اخبار ارز دیجیتال

شکست: وام‌دهنده کریپتو Genesis Global برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد

این شرکت مشکل دار همچنین به عنوان یک تامین کننده نقدینگی برای Grayscale Bitcoin Investment Trust عمل می کند.

با توجه به جدید توییت طبق جنسیس گلوبال در ۱۶ نوامبر، وام دهنده نهادی ارزهای دیجیتال گفت که “به طور موقت بازخریدها و راه اندازی وام های جدید را در عملیات وام دهی خود به حالت تعلیق در می آورد.” در توضیح این تصمیم، این شرکت به «آشفتگی بی‌سابقه بازار» مربوط به فروپاشی صرافی مشکل‌دار ارزهای دیجیتال FTX اشاره کرد و ادعا کرد که جنسیس گلوبال از نقدینگی فعلی خود «غیر طبیعی» فراتر خواهد رفت.

این شرکت همچنین اضافه کرد که ورشکستگی صندوق تامینی Three Arrows Capital در ماه ژوئن تاثیر منفی بر نقدینگی فعلی آن داشته است. به عنوان بخشی از روند ورشکستگی، شرکت کارگزاری یک ادعای ۱.۲ میلیارد دلاری علیه Three Arrows Capital ارائه کرد.

سطح نقدینگی شرکت نامشخص است، اما کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که جنسیس گلوبال ۱۷۵ میلیون دلار سرمایه در FTX دارد. در پاسخ، شرکت مادر جنسیس گلوبال، Digital Currency Group، سرمایه اضطراری ۱۴۰ میلیون دلاری را به شرکت تابعه خود تزریق کرد تا زیان را پوشش دهد.

اکنون واضح است که جابجایی برای پاسخگویی به تقاضاهای خروج مصرف کننده کافی نبود.

ما بهترین مشاوران را در این صنعت استخدام کرده‌ایم و همه گزینه‌های ممکن را در نظر گرفته‌ایم. هفته آینده برنامه‌های خود را برای کسب و کار وام‌دهی خود اعلام خواهیم کرد. ما سخت کار می‌کنیم تا نقدینگی جدید ایجاد کنیم.

جنسیس گلوبال همچنین مدعی شد که تجارت آن، معاملات مشتقات و حضانت “کاملاً کاربردی” است. این شرکت در آخرین گزارش سه ماهه خود اعلام کرد که ۲.۸ میلیارد دلار وام معوق دارد. از زمان اعلام، شرکت مادر Digital Currency Group روشن کرده است که بر تجارت خود تأثیری نخواهد گذاشت. با این حال، جنسیس گلوبال در حال حاضر به عنوان تامین کننده نقدینگی برای تراست سرمایه گذاری بیت کوین محبوب ۶.۷ میلیارد دلاری Grayscale (GBTC) عمل می کند. به دلیل گمانه زنی سرمایه گذاران در مورد قرار گرفتن در معرض جنسیس گلوبال، صندوق در حال حاضر با تخفیف تقریباً ۴۰ درصدی نسبت به ارزش خالص دارایی خود در هنگام انتشار معامله می کند.

این آخرین توسعه است و بر این اساس به روز خواهد شد.نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا