اخبار ارز دیجیتال

مقامات بریتانیا بر سر ممنوعیت فروش محصولات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اختلاف نظر کردند

سیاستگذاران بریتانیایی در مورد اینکه آیا فروش، بازاریابی و توزیع مشتقات و اوراق بهادار فهرست شده مرتبط با ارزهای دیجیتال باید ممنوع شود یا خیر، اختلاف نظر داشتند.

سیاستگذاران بریتانیایی در مورد اینکه آیا فروش، بازاریابی و توزیع مشتقات مرتبط با ارزهای دیجیتال و اوراق بهادار قابل معامله در مبادله (ETN) باید در مورد سرمایه‌گذاران خرد ممنوع شود یا خیر، اختلاف نظر داشتند. کمیته سیاست تنظیم مقررات، این اقدام را که در سال ۲۰۲۱ تصویب شد، در شرایط فعلی غیرقابل توجیه می‌داند.

این ممنوعیت که توسط رگولاتور ارشد بریتانیا، اداره رفتار مالی (FCA) وضع شد، در ژانویه ۲۰۲۱ به اجرا درآمد. ETN، برای مشتریان خرده فروشی.

در آن زمان، ممنوعیت کلی ۹۷ درصد از پاسخ دهندگان به مشاوره های خود FCA را نادیده گرفت، آنها با ممنوعیت پیشنهادی “غیر معقول” FCA مخالفت کردند و گفتند که سرمایه گذاران خرد می توانند ریسک و ارزش مشتقات کریپتو را ارزیابی کنند.

در ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳، کمیته سیاست تنظیم مقررات (RPC)، یک نهاد مشورتی تحت حمایت وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی دولت، دلایل خود را برای مخالفت با ممنوعیت FCA توضیح داد.

مربوط: لایحه کریپتو انگلستان برای محدود کردن خدمات از خارج از کشور

با استفاده از تجزیه و تحلیل هزینه و فایده، RPC ضرر سالانه ناشی از این اقدام را حدود ۳۳۳ میلیون دلار (۲۶۸.۵ میلیون پوند) تخمین زد. همانطور که کمیسیون گفت، FCA توضیح روشنی از آنچه که بدون ممنوعیت اتفاق می افتد ارائه نکرد. همچنین روش شناسی و محاسباتی را برای برآورد هزینه ها و منافع در آن زمان شرح نداده است. علاوه بر آن، RPC ممنوعیت ها را به سطح “قرمز” می رساند. این بدان معنی است که طبق بررسی ها، برای هدف مناسب نیست.

بررسی منفی توسط RPC لزوماً منجر به لغو مستقیم قانون نمی شود. با این حال، با توجه به پیوندهای کمیسیون با وزارت تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی، ممکن است درک متفاوتی از مقررات منطقی توسط FCA و دولت باشد.

سال گذشته، مقامات مالی بریتانیا گام‌های مهمی برای ارتقای توسعه صنعت دیجیتال برداشتند. به عنوان مثال، “دارایی های رمزنگاری شده تعیین شده” در لیست تراکنش های سرمایه گذاری واجد شرایط برای معافیت مدیر سرمایه گذاری گنجانده شده است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا