اخبار ارز دیجیتال

صنعت کریپتو برزیل مقررات را در میان عدم قطعیت جهانی روشن می کند

چارچوب نظارتی اخیر کنگره برزیل به نفع موسسات مالی این کشور خواهد بود و پلی بین نقدینگی محلی و بازارهای جهانی ایجاد می کند.

بحران نقدینگی همچنان در صرافی‌های متمرکز و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) گسترش می‌یابد، زیرا جامعه جهانی ارزهای دیجیتال به لیسیدن زخم‌های سقوط FTX ادامه می‌دهد.

اینکه آیا مقررات آتی ناشی از ورشکستگی FTX باعث ایجاد یک پوشش نقره‌ای برای کریپتو خواهد شد به زودی تصمیم‌گیری خواهد شد.

مجلس نمایندگان برزیل، مجلس سفلی کنگره برزیل، چارچوب قانونی قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور تصویب کرده است.

تخمین زده می شود که 10 میلیون برزیلی یا حدود 5 درصد از جمعیت، ارزهای رمزنگاری شده را معامله می کنند.

بزرگترین صرافی متمرکز برزیل یک تجارت محلی به نام Mercado Bitcoin است که حدود 3 میلیون کاربر دارد. بازیکنان بین المللی مانند کوین بیس و جمینی چنین حضوری در برزیل ندارند.

بنابراین، ورشکستگی جهانی مانند FTX بر بازار بلاک چین برزیل به اندازه ایالات متحده یا اروپا تأثیری نداشته است.

اخبار نظارتی اخیر از برزیل با توجه به اینکه سایر کشورهای جهان، به ویژه در ایالات متحده و اروپا، بدون تمایز بین درست و نادرست، صنعت ارزهای دیجیتال را هدف قرار می دهند، پرتو امیدی است.

بانک مرکزی اروپا در یک پست وبلاگی با عنوان “آخرین جایگاه بیت کوین” به بانک ها هشدار داد که با ارزهای دیجیتال تعامل نکنند زیرا می تواند به اعتبار آنها آسیب برساند و BTC از تراکنش های قانونی منع شد. این بانک ادعا می کند که توجه قانونگذاران را در مورد BTC دریافت کرده است. جهان را می توان “به عنوان تایید” اشتباه فهمید.

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) به نظارت جدی بر بازارهای دارایی کالاهای دیجیتال جدید ادامه می دهد. CFTC گزارش داد که در مجموع 82 اقدام اجرایی در سال مالی 2022 ثبت شد که منجر به “2.5 میلیارد دلار بازپرداخت، بهره برداری و مجازات های مدنی از طریق تسویه حساب یا شکایت شد.”

در حالی که چارچوبی که کنگره برزیل به تصویب رساند، بیت کوین را مانند آنچه در السالوادور به دست آمد، تبدیل به ارز قانونی قانونی نکرده است، قانونی کردن رمزارز به عنوان یک روش پرداخت، مشاغل محلی را تشویق به پذیرش و تراکنش در رمزارز می‌کند. این یک گام مثبت برای تشویق است.

نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور اعلام کرده است که این کشور استراتژی معاملاتی میانگین هزینه دلار را برای انباشت بیت کوین اجرا خواهد کرد. السالوادور پس از خرید بیشتر ذخایر بیت کوین خود در اوج بازار، اکنون بیشتر سرمایه گذاری های ارز دیجیتال خود را در زیر آب می یابد.

چشم انداز رمزنگاری فعلی در برزیل

برزیل به طور پیوسته در حال آماده شدن برای تنظیم دارایی های توکن شده است، و دولت فعلی در مورد نوآوری های مالی در چند سال گذشته مثبت بوده است، اما چه کسی انتظار چنین رای ناگهانی را دارد؟ من هم انتظارش را نداشتم.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل در حال تغییر چارچوب قانونی این کشور برای تنظیم ارزهای دیجیتال است. در سال 2021، رگولاتورهای اوراق بهادار ساختار سندباکس را برای آزمایش شرکت‌ها و راه‌حل‌های بلاک چین تأیید کردند.

بانک مرکزی برزیل همچنین هدف ایجاد پایلوت ارز دیجیتال مستقل این کشور تا پایان سال را به اشتراک گذاشته است.

به تازگی: مدیر عامل Transfero: سقوط FTX بر استفاده روزانه از رمزارز در برزیل تأثیری نخواهد گذاشت

مدیر عامل Moss.earth، لوئیس فیلیپ آدامی، یک شرکت برزیلی فناوری آب و هوا که راه حل های مبتنی بر بلاک چین را برای کمک به کسب و کارها برای جبران دی اکسید کربن ایجاد می کند، در کنار کوین تلگراف است.

در سال 2020، بانک مرکزی با روش پرداخت آنی الکترونیکی که به طور گسترده در کشور پذیرفته شده است، «PIX» نوآوری بزرگی انجام داد. با توجه به موفقیت‌هایی که تاکنون کسب کرده‌ایم، فکر می‌کنم گام بعدی طبیعی آوردن «PIX» در زنجیره است. ”

چارچوب قانونی برزیل بیان می‌کند که بانک مرکزی قوانین را تعیین می‌کند و برای شرکت‌هایی که ارزهای فیات را با کریپتو مبادله می‌کنند یا محصولات مرتبط با رمزنگاری را ارائه می‌کنند، مجوز می‌خواهد.

مدیر عامل شرکت Transferro Group ارائه‌دهنده فیات onramp گفت: «شرایط مجوز برای افرادی که می‌توانند در این نوع عملیات شرکت کنند و آن‌ها را انجام دهند محدود می‌کند، و فرآیندهای تأیید توسط بانک‌های مرکزی می‌تواند بازار را محدود کند.» تیاگو سزار به Cointelegraph گفت: تا بانک مرکزی چارچوب قانونی را بپذیرد.»

رئیس جمهور فعلی برزیل، ژایر بولسونارو، برای چنین تصمیمات پیچیده اقتصادی به توصیه های وزارت اقتصاد و کارشناسان متکی است و ممکن است این چارچوب را قبل از کناره گیری در اول ژانویه 2023 تصویب کند.

یک چارچوب نظارتی روشن، اطمینان حقوقی بیشتری را برای مشارکت برخی سرمایه گذاران نهادی فراهم می کند، اما برزیل به هیچ وجه از نظر نوآوری در این زمینه مانعی ندارد.

بانک‌ها و مؤسسات مالی ممکن است شروع به ارائه محصولات جدید مانند اعتبار ارز دیجیتال و حواله‌های ارز دیجیتال در این محیط نظارتی جدید در برزیل کنند. قبل از تصویب این لایحه توسط پارلمان برزیل، سه بانک بزرگ برزیلی محصولات مرتبط با رمزارز را ارائه می کردند.

چه کسی از این مقررات جدید بیشترین سود را خواهد برد؟

علیرغم رکود تولید ناخالص داخلی در دو دهه گذشته، برزیل یک سناریوی نسبتا خوش‌خیم با تورم پایین به ویژه در مقایسه با همسایگانش آرژانتین و ونزوئلا نشان داده است و در سال‌های اخیر نوآوری‌های مالی قابل توجهی را اجرا کرده است.

مقررات تهاجمی می‌تواند به صندوق‌ها و ابزارهای مالی فهرست‌شده اجازه دهد تا بدون نیاز به ترک کشور، ارزهای دیجیتال را در داخل کشور خریداری کنند.

صندوق های سرمایه گذاری برزیل فقط مجاز به خرید دارایی های رمزنگاری شده در صرافی های تنظیم شده هستند. این امر در گذشته سناریوهایی را ایجاد کرده است که در آن وجوهی که مایل به تخصیص بخشی از سرمایه گذاری خود در ارزهای رمزنگاری شده هستند، باید به صرافی های بین المللی که در حوزه قضایی دیگری تنظیم شده اند، تکیه کنند.

هر چیزی که نقدینگی را بین چندین حوزه قضایی و برزیل پل کند، فرصت بسیار جالبی است. فرآیندهای بوروکراتیکی که سرمایه گذاران بین المللی با آن مواجه هستند پیچیده تر است و شرکت های محلی به سرمایه بیشتری دسترسی دارند.

آدامی می‌گوید: «برزیلی‌ها از نوآوری‌های مالی و فناوری، مانند ظهور فین‌تک و پذیرش بلاک‌چین، بهره‌های زیادی برده‌اند، که منجر به دسترسی بیشتر به اعتبار ارزان‌تر، سرمایه‌گذاری بیشتر و توانایی تجارت در ارزهای دیجیتال می‌شود. من معتقدم که وجود دارد.» .

یک ابتکار DeFi شامل استیبل کوین های برزیلی مانند Cerro Brazilian Real (cREAL) و رمز دیجیتال برزیل (BRZ) با هدف فعال کردن دارندگان استیبل کوین بین المللی برای تأمین مالی SME های محلی و تسهیل سرمایه گذاری مستقیم خارجی است.

مربوط: لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا برنده انتخابات ریاست جمهوری برزیل شد – این برای ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

برزیل به دلیل ماهیت محدود کننده پول خود، از نظر اقتصادی بازار بسیار جدا شده ای از سایر نقاط جهان است.

به طور طبیعی، بازیکنان محلی انتظار دارند که رگولاتورها نسبت به بازیکنان بین‌المللی سخت‌گیرانه عمل کنند و اطمینان حاصل کنند که شانس بیشتری برای مبارزه دارند.»

صرافی‌های بین‌المللی برزیل مانند Binance، ByBit و Crypto.com به سرعت در حال گسترش بودند و بازار را با محصولات بهتر، نقدینگی و کتابی با نقدینگی بالا و یکپارچه جهانی تسلط یافتند.

گروهی از صرافی‌های محلی درباره صرافی‌های بین‌المللی که بدون هیچ گونه مقرراتی در برزیل فعالیت می‌کنند، صحبت می‌کنند. این مبادلات محلی نقش مهمی در حصول اطمینان از رأی گیری پارلمان در اسرع وقت داشتند.

نویسنده: Inigo Vaca

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا