اخبار ارز دیجیتال

توسعه‌دهنده ادعا می‌کند که آزمایشی CBDC برزیل حاوی کدی است که می‌تواند وجوه را مسدود یا قطع کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Pedro Magalhaes، توسعه‌دهنده بلاک چین، که ادعا می‌کند مهندسی معکوس CBDC برزیلی را انجام داده است، کدی را کشف کرده است که به او اجازه می‌دهد حساب‌ها را به دلخواه مسدود یا حذف کند.

یک توسعه‌دهنده بلاک چین که ادعا می‌کند کد منبع ارز دیجیتال تجربی بانک مرکزی برزیل را مهندسی معکوس کرده است، ویژگی‌هایی را در کد کشف کرده است که به مقامات مرکزی اجازه می‌دهد وجوه را مسدود یا موجودی‌ها را کاهش دهد.

با این حال، او از آن زمان استدلال کرده است که ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که چنین ویژگی سودمند باشد.

کد منبع پروژه آزمایشی Real Digital در تاریخ ۶ ژوئیه توسط یک بانک بزرگ برزیلی در پورتال GitHub قرار گرفت. در آن زمان، توضیح داده شد که پروژه آزمایشی Real Digital فقط برای استفاده در محیط های آزمایشی در نظر گرفته شده است و “معماری پیشنهادی” در معرض تغییرات اضافی قرار دارد.

Pedro Magalhaes، توسعه دهنده بلاک چین و بنیانگذار شرکت مشاوره فناوری Iola Labs، در اواخر همان روز، کد منبع باز بانک دیجیتال Real برزیل را “مهندسی معکوس” کرد و عملکرد کد را اصلاح کرد. ادعا کرد که می تواند شفاف سازی کند.

برخی از ویژگی ها عبارتند از: امکان مسدود کردن و باز کردن حساب ها، افزایش یا کاهش موجودی، انتقال Real Digital از یک آدرس به آدرس دیگر، ایجاد یا نوشتن Real Digital از یک آدرس خاص و غیره.

Magalhães به Cointelegraph گفت که بانک مرکزی “احتمالا” این وظایف را برای عملکردهای وام دهی وثیقه ای و سایر عملیات مالی که می توانند با پروتکل های مالی غیرمتمرکز انجام شوند، حفظ خواهد کرد.

Magalhães توضیح داد که مشکل، عدم مشخص بودن کد در مورد شرایطی است که توکن ها تحت آن فریز می شوند و مهمتر از همه، اینکه چه کسی صلاحیت اجرای آنها را دارد.

یکی موافقت با عملیات و اجرای عملیات DeFi شامل بلاک چین‌های مختلف است. یکی دیگر از موارد کاملاً متفاوت این است که مؤسسات می‌توانند به ابتکار خود تعادل‌ها را مسدود کنند. بله، و دقیقاً به همین شکل است که قراردادهای هوشمند را توسعه دادند.

این جنبه ها باید همیشه در قراردادهای هوشمند به صورت عمومی در معرض دید عموم قرار گیرد و با مردم بحث شود، اما هنوز انجام نشده است. او اضافه کرد.

بسیاری از جامعه ارزهای رمزنگاری شده ابراز نگرانی کرده اند که CBDCها ممکن است آزادی های اقتصادی آنها را نقض کنند و حریم خصوصی آنها را نقض کنند.

در پستی در ۱۰ ژوئیه، Magalhães گفت که اگرچه می تواند نگرانی های برزیلی ها در مورد CBDC را درک کند، اما در واقع می تواند “مزایایی” به همراه داشته باشد.

وی علاوه بر بررسی خریدهای زنجیره ای توسط دولت و افزایش شفافیت در اصلاحات مجلس، گفت: ردیابی مالیات ها آسان تر می شود و مردم می توانند ببینند که بودجه مالیاتی به کدام منابع اختصاص می یابد. قادر به بازرسی آن

مربوط: ویزا، مایکروسافت و موارد دیگر به پایلوت CBDC برزیل بپیوندید

فابیو آرائوو، اقتصاددان بانک مرکزی برزیل، در ژوئیه ۲۰۲۲ توضیح داد که واقعیات دیجیتالی پتانسیل این را دارند که جلوی هجوم را بگیرند و به دنبال ایجاد محیط امن تر و قابل اعتمادتر برای کارآفرینان برای نوآوری هستند.

طبق گزارش‌ها، پایلوت Digital Real بر روی Hyperledger Besu، یک ماشین مجازی Ethereum (EVM) سازگار با بلاک چین اجرا می‌شود.

Magalhanes در ۷ جولای گفت از آنجایی که مانند شبکه های اصلی بیت کوین و اتریوم بدون مجوز نیست، کاربران برای تبدیل شدن به گره ها باید توسط بانک مرکزی تایید شوند.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا