اخبار ارز دیجیتال

کریپتو استریمر برزیلی به طور تصادفی کلید خصوصی را فاش کرد و 50000 دلار از دست داد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

خطرات خودکنترلی ارزهای دیجیتال واقعی است و نباید آنها را دست کم گرفت، زیرا کلیدهای خصوصی ممکن است به سرقت رفته، از بین بروند یا گم شوند.

استریمر کریپتو برزیلی Fraternidade Crypto یکی از آخرین قربانیان شیوه های ناامن خود حضانت است که بنا به گزارش ها هزاران دلار را به دلیل یک اشتباه کلید خصوصی از دست داده است.

ایوان بیانکو، مالک کانال Fraternidade Crypto، طی یک پخش زنده در یوتیوب در 29 اوت، ناخودآگاه کلیدهای خصوصی خود را در معرض یک کیف پول رمزنگاری خود نگهبانی قرار داد.

طی یک پخش زنده مربوط به بیت کوین (BTC) و بازی‌های بلاک چین، بیانکو ظاهراً سعی کرد از طریق یک فایل متنی در رایانه خود به رمزهای عبور پلتفرم بازی بلاک چین Gala Games دسترسی پیدا کند.

متأسفانه برای استریمر، رمز عبور Gala Game او در همان فایل متنی عبارت Seed Wallet MetaMask ذخیره شده بود که حاوی تعداد زیادی چند ضلعی (MATIC) بود.

مدت کوتاهی پس از باز کردن تصادفی فایل متنی (که کلیدهای خصوصی دو کیف پول رمزنگاری شده را فاش کرد)، بیانکو به پخش زنده پایان داد، اما ظاهراً برای بازیابی وجوه استریمر خیلی دیر شده بود.

Fraternidade Crypto سپس یک استریم زنده جدید را شروع کرد که در آن ادعا کردند یکی از بینندگان آنها از طریق کلید خصوصی به کیف پول MetaMask آنها دسترسی پیدا کرده و کل ذخیره 86000 MATIC Polygon را دزدیده است. در زمان حادثه، ارزش آن حدود 50000 دلار بود.

بیانکو پس از تصادف در یک ویدئوی متحرک گفت: “به طور تصادفی کلید خصوصی خود را به صورت زنده نشان دادم و شخص بلافاصله آن را به آدرس دیگری فرستاد. پخش را بستم و ارز دیجیتال را به آدرس دیگری فرستادم. تلاش کردم، اما خیلی دیر شده بود.” .

در این ویدئو، پخش کننده لینکی به آدرس Polygon مجرم ناشناس ارائه کرد. سپس 86000 مخفیگاه MATIC شروع به انتقال به آدرس های مختلف کرد.

بیانکو ادعا کرد که تمام پس‌اندازهای زندگی‌اش را در این تصادف از دست داده و از بینندگان استریم درخواست کرد تا پول خود را به عنوان غرامت برگردانند. این یوتیوبر همچنین خاطرنشان کرد که حدود 70 نفر پخش زنده ناامیدکننده او را تماشا کردند و گفت که قصد دارد با پلیس محلی شکایت کند.

بر اساس برخی منابع آنلاین، Fraternidade Crypto ممکن است تا کنون موفق به بازیابی حداقل برخی از وجوه خود شده باشد. Guillerme Lenno، یکی از مدیران شرکت محلی ارزهای دیجیتال، در 30 آگوست به X (توئیتر سابق) درخواست داد. گزارش شایعات حاکی از آن است که بیانکو در نهایت توانست “بخش قابل توجهی از پول” را پس بگیرد.

مربوط: ۷ روش برای ایمن نگه داشتن کلید خصوصی

مدیر اجرایی گفت: «شما باید در مورد ذخیره سازی خود بسیار مراقب باشید.

طبق گزارش های آنلاین، به نظر می رسد Fraternidade Crypto برخی از دارایی های سرقت شده را بازیابی کرده است. منبع:X

وقتی صحبت از خود نگهبانی ارزهای دیجیتال می شود، هیچ چیز مهمتر از امنیت کلیدهای خصوصی شما نیست. بسیار مهم است که هنگام استفاده از کلیدهای خصوصی و عبارات اولیه بسیار مراقب باشید، و برای برخی ممکن است ایده بهتری باشد که به جای آن یک راه حل غیر حضانت مانند مبادله انتخاب کنید. علاقه مندان به ارزهای دیجیتال توصیه می کنند که سرمایه گذاران فضای ذخیره سازی رمزنگاری خود را متنوع کنند تا از پس انداز کل عمر خود جلوگیری کنند.

اگرچه خودسرپرستی به کاربران اجازه می‌دهد اساساً «بانک خودشان شوند»، این روش نگهداری ارزهای دیجیتال هنوز خطرات زیادی از جمله سرقت، تخریب و از دست دادن دارد. “نه کلیدها، نه سکه ها” یک عبارت رایج در جامعه ارزهای دیجیتال برای هشدار به کاربران در مورد چنین خطراتی است. هنگامی که یک کاربر کیف پول خودسرپرستی کلیدهای خصوصی خود را به دیگران فاش می کند، طبق قوانین ارزهای دیجیتال دیگر مالک وجوه نیست.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال در بازارهای ناپایدار محافظت کنیم – بیت کوین OG و کارشناسان بحث می کنندنویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا