اخبار ارز دیجیتال

برزیل شناسه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را ارائه می کند

برزیل برنامه هویت ملی جدیدی را با استفاده از فناوری بلاک چین راه اندازی می کند. ریودوژانیرو، گویاس و پارانا اولین ایالت هایی خواهند بود که به صورت زنجیره ای کارت شناسایی صادر می کنند.

دولت اخیرا اعلام کرده است که بیش از ۲۱۴ میلیون برزیلی به زودی از فناوری بلاک چین برای هویت دیجیتال خود استفاده خواهند کرد.

ریودوژانیرو، گویاس و پارانا اولین ایالت هایی خواهند بود که اسناد هویتی را به صورت زنجیره ای از طریق یک بلاک چین خصوصی که توسط Cerpro، سرویس پردازش داده ملی برزیل ایجاد شده است، صادر می کنند. در فرمان ۲۵ سپتامبر آمده است که تا ۶ نوامبر کل کشور باید از طریق فناوری بلاک چین کارت شناسایی صادر کند.

به گفته الکساندر آموریم، رئیس Serpro، تغییر ناپذیری و غیرمتمرکز بودن بلاک چین آن را به یک فناوری ایده آل برای پروژه هویت دیجیتال کشور تبدیل کرده است.

“فناوری بلاک چین نقش مهمی در حفاظت از داده های شخصی و جلوگیری از کلاهبرداری ایفا می کند و تجربه دیجیتالی ایمن تر را برای شهروندان برزیلی فراهم می کند. با استفاده از پلتفرم بلاک چین b-Cadastros، ما مطمئن هستیم که امنیت پروژه کارت شناسایی ملی خواهد بود و قابل اطمینان بودن آن است. بسیار بهبود یافته است.»

به گفته مقامات محلی، پروژه شناسه ملی در هدف قرار دادن جنایات سازمان یافته و امکان همکاری ادارات دولتی برای فراهم کردن دسترسی آسان تر به خدمات و ساده کردن سوابق اداری بسیار مهم است. ابتکار مشابهی در شهر بوئنوس آیرس آرژانتین رونمایی شد که به ساکنان این امکان را می دهد تا از طریق کیف پول دیجیتالی به اسناد شناسایی خود دسترسی داشته باشند.

طی چند سال گذشته، برزیل در تلاش بوده است تا صدور کارت شناسایی را در حدود ۳۰ ایالت متحد کند. بر اساس این اعلامیه، فناوری جدید اتخاذ شده تبادل اطلاعات امن‌تری را بین خدمات درآمد فدرال و ادارات دولتی امکان‌پذیر می‌سازد.

یکی دیگر از تحولات مهم در کشور، معرفی آتی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. دولت اطلاعات دقیقی در مورد این پروژه در ماه آگوست منتشر کرد و این ارز دیجیتال را با نام “درکس” تغییر نام داد.

طبق گزارش‌های قبلی، بانک مرکزی قصد دارد دسترسی کسب‌وکارها به سرمایه را از طریق سیستم توکن‌سازی مرتبط با Drex گسترش دهد. توسعه دهندگان محلی می گویند که کد Drex برای اجازه به مقامات مرکزی برای مسدود کردن وجوه یا کاهش موجودی کشف شده است.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Ana Paula Pereira
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا