🚨 اخبار ارز دیجیتال

کنگره برزیل، مدیر عامل Binance CZ را برای کیفرخواست هدف قرار داد

یک کمیته پارلمانی توصیه کرد که ژائو چانگ پنگ و سه مدیر محلی Binance به دلیل کلاهبرداری و سایر جرایم مالی تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

یک کمیته پارلمانی برزیل به پلیس محلی توصیه کرده است که پس از تحقیق درباره طرح هرمی مالی در برزیل، مدیر عامل Binance Champeng “CZ” و سه مدیر دیگر Binance را متهم کند.

در ۱۰ اکتبر، کمیسیون گزارش نهایی ۵۰۰ صفحه‌ای خود را منتشر کرد که ژائو و مدیران محلی بایننس، دانیل مانگابیرا، گیلرمه حداد نظر و تیاگو کاروالیو را به عدم دریافت مجوز کافی متهم کرد. و ارائه معاملات اوراق بهادار بدون مجوز.

در گزارش خود، کمیسیون به رهبری ریکاردو سیلوا، نایب رئیس، گفت که بایننس، زائو و سایرین «هیچ هدف یا هدف تجاری مشخصی جز اجتناب از انطباق ندارند و همه به طور مستقیم یا غیرمستقیم با زائو مرتبط هستند. شبکه غیر شفافی از اشخاص حقوقی که آنها را کنترل می کردند.» با قانون. ”

در این گزارش همچنین نام چندین شرکت ارز دیجیتال دخیل از جمله شرکت مسافرتی ۱۲۳milhas و طرح ارز دیجیتال ۱۸K Ronaldinho و ۴۵ نفر دیگر ذکر شده است که به “شواهد قوی” مبنی بر مشارکت ادعایی آنها در این طرح جنایی اشاره می کند. همچنین توصیه می شود که او تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

Changpeng Chao، مدیرعامل بایننس به جرایم مالی متعدد متهم شده است.منبع: اتاق نمایندگان برزیل

سیلوا نوشت که بایننس به نقض مقررات در تعدادی از حوزه های قضایی دیگر متهم شده است و عملیات آن در برزیل “مشکوک است”.

این کمیسیون توصیه کرد که وزارت امور عمومی فدرال تحقیقاتی را در مورد کلیه عملیات بایننس مستقر در برزیل با تمرکز ویژه بر فرار مالیاتی، پولشویی و تامین مالی جرایم سازمان یافته و تروریسم آغاز کند.

کمیسیون همچنین توصیه کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) تحقیقاتی را در مورد فروش محصولات مشتقه بایننس آغاز کند.

این کمیسیون ادعا کرد که علیرغم اینکه بایننس به او گفته شده است که تجارت محصولات مشتقه را متوقف کند، به ارائه محصولات مشتقه ادامه داد، که به منزله “نقض مکرر” مقررات بازار است. بایننس در حال حاضر توسط CVM به دلیل ارائه غیرقانونی محصولات مشتقات در کشور تحت بررسی است.

توصیه های این کمیته از نظر قانونی الزام آور نیست و پیشنهاداتی به دولت های محلی است. پلیس و سایر تنظیم کننده ها تصمیم خواهند گرفت که آیا اقدامات بیشتری انجام دهند یا خیر.

بایننس به کوین تلگراف گفت که به همکاری با کمیسیون و سازمان‌های مجری قانون محلی در برزیل «متعهد می‌ماند».

مربوط: رگولاتور اوراق بهادار برزیل قصد دارد در سال ۲۰۲۴ توکن‌سازی را انجام دهد

در حالی که بایننس از بحث سازنده در مورد چالش‌های پیش روی صنعت کریپتو استقبال می‌کند، اما گفت که “کاربران یا کارمندان ما را در معرض اتهامات بی‌اساس مبنی بر اشتباه یا تلاش برای هدف قرار دادن بایننس قرار نمی‌دهد. من به شدت آن را رد می‌کنم.”

خصومت نظارتی نسبت به Binance در بحبوحه سرکوب گسترده تر صرافی توسط رگولاتورها در جاهای دیگر صورت می گیرد.

در ایالات متحده، بایننس و مدیریت آن در حال بررسی دو شکایت جداگانه از سوی رگولاتورهای محلی کالا و اوراق بهادار هستند که ادعا می‌کنند مقررات مالی متعددی را نقض کرده‌اند.

در ماه ژوئیه، تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا به دفاتر Binance Australia حمله کردند، که مجوز مشتقات آن ماه‌ها قبل لغو شده بود. در ماه می، بایننس به دلیل قوانین جدید از کانادا خارج شد.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا