🚨 اخبار ارز دیجیتال

بوش، اتحادیه اروپا و شرکت‌های بلاک چین اینترنت اشیاء غیرمتمرکز را ایجاد می‌کنند: IAA Mobility

Bosch و Peaq Network توضیح می دهند که چگونه آینده اینترنت اشیا و اقتصاد اشیا با تمرکززدایی و اتوماسیون زنجیره ای فعال می شود.

شرکت مهندسی و فناوری بوش در حال پیشروی پروژه تحرک دیجیتالی مبتنی بر بلاک چین با حمایت دولت آلمان است. این پروژه به صورت زنده در IAA Mobility 2023 در مونیخ آلمان به نمایش گذاشته شد.

در این رویداد، بوش به همراه شرکای خود MOBIX و Peaq Blockchain، از طرح پارکینگ و شارژ همتا به همتا که توسط moveID در اکوسیستم Peaq پشتیبانی می‌شود، رونمایی کرد.

MoveID به عنوان یک هویت مستقل (SSI) که بر روی بلاک چین ساخته شده است عمل می کند و امکان تراکنش های مستقل بین وسایل نقلیه و زیرساخت های متصل را فراهم می کند. نمایش در IAA Mobility تراکنش‌های مستقل بین دستگاه‌های متصل، در این مورد خودروهای هوشمند، ایستگاه‌های شارژ و چراغ‌های راهنمایی پارکینگ را برجسته کرد.

خودروی الکتریکی جگوار (EV) فناوری غیرمتمرکز را با قابلیت‌های پرداخت یکپارچه به نمایش می‌گذارد.منبع: کوین تلگراف

کوین تلگراف در مونیخ حضور داشت تا درباره اینکه چگونه بلاک چین به پیشرفت پیتر بوش، رهبر پروژه در moveID و مالک محصول فناوری دفتر کل توزیع شده (تحرک) در Bosch کمک می کند بیشتر بیاموزد. من با لئونارد دالوچتر، بنیانگذار Peaq صحبت کردم. پیشبرد آینده تحرک.

وقتی از دورلوچتر پرسیده شد که چرا تحرک منطقه خوبی برای شروع پیاده‌سازی SSI در مقیاس بزرگ است، خاطرنشان کرد که “ما شاهد چندپارگی زیادی هستیم، به خصوص در تحرک.”

وقتی صحبت از تحرک می شود، هدف کاربر این است که از یک نقطه به نقطه دیگر برسد. این کار از طریق حمل و نقل عمومی، اسکوترهای میکروموبیلیتی، اشتراک خودرو یا خودروهای شخصی که نیاز به پارکینگ و شارژ دارند، انجام می شود.

بازیکنان زیادی درگیر هستند و همیشه باید با حساب‌های جدید، کارت‌های جدید و غیره ثبت‌نام کنند. اگر این کار روی بلاک چین که یک اکوسیستم باز است انجام شود، همه می‌توانند یک تجربه یکپارچه داشته باشند. بهترین خدمات و بهترین پارکینگ.” همچنین نقاط شارژ وجود دارد. ”

یک وسیله نقلیه الکتریکی جگوار (EV) با شناسه حرکتی که از طریق تراکنش‌های زنجیره بلوکی با چراغ‌های راهنمایی ارتباط برقرار می‌کند تا نشان دهد چه زمانی شارژ در دسترس است.منبع: کوین تلگراف

مربوط: هوش مصنوعی و بلاک چین بخش ها را تغییر می دهند و بازارهای جدیدی را از ابتدا ایجاد می کنند – Moody’s

به گفته بوش، هویت غیرمتمرکز برای آیتم‌های موجود در شبکه‌های بلاک‌چین باز «امیدبخش‌ترین فناوری» به دلایل زیر است:

هویت غیرمتمرکز به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد بدون اسکن میانی یا ابراسکن جداگانه در پس‌زمینه احراز هویت و شناسایی شوند.»

او گفت: «این نهایت در حق حاکمیت داده است زیرا کاربران مالک داده‌های خود هستند، آن‌ها را حفظ می‌کنند و می‌توانند آن‌ها را کنترل کنند». “در مورد استفاده از شارژ، فقط کاربر و قطب شارژ در ماشین این کار را انجام می دهند. هیچ طرف دیگری در اطراف وجود ندارد.”

بوش گفت که یکی از اهداف و انگیزه های اصلی این پروژه استانداردسازی یکپارچه سازی فناوری با سایر شرکت های خودروسازی در آلمان و سراسر اروپا است.

او همچنین اظهار داشت که بخش تحرک نمونه خوبی برای غول‌های صنعت و دیگران است که چگونه Web3 و تمرکززدایی می‌توانند به رعایت داده‌ها و حریم خصوصی و GDPR اروپا کمک کنند.

دولت های اتحادیه اروپا قصد دارند در آینده از همه افراد اتحادیه اروپا بخواهند که هویت غیرمتمرکز داشته باشند.

او گفت: “آنچه ما در حال توسعه هستیم برای هر کسی که بتواند آن را دانلود کند در دسترس خواهد بود. برای هر شهروند و هر کسب و کاری که می خواهد از آن استفاده کند در دسترس خواهد بود.”

همه اینها بخشی از یک ابتکار بزرگتر به نام Gaia-X است که توسط اتحادیه اروپا تامین می شود تا یک زیرساخت داده یکپارچه و ایمن برای حاکمیت دیجیتال اروپا و پایه و اساس شهرهای هوشمند آینده ایجاد کند.

بوش بر اهمیت “طراحی سیستم هایی که استفاده از آنها برای مردم آسان باشد” تاکید کرد.

“احتمالاً ظرف پنج تا هشت سال، هر شهروندی به طور خودکار این را خواهد داشت و نیازی به فکر کردن به آن نخواهد داشت، زیرا امروزه شناسه‌های شخصی مانند کارت‌هایی در کیف پول شما هستند، زیرا در جایی دیجیتال یا الکترونیکی ذخیره می‌شوند.”

مربوط: بوش با شرکت هوش مصنوعی برای ۱۰۰ میلیون دلار برای تقویت توسعه وب ۳ شریک می شود

به گفته بنیانگذاران Peaq، شهرهای هوشمند آینده که توسط این پروژه‌ها متصور شده‌اند، شبکه‌ای از «چیزهای به هم پیوسته» خواهند بود که نیازمند هویت و سیستم‌های باز هستند.

«اگر به آینده نگاه کنید و به شهرهای هوشمند فکر کنید، اگر شهرهای هوشمند بر روی پلتفرم Web2 ساخته می‌شدند، کار نمی‌کردند.»

او گفت: “هویت باعث می شود همه چیز زنده شود. این یک پاسپورت است.” در مورد نمونه‌هایی که در IAA Mobility مشاهده می‌شود، این خودروهای هوشمند، ایستگاه‌های شارژ و چراغ‌های راهنمایی هستند. هنگامی که آنها هویت پیدا می کنند، کاربران می توانند آنها را پیدا و شناسایی کنند. سپس ما می توانیم واقعاً شهرهای هوشمند بسازیم.”

«اینترنت اشیا (IoT) به اقتصاد اشیا (EoT) تبدیل می‌شود، زیرا همه آن چیزها مقداری ارزش اقتصادی دارند و این آینده است. آینده اتوماسیون هوش مصنوعی فعالیت اقتصادی است، ماشین‌های اجتماعی هر کاری را که لازم است برای حمایت از آنها انجام خواهند داد. “

ساختن IoT یا EoT مانند ساختن یک کشور در فضای دیجیتال است. دورلوشتر به این نتیجه رسید که برای تحقق این امر، این سیستم ها باید «سیستم های باز و غیرمتمرکز» باشند.

مهمتر از همه، باید یک جزء قابلیت همکاری داشته باشد که به همه اجازه می دهد تا در خط نهایی شرکت کنند.

مجله: بازی های بلاک چین واقعاً غیرمتمرکز نیستند … اما این در شرف تغییر است

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا