اخبار ارز دیجیتال

سختی بیت کوین با بزرگترین تفاوت از سال 2021 کاهش می یابد

سختی استخراج بیت کوین در میان شرایط چالش برانگیز برای ماینرها، با بیشترین حاشیه از جولای 2021 کاهش یافته است.

شرایط سخت بازار همچنان بر اکوسیستم بیت کوین (BTC) تأثیر می گذارد زیرا دشواری استخراج با بیشترین حاشیه از جولای 2021 کاهش یافته است.

تنظیم سختی 7.32% در 6 دسامبر در ارتفاع بلوک 766080 انجام شد که کمترین افت سختی در بیش از یک سال است. طبق داده های BTC.com، این با میانگین هش ریت کاهش یافته از 264.18 EH/s به 245.10 EH/s مطابقت دارد.

دشواری استخراج بیت کوین به طور خودکار با میزان قدرت هش موجود در شبکه تنظیم می شود و اساساً سرعت اضافه شدن بلاک های بیت کوین جدید به زنجیره را به طور متوسط ​​تا 10 دقیقه کنترل می کند.

سختی هر 2016 بلوک تنظیم می شود. بنابراین این آخرین افت سختی حدود 2 هفته ادامه خواهد داشت.

این تعدیل می تواند به عنوان یک دوره مهلت برای استخراج کنندگان بیت کوین در نظر گرفته شود که مجبور شده اند دوران پرتلاطم سال 2022 را تحمل کنند.

مرتبط: ماینرهای روسی کریپتو با احتکار دستگاه های ASIC از بازار نزولی سرمایه گذاری می کنند

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، در سه ماهه سوم سال جاری، افزایش هزینه تولید بیت کوین جدید همزمان با کاهش ارزش این ارز دیجیتال برجسته بود. افزایش هزینه های انرژی بیشتر به حاشیه سود معدنچیان در ایالات متحده و اروپا آسیب می رساند و باعث تعطیلی برخی از عملیات ها شد.

درآمد ماینرهای بیت کوین در پایان نوامبر به پایین ترین سطح خود در دو سال گذشته رسید. این با عملکرد کند بازار ارزهای دیجیتال و افزایش بار محاسباتی تشدید شد. این در نهایت منجر به تسلیم شدن برخی از عملیات ماینینگ شد که منجر به کاهش اخیر در هش ریت شد که تنظیمات سختی اخیر را توضیح می دهد.

جالان مرلد، تحلیلگر استخراج بیت کوین، نظرات خود را در توییتر به اشتراک گذاشت. نخ در 3 دسامبر، این نشریه تاکید کرد که کاهش هش ریت اخیر به احتمال زیاد به دلیل افزایش قیمت برق بوده است.

بسیاری از ماینرها تقریباً در حد سرسام آور جریان نقدی کار می کنند و در صورت بدتر شدن شرایط بازار مجبور می شوند ماشین های خود را خاموش کنند.»

مرلد همچنین استدلال کرد که اگر قیمت بیت کوین تا پایان سال افزایش یابد، می توانیم انتظار افزایش قابل توجهی در هش را در سه ماهه دوم سال 2023 داشته باشیم.نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا