتاه، BTC/USD را به ۱۰۰۰ دلار افزایش می دهد، همانطور که توسط داده های Cointelegraph Market Pro و TradingView تأیید شده است.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

آب و هوای پیش رو به اولین اپن وال استریت به طور قابل توجهی با شرایط قبل از آخر هفته متفاوت است که در میان گزارش های مشکل دار اقتصاد کلان از ایالات متحده با نزولی همراه بود.

خوش بینی اکنون در حال بازگشت است و مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت MN Trading، پیش بینی کرد که افزایش قیمت به ۲۷۹۷۵ دلار افزایش یابد.

او می‌گوید: «فشار برای خرید است، بنابراین ورودی بهینه ۲۷۳۰۰ دلار خواهد بود. گفت تعداد X مشترک در برخی از نظرات آن روز شرکت کردند.

ون د پوپ بیشتر پیش بینی کرد ادامه روند صعودی

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Michael van de Poppe/X

منبع نظارتی Coinglass با پوشش نیروی محرکه در پشت آخرین اقدامات، به انحلال در میان پوزیشن های کوتاه در BTC اشاره کرد.

“در ۲۷۴۵۰، تعداد زیادی از فروش های کوتاه منحل شد.” نتیجه گیری همراه با یک نقشه حرارتی انحلال برای مبادلات دائمی BTC/USDT در بزرگترین صرافی جهانی بایننس.

در مرحله بعد به سطوح انحلال ۲۶۵۰۰ و ۲۷۶۶۰ توجه کنید.

نقشه حرارتی انحلال BTC/USDT. منبع: CoinGlass/X

معامله گر محبوب کریپتو تونی محتاط تر بود و قبلا هشدار داده بود که بیت کوین ممکن است در ماه های آینده به میزان قابل توجهی به ۲۰۰۰۰ دلار سقوط کند.

با این حال، برای شرکت تحقیقاتی Santimento، تغییر در تن به معنای چیزی بیش از یک دیافراگم کوتاه بود.

نشان داده شد که بیت‌کوین قدیمی کیف پول‌ها را ترک کرده است و پس از مدت‌ها خواب، درست قبل از بازگشت به ۲۷۰۰۰ دلار، شروع به حرکت کرده است.

در برخی از نظرات همراه با نمودار توضیحی آمده است: «بزرگترین حجم تغییر کیف پول بیت کوین دلاری خفته از ماه جولای، این افزایش در شاخص های سن مصرف نشان دهنده تغییر جهت قیمت است. گفت.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Santiment/X

دالیو هشدار می دهد که نتیجه جنگ جهانی سوم بیش از ۵۰-۵۰ است

برخلاف هفته گذشته، تصویر کلان در روزهای آینده کمتر تحت تاثیر چاپ داده های قابل توجه از ایالات متحده خواهد بود.

در عوض، نگرانی در مورد تأثیر بالقوه درگیری بین اسرائیل و حماس در بازار، در کانون توجه قرار گرفته است و نگرانی‌های مربوط به تورم در پس‌زمینه باقی مانده است.

مورد دوم قبل از این خیلی واضح بود، زیرا انبوهی از اطلاعات منتشر شده در هفته گذشته و قبل از آن نشان داد که تورم ایالات متحده سریعتر از انتظارات بازار حفظ شده است.

با توجه به برنامه‌ریزی بعدی فدرال رزرو برای تعیین نرخ‌ها در اول نوامبر، در حالی که تنها دو هفته به پایان آن باقی مانده است، شاخص‌های تورم برای ریسک دارایی‌ها حیاتی خواهند بود.

«دو هفته تا نشست نوامبر فدرال رزرو باقی مانده است»، منبع تفسیری مالی Kobeissi Letter X را با فهرست نهایی رویدادهای مالی این هفته ایالات متحده خلاصه کرد.

این شامل سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، یکی از ۱۷ سخنران کل فدرال رزرو است که قرار است این هفته روی صحنه برود.

کوویسی که نشان دهنده میزان تاثیرگذاری سیاست در نهایت بر احساسات است، گفت که ری دالیو، سرمایه گذار میلیاردر و بنیانگذار Bridgewater Associates، بزرگترین صندوق تامینی جهان، یکی از بسیاری از افرادی بود که به پیش بینی های وحشتناکی اشاره کرد.

دالیو در پست ۱۲ اکتبر لینکدین هشدار داد که خطر “جنگ جهانی سوم” در دو سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

“خوشبختانه، پیشرفت به سمت یک جنگ جهانی بین قدرت های بزرگ (ایالات متحده و چین) از مرز غیرقابل برگشتی از (در حال حاضر) قابل سرکوب به یک جنگ وحشیانه بین قدرت های بزرگ و متحدان آنها عبور کرده است. “ما هنوز از آن فراتر نرفته ایم. ،” او گفت. من نوشته ام.

اگر قرار بود این قدرت‌های بزرگ وارد نبرد مستقیم شوند و یک طرف تعداد قابل توجهی از مردم را در طرف دیگر بکشد، شاهد انتقال از یک درگیری شدید قبل از جنگ به جنگ جهانی سوم وحشیانه بودیم.

“تخفیف” GBTC حداقل به ۲ سال نزدیک می شود

فراتر از حرکت قیمت بیت کوین، یک تجدید حیات قوی برای بزرگترین سرمایه گذار نهادی، بیت کوین در جریان است.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) در حال حاضر با قیمت لحظه ای بیت کوین معامله می شود که کمترین تخفیف نسبت به ارزش خالص دارایی (NAV) از دسامبر ۲۰۲۱ است.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، بازیابی GBTC نشان دهنده یک پیروزی قانونی برای شرکت Grayscale در برابر قانونگذاران ایالات متحده است، زیرا تخفیف یک بار حق بیمه در اوایل سال جاری تقریباً ۵۰٪ بود. این به موازات تحقق یافت.

در حال حاضر، بازار شرط می‌بندد که صندوق قابل معامله در بورس با قیمت نقدی (ETF) که Grayscale قصد دارد از GBTC ایجاد و راه‌اندازی کند، تأیید خواهد شد، که منجر به سیل علاقه‌های سازمانی به بیت‌کوین می‌شود. او مطمئن‌تر از همیشه به نظر می‌رسد. روند.

یکی از ویژگی های کلیدی GBTC این است که مکانیسم آسانی برای بازخرید سهام برای بیت کوین واقعی ارائه نمی دهد و در خارج از بورس (OTC) معامله می شود. . هر خیابان،» او در بخشی از مقاله اخیر خود نوشت. تحلیل X.

این عنصر ساختاری می‌تواند منجر به مواردی شود که در آن قیمت بازار آن از ارزش اصلی BTC منحرف می‌شود. عواملی مانند سفته‌بازی بازار، تمایل سرمایه‌گذاران، محدودیت‌های نقدینگی و حتی اخبار نظارتی ممکن است در این امر نقش داشته باشند. این ممکن است بر واگرایی قیمت‌ها تأثیر بگذارد.

ملکر ادامه داد که راه برای تبدیل شدن GBTC به یک ETF “هنوز قطعی نیست”.

در همان زمان، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چندین پیشنهاد دیگر ETF بیت‌کوین را بررسی می‌کند، از جمله پیشنهادات غول‌های مالی مانند Fidelity، BlackRock و Franklin Templeton، که پیچیدگی بیشتری به وضعیت می‌افزاید.» و عدم اطمینان. ،” او گفت. دریافت کردم.

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD (نمایش).منبع: شیشه سکه

سختی استخراج در آستانه ثبت یک رکورد جدید است

افزایش اخیر قیمت بیت کوین به تقویت پیش بینی ها در مورد مبانی شبکه بیت کوین کمک کرده است.

با توجه به داده‌های منبع نظارتی BTC.com، پیش‌بینی می‌شود که سطح دشواری بیت‌کوین قبل از تنظیم مجدد خودکار بعدی در ۱۶ اکتبر به بالاترین حد خود برسد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (تصاویر). منبع: BTC.com

این چیز جدیدی برای سال ۲۰۲۳ نیست، زمانی که هم میزان سختی و هم هش ماینینگ مرتباً رکوردهای جدیدی را ثبت می کنند. با این حال، با افزایش سختی پیش رو، این احتمال وجود دارد که امسال با نرخ نزدیک به ۷ درصد در بین ۳ برتر قرار گیرد.

در صورت قفل شدن، دشواری برای اولین بار از مرز ۶۰ تریلیون فراتر می رود که نشان دهنده رقابت شدید فزاینده بین ماینرها و امنیت بی نظیر شبکه بیت کوین است.

از سوی دیگر، برآوردهای نرخ هش بسته به منبع بسیار متفاوت است. داده‌های نرخ هش خام از MiningPoolStats نشان می‌دهد که در ۹ اکتبر به آخرین رکورد تاریخ خود یعنی ۴۹۷.۶۶ اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسیده است.

داده های نرخ هش خام بیت کوین (عکس از صفحه). منبع: MiningPoolStats

ترکیبی از سختی بالا و سطح قیمت نسبتاً متوسط ​​BTC به ناچار سؤالاتی را در مورد سودآوری ماینرها ایجاد می کند. از آنجایی که هزینه هر بیت کوین بیش از هر زمان دیگری افزایش می یابد، نگرانی هایی در مورد اینکه چگونه می توان ماینرها را برای ادامه کار تشویق کرد، به طور مرتب ظاهر می شود.

همانطور که در مورد هش ریت، تخمین ها در مورد اینکه هزینه کل تولید هر بیت کوین واقعا چقدر گران است متفاوت است، زیرا عوامل متعددی از جمله مکان فیزیکی، همگی در تجمیع نقش دارند.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، نصف کردن یارانه بلاک در سال آینده، مقدار BTC دریافتی به ازای هر بلوک استخراج شده را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد.

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت بینش ارزهای دیجیتال CryptoSlate می‌گوید: «من فکر می‌کنم قیمت‌ها برای دستگاه‌های خودپرداز استخراج‌کننده خوب است، اما در آینده باید به نصف کاهش یابد و سختی به سرعت افزایش یابد.» من نوشته ام بخشی از تفسیر X هفته گذشته.

“Uptober” ناپایدار

آیا سرنوشت «آپتوبر» در سال ۲۰۲۳ مشخص خواهد شد؟

موارد مرتبط: گسترش دامنه احتمالی سیگنال های بیت کوین – آیا SOL، LDO، ICP و VET دنبال خواهند شد؟

به لطف قدرت محدوده معاملاتی فعلی که از ماه مارس برقرار است، حتی تغییرات جزئی در قیمت نقدی بیت کوین می تواند بر رشد ماه تا تاریخ در ماه اکتبر تأثیر بگذارد.

پس از منفی شدن هفته گذشته، صعود فعلی به ۲۸۰۰۰ دلار به این معنی است که BTC/USD از ابتدای ماه ۳.۵ درصد افزایش یافته است.

در حالی که دو هفته تا نتایج مالی ماهانه باقی مانده است، عملکرد نهایی بیت کوین هنوز قابل حدس است. در حالی که ۳.۵ درصد با کم خونی فاصله زیادی دارد، اما همچنان ضعیف ترین اکتبر بیت کوین از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.

داده‌های CoinGlass همچنین نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۴، بدترین اکتبر تاریخ، ضرر بیت کوین «تنها» ۱۲ درصد بود، در صورتی که وضعیت بدتر شود، درها را برای یک رکورد جدید کسری باز گذاشت.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش).منبع: Coinglass

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا