🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس جمهور برزیل لایحه کریپتو را امضا کرد

این قانون شامل بسیاری از ارزهای دیجیتال تحت تعریف روش های پرداخت قانونی در برزیل می شود و یک رژیم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی ایجاد می کند.

رئیس جمهور برزیل، ژایر بولسونارو، که قرار است در ۳۱ دسامبر از سمت خود کناره گیری کند، لایحه ای را با هدف قانونی کردن استفاده از رمزنگاری به عنوان روش پرداخت در این کشور امضا کرد.

دفتر بولسونارو در نشریه ۲۲ دسامبر در مجله رسمی دولت فدرال برزیل گفت که رئیس جمهور لایحه ۱۴.۴۷۸ را با تصویب مجلس سفلی این کشور امضا کرده است. قانونگذار این لایحه را در ۲۹ نوامبر به عنوان آخرین گام در تایید پرداخت ارزهای دیجیتال به میز رئیس جمهور ارسال کرد.

بر اساس متن این لایحه، ساکنان برزیل نمی توانند مانند السالوادور از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) به عنوان پول قانونی استفاده کنند. با این حال، قانون جدید تصویب شده بسیاری از ارزهای دیجیتال را تحت تعریف روش‌های پرداخت قانونی در برزیل شامل می‌شود.

اعلامیه بولسونارو نشان نداد که کدام آژانس فدرال می‌تواند مسئول نظارت بر پرداخت‌های ارزهای دیجیتال باشد. با این حال، مانند ایالات متحده، دارایی های دیجیتالی که اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند، تحت چتر نظارتی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در برزیل قرار می گیرند. این قانون همچنین شامل مقرراتی است که احتمالاً در واکنش به فروپاشی FTX ایجاد شده است و مبادلات را ملزم می کند بین دارایی های کاربر و شرکت تمایز قائل شوند.

مربوط: برزیل می تواند موقعیت خود را به عنوان یک رهبر اقتصادی به لطف حرکت CBDC 2024 مستحکم کند

قانون کریپتوکارنسی ۱۸۰ روز دیگر و احتمالاً در ژوئن ۲۰۲۳ اجرایی خواهد شد. بولسونارو قرار است تا چند روز دیگر کناره گیری کند و پس از آن لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا یا به سادگی “لولا” در اول ژانویه رئیس جمهور خواهد شد. لولا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ به عنوان رئیس جمهور برزیل خدمت کرد و قبلاً اظهاراتی در حمایت از پذیرش کریپتو و بلاک چین داشته است.

نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا