🚨 اخبار ارز دیجیتال

کشف یک کلاهبرداری مداوم توکن با مدیران DeFi


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تال زاکون، یکی از بنیانگذاران Tres Finance، به شرکت‌ها درباره استفاده از Explorer برای پیگیری امور مالی خود هشدار داد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Tres Finance به جامعه در مورد کلاهبرداری با استفاده از توکن های جعلی طراحی شده برای تقلید از تراکنش های قانونی هشدار داده است.

در مصاحبه ای، Tal Zackon، یکی از بنیانگذاران Tres Finance و ایدان دیوید، رهبر فنی شرکت، جزئیات این کلاهبرداری را توضیح دادند که از تراکنش های تقلبی استفاده می کند که تراکنش های قانونی را تقلید می کند. این دو نفر گفتند که کلاهبرداران در تلاش هستند تا کاربران نامطمئن را به سمت کپی کردن آدرس کیف پول اشتباه و ارسال تراکنش به آن فریب دهند.

دیوید همچنین توضیح داد که کلاهبرداران اغلب کیف پول های حاوی مقادیر زیادی از استیبل کوین ها مانند تتر (USDT) و USD Coin (USDC) را شناسایی و هدف قرار می دهند. زمانی که کلاهبرداران اهداف خود را قفل کردند، آدرس‌های کیف پول مشابهی ایجاد می‌کنند و توکن‌هایی ایجاد می‌کنند که از موارد قانونی تقلید می‌کنند. دیوید توضیح داد:

به عبارت دیگر، آنها در حال ایجاد یک توکن جدید با نماد مشابه با توکن اصلی هستند و می‌توانند با استفاده از توکن‌هایی که توسط Etherscan به عنوان دارایی‌های جعلی علامت‌گذاری نشده‌اند، تراکنش‌های ساختگی ایجاد کنند.

سپس کلاهبرداران تراکنش هایی را ایجاد می کنند که تراکنش های قانونی را تقلید می کنند، از پیشوند آدرس کیف پول گرفته تا تعداد توکن های ارسال شده به آن آدرس. این باعث می شود که اهداف آنها به نظر می رسد که دائماً تراکنش ها را به آدرس کیف پولی که قرار داده اند ارسال می کنند. این باعث می شود افرادی که از سابقه تراکنش برای دریافت آدرس کیف پول استفاده می کنند، در معرض خطر ارسال آنها به کلاهبرداران قرار بگیرند.

نمونه ای از تراکنش متقلبانه (بالا) که برای تقلید از یک تراکنش قانونی طراحی شده است (پایین).منبع: تورس فایننس

Zakkon به شرکت‌ها هشدار داد که از Explorer برای پیگیری امور مالی خود استفاده نکنند. او گفت: “از Explorer برای ردیابی فعالیت های مالی استفاده نکنید. شما باید از یک سیستم اختصاصی استفاده کنید که به تایید دارایی های شما و تایید اشخاص ثالث درگیر کمک می کند.”

مربوط: CertiK پس از کشف تهدید بلاک چین Sui جایزه ۵۰۰۰۰۰ دلاری دریافت کرد

مدیر اجرایی همچنین این هشدار را به کاربران نهایی نیز تعمیم داد. Zackon توصیه می کند که یک صفحه گسترده از آدرس هایی که با آنها کار می کنید نگه دارید. علاوه بر این، یکی از بنیانگذاران Tres Finance گفت که بهتر است کاربران «تمام تراکنش‌ها را دوبار بررسی کنند» و نه فقط آدرس‌های درگیر.

در ۱۲ ژانویه، ارائه دهنده کیف پول MetaMask هشداری در مورد تکنیک مشابهی به نام مسمومیت آدرس صادر کرد. سپس کلاهبردار توکن‌هایی به ارزش ۰ دلار را با استفاده از آدرس کیف پول تولید شده با همان علامت‌های اول و آخر به کیف پول شما ارسال می‌کند. این تراکنش های تقلبی را به تاریخچه تراکنش اضافه می کند به این امید که کاربر در هنگام ارسال تراکنش اشتباه کپی و چسباندن آدرس کیف پول را مرتکب شده باشد.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا