اخبار ارز دیجیتال

جنبه روشن فروپاشی اورگراند؟افزایش نوسانات ارزهای دیجیتال

ورشکستگی مداوم اورگراند پیامدهای اقتصادی کلان قابل توجهی دارد، از جمله برای بازار جهانی ارزهای دیجیتال.

گروه توسعه‌دهنده املاک و مستغلات چین، Evergrande، در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کرده است و بسیاری نگران این هستند که چگونه این امر بر اقتصاد جهانی و ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد. این وضعیت نشان دهنده یکی از بزرگترین نکول بدهی های جهان است و پیامدهای عمده ای خواهد داشت.

با این حال، جای تعجب نیست که شرکت‌های املاک و مستغلات چینی با کمبود پول برای پوشش بدهی‌های خود، نگرانی‌هایی را در صنعت کریپتو ایجاد کرده است. در حالی که بسیاری از این نگرانند که سقوط اورگراند تأثیرات موجی بر دیگر توکن‌ها و سکه‌های آسیب‌پذیر در بازارهای مالی داشته باشد، نوسانات فزاینده در ارزهای رمزنگاری شده برای سرمایه‌گذاران آسیب‌پذیر است.

عدم اطمینان و نوسانات بازار

سقوط یک بازیگر کلیدی مالی مانند اورگراند می‌تواند باعث ایجاد عدم اطمینان و نوسان در تمام طبقات دارایی، از جمله ارزهای دیجیتال شود. نمی توان انکار کرد که بازار ارزهای دیجیتال بی ثبات است. به عبارت دیگر، حتی یک ضربه جزئی به وضعیت موجود می تواند باعث سقوط قیمت بزرگترین ارزهای دیجیتال یا رسیدن به سقف شود.

مربوط: تلاش نادرست BlackRock برای ایجاد “Crypto For Dummies”

این همچنین در مورد بیت کوین (BTC) صدق می کند. ارزهای رمزنگاری شده در حال سقوط هستند، زیرا ترس از چین باعث ایجاد احساسات منفی می شود. تحلیلگران برجسته گزارش می دهند که رکود بازار کریپتو مشکل بزرگی نیست. اما سرمایه گذاران هنوز برای نقد کردن وجوه رمزنگاری عجله دارند. این به احتمال زیاد به دلیل نگرانی از این است که بحران چین بزرگترین تعادل مالی جهان را مختل کند.

سرمایه گذاران ممکن است به سمت ارزهای دیجیتال به عنوان پوششی در برابر بازارهای سنتی فرار کنند یا دارایی های رمزنگاری شده را برای پوشش ضرر در جای دیگر بفروشند. علاوه بر این، معامله‌گران حرفه‌ای از نوسانات سود می‌برند تا با فروش و خرید افت در طول بهبودی، سود خود را تضمین کنند. بنابراین، ماینرهای بیت کوین علیرغم دشواری روزافزون استخراج ارز دیجیتال، همچنان به حفظ وجوه خود ادامه می دهند.

بحران نقدینگی

در صورتی که ورشکستگی Evergrand بازارهای اعتباری را محدود کند، نقدینگی ممکن است با کمبود مواجه شود. ارزهای مجازی ممکن است به صورت انبوه نقد شوند تا زیان‌ها را پوشش دهند یا پاسخگوی مارجین باشند و باعث کاهش موقت قیمت شوند. تتر (USDT) حدود نیمی از ارزش بازار استیبل کوین را به خود اختصاص می دهد و آن را به یکی از اجزای اصلی نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل می کند.

تتر در آسیا بسیار فعال است و همچنین نگرانی هایی وجود داشت که برخی از پشتوانه های USDT، اوراق تجاری همیشه ماندگار باشد. بنابراین، سقوط Evergrande خبر بدی برای Tether و کل بازار خواهد بود. تتر اخیراً بیانیه‌ای صادر کرده است که مالک هیچ یک از اوراق اورگراند نیست، اما این بدان معنا نیست که خطرات مرتبط با اورگراند وجود ندارد. در نهایت، این وضعیت می تواند بحران نقدینگی گسترده تری را در صنعت ایجاد کند.

تاثیر بر فعالیت ارزهای دیجیتال چین

نمی توان انکار کرد که فروپاشی اورگراند در زمان حساسی برای اقتصاد چین رخ می دهد. پیامدهای شکست بانک ها، تامین کنندگان کوچک و حتی بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار داده است که همگی در معرض بدهی دائمی قرار دارند. با توجه به اینکه Evergrande یک شرکت چینی است، ورشکستگی آن می تواند پیامدهای خاصی برای بازار ارزهای دیجیتال چین داشته باشد.

این پیامدها ناشی از نگرانی در مورد دارایی های تتر و نگرانی از آسیب پذیری ارزهای دیجیتال در برابر رکود کلی بازار است. با توجه به روابط پیچیده چین با ارزهای دیجیتال، هرگونه آشفتگی مالی می تواند منجر به تغییرات نظارتی شود که بر پذیرش و تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور تأثیر می گذارد. چالش های Evergrande به وضوح بخشی از مجموعه بزرگتری از مشکلات در فروش سهام چین در بازارهای جهانی است.

ملاحظات کلان اقتصادی

ممکن است سقوط اورگراند یک مشکل شرکتی به نظر برسد، اما خیلی بیشتر از این است. چین یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان است و اورگراند یکی از بزرگترین شرکت های اقتصاد چین است.

بنابراین این تأثیر تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد کلان داشته است. اگر رکود گسترده تری هنوز فرا نرسیده باشد، ارزهای دیجیتال می توانند به عنوان یک دارایی “پناهگاه امن” سود ببرند. دارایی های رمزنگاری در عرضه محدود هستند و به دولت های ملی وابسته نیستند، که می تواند در مواقع بحران کلیدی باشد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد قیمت‌های ارزهای دیجیتال کمتر از قیمت‌های دارایی‌های مالی سنتی‌تر تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی قرار می‌گیرند. به طور متناقض، بحران های مالی اغلب منجر به افزایش نوآوری و معرفی سیستم های مالی جایگزین می شود.

مربوط: بایننس در مقابل فشار برای فهرست کردن سکه، برنده حریم خصوصی است

به عبارت دیگر، در موقعیت‌های ناامیدکننده، رهبران و توسعه‌دهندگان تشویق می‌شوند که خارج از چارچوب فکر کنند و راه‌حل‌های مؤثر و اصلی ارائه دهند. به عنوان مثال، بیت کوین پس از بحران متولد شد و بازار ارزهای دیجیتال به عنوان جایگزینی برای اقتصاد سنتی توسعه یافت.

دشوار است که بگوییم آیا رویدادهای سراسر اقتصاد واقعاً بازار ارزهای دیجیتال را تهدید می کند یا خیر. کاهش سرعت در اقتصاد جهانی در حالت ایده آل نباید تاثیر مادی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد و ارزهای دیجیتال باید دارایی های سفته بازی در نظر گرفته شوند.

بنابراین، سقوط اورگراند می تواند فرصتی برای بازار ارزهای دیجیتال باشد. فروپاشی این ساختارهای سنتی و جدا شدن فزاینده اقتصادهای سنتی و ارزهای دیجیتال می تواند علاقه به راه حل های مالی غیرمتمرکز را تسریع کند.

دانیله سلوادئی موسس و مدیر عامل ۲۰ ساله سلیکس. Sellix یک پلت فرم تجارت الکترونیک ایتالیایی است که بیش از ۷۵ میلیون دلار تراکنش با بیش از ۲.۳ میلیون مشتری در سراسر جهان انجام داده است. او همچنین در دانشگاه پارما در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Daniele Servadei

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا