اخبار ارز دیجیتال

برزیل قانونی برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت تصویب کرد

این قانون توسط مجلس نمایندگان برزیل تصویب شد، اما تصویب آن نیازمند تایید قوه مجریه است.

در حالی که برزیل مانند سال گذشته السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی پرداخت نکرد، این کشور آمریکای جنوبی قانونی را تصویب کرد که پرداخت با ارزهای دیجیتال را در سراسر کشور قانونی می کند.

نهاد قانونگذاری فدرال، مجلس نمایندگان برزیل، چارچوب قانونی قانونی استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت در این کشور تصویب کرده است. در حالی که این نشان دهنده یک پیشرفت بزرگ برای ارزهای دیجیتال در برزیل است، اما برای تبدیل شدن به قانون همچنان به امضای رئیس جمهور برزیل نیاز دارد.

حتی در صورت تصویب این لایحه، ارزهای دیجیتال به ارز قانونی در کشور تبدیل نخواهند شد. با این حال، این لایحه شامل ارزهای دیجیتال و برنامه های پرواز مکرر خطوط هوایی در تعریف روش های پرداخت تحت نظارت بانک مرکزی کشور است.

پس از تصویب این قانون، قوه مجریه دولت باید تصمیم بگیرد که کدام بخش مسئولیت نظارت را بر عهده خواهد داشت. با این وجود، توکن هایی که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند، تابع صلاحیت کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) هستند.

جدا از تعیین رمزارز به عنوان یک روش پرداخت، قانون اجازه ایجاد مجوز برای پلتفرم های مبادلات رمزنگاری و همچنین ذخیره و مدیریت کریپتو توسط اشخاص ثالث را می دهد. علاوه بر این، قانون صرافی‌ها را ملزم می‌کند که تمایز واضحی بین سرمایه‌های شرکت و کاربران برای جلوگیری از حادثه دیگری مانند سقوط FTX حفظ کنند.

مربوط: رگولاتور امارات مجوز FTX را در بحبوحه سقوط بورس لغو کرد

پیشنهاد مشابهی در ژوئن ارائه شد تا به برزیلی‌ها اجازه دهد تا از ارزهای رمزنگاری شده به عنوان وسیله پرداخت استفاده کنند و از بردن کلیدهای خصوصی خود به دادگاه جلوگیری کنند. هدف آن “دسترسی” به هر محصول، خدمات یا سرمایه‌گذاری است.

در همین حال، به گفته تیاگو سزار، مدیر عامل گروه Transfero، که ارتباط تنگاتنگی با اکوسیستم ارزهای دیجیتال برزیل دارد، در حالی که سقوط FTX بسیاری از بخش‌های صنعت ارزهای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است، زندگی روزمره برزیلی‌ها تغییر کرده است. این تأثیری بر استفاده عمومی ندارد. از ارزهای دیجیتال

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا