اخبار ارز دیجیتال

ماینرها میلیون ها نفر را به صرافی ها منتقل می کنند – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می رسد که استخراج کنندگان بیت کوین ریسک را کاهش می دهند زیرا اهمیت قیمت بیت کوین بالای 30000 دلار هنوز شواهد محکمی است.

بیت کوین (BTC) هفته اول ژوئیه با نفس راحتی برای معامله گران باز می شود زیرا حمایت 30000 دلاری ادامه دارد.

اقدام قیمت بیت کوین پس از افزایش 20 درصدی در سه ماهه دوم، با بازه های زمانی هفتگی و ماهانه، از تسلیم شدن به بازار نزولی خودداری می کند. بعد چی

هفته آرامی برای بازار TradFi پیش بینی می شود زیرا وال استریت برای تعطیلات روز استقلال آماده می شود و در مورد داده های کلان اقتصاد ایالات متحده نمی توان انتظار داشت.

بنابراین اگر گاوها بخواهند برای چند ماه از مقاومت عبور کنند، بیت کوین به یک محرک نوسانات از جاهای دیگر نیاز دارد.

فعالان بازار نظرات متفاوتی در مورد این موضوع دارند، برخی معتقدند که 32000 دلار و بالاتر به راحتی قابل دستیابی است، در حالی که برخی دیگر معتقدند که این ماه اوج بهبود بیت کوین در سال 2023 است.

کوین تلگراف به برخی از عوامل اصلی که بر عملکرد قیمت بیت کوین در روزها و هفته های آینده تأثیر می گذارد نگاه می کند.

تماس کوتاه مدت افزایش قیمت بیت کوین تا 40000 دلار افزایش می یابد

بسته شدن هفتگی بیت کوین برای گاوها مطلوب بود، نوسانات کاهش یافت و بیت کوین/دلار به سودهای خود در یک شب ادامه داد.

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، هفته جدید شاهد بازدید 30850 دلاری Bitstamp بودیم. این آخرین تلاش برای نزدیک شدن به مرز 31000 دلار و بالاترین قیمت سالانه است.

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

با این وجود، محرک تغییر روند هنوز وجود ندارد و معامله گران خوش بین تمایل دارند منتظر بمانند و ببینند آیا بازار صعودی ادامه دارد یا خیر.

تاجر محبوب Jelle، “برنامه های بیت کوین من تغییر نمی کند”. خلاصه شده است او برخی از آخرین تحلیل های خود را با دنبال کنندگان توییتر خود به اشتراک گذاشت.

ساختار بازار صعودی است و ما میانگین متحرک نمایی 200 هفته‌ای را به دست آورده‌ایم. زمانی که از ناحیه مقاومت 32000 دلاری عبور کردیم، انتظار داریم بازار صعودی شروع شود. تا آن زمان، محدوده را معامله می‌کنیم و افت‌های عمیق‌تر را می‌خریم.

جلت به میانگین متحرک نمایی 200 هفته ای (EMA) اشاره می کند که به همراه میانگین متحرک ساده (SMA) خود، پس از چالش کوتاه مدت ژوئن همچنان به عنوان پشتیبان بازار عمل می کند.

نمودار پیوست نشان می دهد که اولین هدف صعودی اصلی، بالاترین قیمت فعلی 69000 دلار است.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Jelle/Twitter

معامله‌گر همکار کریپتو اد در ابتدا یک بازگشت احتمالی به منطقه خرید 28000 دلاری را در نظر می‌گیرد، در حالی که به سمت 36000 دلار و حتی 40000 دلار پیش می‌رود. امیدوارم.

او گفت که ساختار بازار با وجود نوسانات لحظه آخری در پایان ماه، با افزایش BTC/USD به 29500 دلار، “خوب” باقی مانده است.

در همین حال، منبع نظارت زنجیره ای Material Indicator به نقش نهنگ های بیت کوین در حفظ محدوده قیمت بیت کوین اشاره کرد.

بخشی از تجزیه و تحلیل بیشتر، “شکی نیست که نهنگ های BTC در محدوده 30000 دلار توزیع می کنند، اما آنها همچنین در حال خرید افت هایی هستند که به حفظ بیت کوین در این محدوده کمک کرده است.” اضافه.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، قیمت بیت کوین هرگز در ماه جولای بیش از 10 درصد کاهش پیدا نکرد، اما معامله گر محبوب Cryptobullet همچنان انتظار دارد روند صعودی این ماه به پایان برسد.

CryptoBullet پیش‌بینی می‌کند که منطقه در حدود 36000 دلار به بالاترین سطح محلی برسد، و یک نقطه منفی شامل کنار گذاشتن میانگین‌های متحرک اصلی در آینده خواهد بود.

او گفت: “من نمی گویم این ماه یا ماه آینده به 20000 کاهش می یابد. این در سه ماهه چهارم اتفاق می افتد.” من نوشته ام نظر بعدی توییتر در مورد پیش بینی اولیه او اظهار نظر کرد.

بانک‌ها به دلیل ضررهای ناشی از خرید اوراق قرضه در کانون توجه هستند

خوشبختانه، شرایط اقتصاد کلان احتمالاً در این هفته آرام تر خواهد بود زیرا ایالات متحده بر تعطیلات چهارم جولای تمرکز خواهد کرد.

تعداد کمی از داده های اقتصاد کلان منتشر می شود، و در غیاب رویدادهای پیشرفت، ارزهای دیجیتال باید تا حد زیادی تحت تأثیر عواملی مانند تغییرات در انتظارات تورمی قرار نگیرند.

اما این امیدها با افزایش دیگری در اواخر این ماه در نشست سیاست گذاری فدرال رزرو تثبیت شده است.

از 3 جولای، داده های ابزار FedWatch گروه CME احتمال افزایش 0.25٪ نرخ را نزدیک به 90٪ نشان می دهد. انتظار می رود طی سه هفته تصمیم گیری شود.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

با توجه به تغییر سریع انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو، هر هفته بسیار مهم است. نامه کوبئیسی خلاصه شده است او گفت که حال و هوای هفته آینده “کوتاه اما مهم” خواهد بود.

در جاهای دیگر، تمرکز بر بخش بانکداری ایالات متحده است.

همانطور که عملکرد شاخص بانک منطقه ای KBW (KRX) نشان می دهد، بانک های منطقه ای به مبارزه ادامه می دهند.

حتی بانک آمریکا (BoA) برای خرید اوراق قرضه زیان ده خود در کانون توجه بوده است و بانک مرکزی آلمان نیز با همین مشکل مواجه است.

بالاجی سریوینسان، سرمایه گذار فرشته می گوید: «این سرفصل های باورنکردنی به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرند. ادعا کرد با توجه به مقاله فایننشال تایمز در مورد وضعیت اسفناک بانک فدرال.

“بانک مرکزی چهارمین اقتصاد بزرگ جهان اوراق قرضه خریداری کرده است و ممکن است نیاز به کمک مالی داشته باشد. این یک بحران فناوری نیست، یک بحران بانکی نیست. این یک بحران اوراق قرضه، یک بحران بانک مرکزی، یک بحران ارزی است. “

در همین حال، کوویسی هشدار داد که بمب‌گذاری‌های بانکی ایالات متحده که جرقه‌ای به بازار صعودی بیت کوین در ماه مارس زد، شباهت‌های مهمی با وضعیت فعلی BoA دارد.

ماینر بیت کوین سوابق نقل و انتقالات پول را به چالش می کشد

ماینرهای بیت کوین بر اهمیت نگهداری بیت کوین بالای 30000 دلار تاکید کرده اند، شاید آنطور که گاوها دوست دارند نباشد.

داده های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode افزایش قابل توجهی در مقدار سکه های ارسال شده به صرافی ها توسط ماینرها را نشان می دهد.

این همچنین از سطح آوریل 2021 فراتر رفت، زمانی که BTC/USD به اولین بالاترین قیمت خود در سال به 58000 دلار رسید.

گلس‌نود اظهار داشت: استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به ارسال مقادیر انبوه کلیپ‌های بیت‌کوین به صرافی‌ها پس از افزایش قیمت نقدی بالاتر از سطح قابل توجه 30000 دلاری، ادامه می‌دهند.

در حال حاضر، ماینرها در حال انتقال 105 میلیون دلار به صرافی‌ها هستند که دومین انتقال بزرگ دلاری در تاریخ است.

نموداری مشروح از جریان های ورودی از استخراج کنندگان بیت کوین به صرافی ها. منبع: Glassnode/Twitter

با این حال، ترازهای جزئی از اوایل سال 2023 روند کلی صعودی متوسطی را حفظ کرده اند. بر اساس داده‌های Glassnode، موجودی در تاریخ 1 ژانویه 1,824,377 BTC و در 2 جولای 1,827,916 BTC بود.

نمودار تعادل بیت کوین برای کیف پول ماینر.منبع: Glassnode

با وجود فروش، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهد ماینرهای بیت کوین در مشکل هستند. هشرت در حال حاضر نزدیک به بالاترین حد خود است، اما سختی شبکه فقط 3.26 درصد کمتر از رکورد ماه گذشته خود است.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

دارندگان بیت کوین سودآور از فروش خودداری می کنند

تصویر هیجان‌انگیزتر از گروهی از سرمایه‌گذاران سرسخت بیت‌کوین است که بدون توجه به قیمت از فروش خودداری می‌کنند.

حتی با توجه به دستاوردهای امسال، بیت کوین هادلر در عزم خود برای عدم ثبت سود به صورت انبوه ثابت قدم است.

این در حال حاضر در عرضه بیت کوین که در صورت بازگشت فشار خرید قوی «غیر نقدینگی» یا دور از دسترس در نظر گرفته می شود، منعکس شده است.

شاخص نوسان عرضه عدم نقدشوندگی گلاسنود “بسیار بالا” است و در حال حاضر در سطوحی است که در هیچ زمانی به جز پایین ترین سطح بازار نزولی سال 2022 دیده نشده است. با افزایش قیمت ها، باور هادلر نیز افزایش یافت.

در تئوری، هادلر دلایل خوبی برای سود 30000 دلاری دارد. متریک ارزش بازار دارنده بلندمدت گلس‌نود در مقابل ارزش واقعی (LTH-MVRV) سودآوری سکه‌ها را برای بیش از 155 روز نشان می‌دهد که میانگین واحد LTH در حال حاضر با 47 درصد از موقعیت آن معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که شما در حال ایجاد یک سود.

نمودار ارزش بازار در مقابل ارزش تحقق یافته (LTH-MVRV) برای دارندگان بیت کوین بلند مدت.منبع: Glassnode

احساسات نشان دهنده عدم تصمیم سرمایه گذاران است

در نهایت، ماهیت عصبی متوسط ​​شرکت‌کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال به خوبی در داده‌های احساسات منعکس می‌شود.

مطالب مرتبط: سفته بازان بیت کوین 35000 بیت کوین را به صرافی ها در «هجوم رونق» جدید انتقال می دهند.

شاخص ترس و طمع کریپتو همچنان نشان می دهد که چگونه بیت کوین سطح 30000 دلار را کنترل می کند، احساسات انعطاف پذیر است.

بیت کوین/دلار آمریکا در مواجهه با چالش های معکوس مقاومت/حمایت تنها نیست. اتر (ETH) نیز برای بازیابی 2000 دلار از کار به حالت تعلیق درآمد.

به این ترتیب، Fear & Greed همچنان بین اواسط دهه 50 “خنثی” و اواسط دهه 60 “طمع” در نوسان است.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

بالاترین رقم فعلی این شاخص در سال 2023، 69/100 است، که فقط حدود 10 درصد بیشتر از بالاترین قیمت بیت کوین در سال 2021 یعنی 69000 دلار است.

مجله: چگونه افراد باهوش روی کوین های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند: یک برنامه 3 نقطه ای برای موفقیت

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا