اخبار ارز دیجیتال

BTC Metric به تسلیم پایان می دهد – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت کوین پس از افزایش بیش از ۴۰ درصدی در این ماه همچنان بالاست، اما ترس از اصلاح قیمت بیت کوین هرگز دور از دسترس نیست.

بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به بالاترین سطح پنج ماهه در هفته پایانی ژانویه، شروع خوبی دارد.

با وجود مخالفت ها، بزرگترین ارز دیجیتال نقاط قوت جدید خود را حفظ کرده و همچنان فعالان بازار را شگفت زده می کند.

این چیز بزرگی نیست. احساسات بازار بازارها را تکان می دهد و باعث می شود سرمایه گذاران تجدید نظر کنند. در حالی که تصویر کلان نامشخص است، در بیت کوین، تحقیقات نهنگ های مبادله ای را برجسته کرده است که ممکن است به طور مصنوعی قیمت ها را با مقادیر زیادی نقدینگی دستکاری کنند.

با این وجود، بیت کوین چشمگیرترین سود خود را از نظر درصد در بیش از یک سال به دست آورده است، و ما انتظار داریم که روزهای خوب ادامه یابد.

کوین تلگراف نگاهی به برخی از عوامل کلیدی می اندازد که باید به خاطر داشته باشید، زیرا ژانویه برخلاف سایر نمونه های ژانویه در حال پایان است.

تحلیلگر بیت کوین انتظار “تداوم” آینده را دارد

بر کسی پوشیده نیست که بیت کوین با شک و تردیدهای زیادی روبروست زیرا تنها در سه کندل هفتگی ۴۰ درصد سود داشته است.

اصلاحات و درخواست‌های قابل توجه برای ادامه بازار نزولی مدتی است که علنی شده است، با برخی از صدای محافظه‌کارانه‌تر مبادلاتی که استدلال می‌کنند پایین بودن کلان هنوز فرا نرسیده است.

اما آن نقطه عطف هنوز فرا نرسیده است. در پایان آخرین شمع هفتگی، بیت کوین/دلار کمی بیش از ۲۲۷۰۰ دلار شکسته است که بهترین عملکرد خود را از تابستان گذشته نشان می دهد.

سپس این جفت در اوایل روز دوشنبه ادغام شدند و به طور مشابه برای هفته در حالت ریکاوری باقی ماندند.

Trader Credible Crypto گفت: “وقتی که کف‌ها از بین می‌روند و اوج‌های آبدار به سمت بالا هدایت می‌شوند، فرصتی عالی برای وارد شدن به یک آپارتمان خوب قبل از ادامه روند صعودی خواهد بود.” بسته شدن در مورد چشم انداز کوتاه مدت

کریپتوهای معتبر برخی از ویژگی‌های صعودی‌تر در بازار هستند و کمتر نگران این ایده هستند که کل حرکت می‌تواند صرفاً یک افزایش کمک مالی در ساختار نزولی گسترده‌تر باشد.

مایکل ون دی پوپ، مشارکت‌کننده کوین‌تلگراف و مدیرعامل شرکت تجاری Eight، به همان اندازه خوش‌بینانه: «سقف بازار از میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه عبور کرده است». اضافه به میانگین متحرک نمایی اشاره دارد.

“نشانه خوبی برای کریپتو به عنوان ادامه احتمالی. بین ادامه تا ۲۵ هزار دلار یا اصلاح تا ۱۹.۵ هزار دلار. برای ادامه -> حفظ متحرک نمایی بالای ۲۰۰ روز و شکست مقاومت. نقطه ورود بالقوه برای متحرک نمایی ۲۰۰ روزه.”

طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در زمان نگارش این مقاله ۲۱۰۵۶ دلار بود.

نمودار شمع ۱ روزه بیت کوین/دلار (Bitstamp) در ۲۰۰EMA.منبع: Trading View

ارزیابی محافظه‌کارانه‌تر از وضعیت، با تمرکز بر روی ترکیب کتاب سفارش جایگزینی.

در آخرین تحلیل خود، Material Indicators اشاره کرد که با آمدن و رفتن نواحی کلیدی نقدینگی پیشنهادی در Binance، قیمت بیت کوین بالا و پایین می‌رود.

بخشی از اظهار نظر “دیوار خرید بیت کوین با قیمت ۲۰۲۰۰ به منظور بالا بردن قیمت برای تست مقاومت در خط روند حرکت کرد.” گفت.

من به این نهاد با ۲۲۰۰۰ دلار بیشتر از ۲۰۰۰۰ دلار اعتماد ندارم، اما به خاطر آنها از معامله کردن خوشحالم.”

داده های دفترچه سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

پست بعدی ادعاهای قبلی مبنی بر اینکه اقدام قیمت “طرح شده” بود و به اخبار صنعت پیرامون، به ویژه ورشکستگی شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال جنسیس تریدینگ توجهی نداشت، دو چندان شد.

اساساً هیچ چیز تغییر نکرده است، BTC در حال آزمایش مقاومت در سطح کلان است. در همین حال، برخی از بزرگترین موسسات در ارزهای دیجیتال به سمت ورشکستگی پیش می روند. احتمالاً هیچ چیز. زمزمه کرد.

خوش بینی کلان دوباره به وجود می آید

تجزیه و تحلیل ماکرو تقسیم مشابهی را در میان دست اندرکاران خود در بازار کریپتو نشان می دهد.

با آخرین تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره تا اول فوریه، منابع کاهش تورم را به طرق مختلف تفسیر می کنند.

در همین حال، مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ علیرغم مخالفت برخی ارزهای دیجیتال نتوانست احساسات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

برای دن تاپیرو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ۱۰T Holdings، این مسئله صرفاً این است که دارایی های پرخطر چگونه به تغییرات جزر و مد واکنش نشان می دهند زیرا فدرال رزرو سیاست های پولی را در آینده کاهش می دهد.

او گفت: “در صورت کاهش تورم به زیر صفر، فدرال رزرو چگونه پاسخ خواهد داد؟ سال خوبی برای BTC ETH Gold در راه است.” گفت دنبال کنندگان توییتر

“USD کمتر از mkt است و به مدت ۱۰ سال زیر ۳٪ باقی می ماند تا از روندهای کلیدی پشتیبانی کند. اکوسیستم دارایی دیجیتال (DAE) با رسیدن به قیمت انحلال بدون حمایت دولت رشد خواهد کرد. بازار آزاد کار می کند!”

این رتبه‌بندی به‌طور قابل‌توجهی با سایر دیدگاه‌های رایج متفاوت است، به‌ویژه برخلاف پیش‌بینی‌های هفته گذشته آرتور هیز، مدیرعامل سابق BitMEX. او هشدار داد که تغییر نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث زیان فاجعه بار ارزهای دیجیتال قبل از شروع بهبود خواهد شد.

از سوی دیگر، Credible Crypto دلیلی برای عدم صعود به دارایی های ریسک نمی بیند.

صحبت از کند شدن افزایش نرخ به ۲۵ واحد پایه است زیرا تورم برای ششمین ماه متوالی کاهش می یابد، در حالی که $SPX آماده است با یک آزمایش مجدد کامل ATH قبلی خود کاهش یابد. به نظر می رسد. این همه وحشت و ترس برای چیست؟ ؟” پرس و جو شد ۲۳ ژانویه.

نمودار مشروح S&P 500. منبع: Credible Crypto/ Twitter

در همین حال، هفته پایانی ماه شامل طیف وسیعی از محرک‌های بازار کوتاه‌مدت در قالب انتشار داده‌های کلان ایالات متحده است.

اینها شامل رشد تولید ناخالص داخلی ۲۶ ژانویه و شاخص هزینه مصرف شخصی ۲۷ ژانویه (PCE) است.

DXY غش ​​می کند به عنوان یک ساپورت که در جایی دیده نمی شود

در یک یادداشت کلان مرتبط، سرنوشت دلار آمریکا در این هفته مسلماً شایسته توجه ویژه است.

با افزایش بازار ارزهای دیجیتال، قدرت دلار به شدت کاهش یافت و در سال گذشته زمانی که به بالاترین حد در ۲۰ سال گذشته رسید، به شدت سقوط کرد.

شاخص دلار آمریکا (DXY) معمولاً با عملکرد دارایی‌های مخاطره‌آمیز همبستگی معکوس دارد، که نشان می‌دهد بیت‌کوین به‌ویژه به حرکت‌های بزرگ حساس است.

در حال حاضر، DXY در حدود ۱۰۱.۷ معامله می شود و ۱۰۱.۵ را برای دومین بار در این هفته آزمایش می کند (کمترین سطح ۶ ماهه). پس از از دست دادن آن به عنوان حمایت در پایان نوامبر، میانگین متحرک ۲۰۰ روزه شاخص از آن زمان به عنوان مقاومت عمل می کند.

توضیح اینکه چه اتفاقی می افتد زیاد نیست. اعلام کرد همراه با نمودارهایی که عملکرد DXY در آخر هفته را با بیت کوین و نزدک مقایسه می کنند.

کاهش ارزش دلار در برابر اوراق قرضه چینی توجه تحلیلگر محبوب TechDev را به خود جلب کرد. نشان داد این انگیزه باعث خواهد شد که بیت کوین کمتر از یک سال پس از رسیدن اوراق قرضه دولتی ۱۰ ساله چین به سطح بحرانی به بالاترین سطح خود برسد.

Caleb Franzen، تحلیلگر ارشد بازار، Cubic Analytics اضافه.

این رد لحظه ای بود که متوجه شدم و پذیرفتم که حرکت به سمت پایین منحرف شده است.

نمودار شمع ۱ روزه ۲۰۰MA USD (DXY).منبع: Trading View

شاخص های زنجیره ای که از ورطه بیرون می آیند

بیت کوین واقعاً در میانه رنسانس است و داده های زنجیره ای نتیجه می گیرند.

چندین شاخص کلاسیک از سلامت بازار بیت کوین که توسط شرکت تحلیلی Glassnode گردآوری شده است، اکنون از منطقه بازده خارج شده اند.

اینها شامل حفظ عرضه بیت کوین در سود یا زیان است که با توجه به افزایش ۴۰ درصدی در این ماه، شاید تعجب آور نباشد.

سود/زیان خالص تحقق نیافته (NUPL) که به اندازه پیت های بازار نزولی قبلی پایین نبود، اکنون در حال عبور از خط پایانی است و به سمت بهبود سودآوری می رود.

نمودار سود و زیان خالص بیت کوین (NUPL).منبع: Glassnode

همانطور که Glassnode تأیید می کند، این به یکسان برای دارندگان کوتاه مدت (STH) و دارندگان بلند مدت (LTH) NUPL صدق می کند. دو دسته از سرمایه گذاران بیت کوین به ترتیب به عنوان نهادهایی توصیف می شوند که سکه ها را برای کمتر از ۱۵۵ روز یا بیشتر نگه می دارند.

به طور مشابه، ارزش بازار بیت کوین در مقابل ارزش واقعی Z-Score (MVRV-Z) صعودی است. cap) / std (بازار سقف)»، یا «زمانی که بیت کوین نسبت به «ارزش منصفانه» آن بیش از حد/کم‌تر از ارزش‌گذاری شده است،» Glassnode توضیح می‌دهد.

MVRV-Z برای اولین بار از زمان افزایش کوتاه خود در اوایل نوامبر، منطقه سبز “کم ارزش” را ترک کرد. همچنین این اولین حرکت از زمان شکست FTX است.

فیلیپ سوئیفت، یکی از بنیانگذاران مجموعه تجاری Decentrader، گفت: «MVRV Z-Score از منطقه انباشت سبز بیرون کشیده شده است. تایید شده است هفته گذشته

نمودار امتیاز بیت کوین MVRV-Z.منبع: Glassnode

نرخ هش استخراج بیت کوین، بالاترین سختی تا کنون

اکنون زمان تعدیل سختی شبکه بیت کوین دیگر فرا رسیده است و این هفته باید به بالاترین حد خود ادامه دهد.

مرتبط: بیت کوین با کپی برداری از RSI از بازیابی بازار خرس ۲۰۱۸، «رشد بزرگ» جدیدی را برنامه ریزی می کند

BTC.com تخمین می زند که دشواری در طول ۶ روز حدود ۰.۵٪ افزایش می یابد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

این یک گیلاس اضافی به کیک برای بخش معدنی که در حال حاضر در بحبوحه انحلال گسترده است، اضافه می کند. علیرغم قیمت‌های پایین اخیر، رقابت بین ماینرها در این ماه افزایش یافته است و به استخراج‌کنندگان فشار وارد می‌کند که نمی‌توانند هزینه‌ها را به حداقل برسانند.

Glassnode همچنین نشان می دهد که استخراج کنندگان کل بیت کوین کمتری نسبت به ۳۰ روز پیش نگهداری می کنند. از آن زمان بود که افزایش قیمت ها شروع شد.

نمودار نوسانات موقعیت خالص ماینر ۳۰ روزه بیت کوین.منبع: Glassnode

در همین حال، داده های خام MiningPoolStats همچنین نرخ هش بیت کوین (تخمینی از قدرت پردازش اختصاص داده شده به استخراج) را در بالاترین حد خود قرار می دهد.

نمودار داده های خام نرخ هش بیت کوین (اسکرین شات). منبع: MiningPoolStats

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا