اخبار ارز دیجیتال

کانلیف ​​BOE گفت که مقررات می تواند خود ارز دیجیتال را نجات دهد و ارزش تلاش را دارد.

کانلیف ​​گفت: فناوری بلاک چین می‌تواند با توجه به چارچوب نظارتی، بهبودهایی را در امور مالی ایجاد کند و پیوند بین DeFi و TradFi در حال حاضر به سرعت در حال تقویت است.

جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلستان، نظرات خود را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در یک سخنرانی در 21 نوامبر به اشتراک گذاشت. کانلیف ​​در کنفرانسی در کاونتری گفت که قرار بود در مورد استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صحبت کند. اما فروپاشی FTX هنگامی که او در حال تهیه پیش نویس سخنرانی خود بود، او را به مشاهدات عمومی بیشتری سوق داد.

کانلیف ​​گفت: FTX و بسیاری دیگر از صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال «به نظر می‌رسد به‌عنوان مجموعه‌هایی عمل می‌کنند که محصولات و عملکردهای خود را در یک شرکت ترکیب می‌کنند» بدون سخت‌گیری مالی سنتی. اگرچه «شواهد آزمایشی و محدودی» وجود دارد که نشان می‌دهد شکست‌های FTX باعث تحریک انتقال به پلتفرم‌های غیرمتمرکز شده است، اما او از این موضوع اطمینان چندانی نداشت:

میزان غیرمتمرکز بودن این پلتفرم‌ها مشخص نیست.

کانلیف ​​گفت که مقررات برای محافظت از مصرف کنندگان، حفظ ثبات مالی و تقویت نوآوری ضروری است.

همانطور که در زمستان کریپتو در سال گذشته و انفجار FTX در هفته گذشته نشان داد، دنیای کریپتو در حال حاضر یا به اندازه کافی بزرگ نیست که ثبات سیستم مالی را تهدید کند، یا به اندازه کافی با جریان اصلی مالی تعامل دارد. ارتباطی ندارد، اما پیوندهای آن با جریان اصلی مالی به سرعت در حال توسعه است.»

بانک انگلستان، سازمان رفتار مالی و وزارت خزانه داری بریتانیا یک سندباکس نظارتی ایجاد کرده اند تا «فناوری هایی را که در دنیای رمزارز پیشگام و اصلاح شده اند، مانند رمزگذاری، رمزنگاری، گردش، پرداخت های اتمی و قراردادهای هوشمند» را اصلاح کنند. . برای سیستم مالی

کانلیف ​​برای نشان دادن نقش مقررات در نوآوری، از مقایسه دارایی های رمزنگاری با یک “هواپیما ناامن” استناد کرد. کانلیف ​​گفت: ارزهای رمزنگاری شده «فقط در چارچوبی توسعه می‌یابند که ریسک را در برابر استانداردهای موجود مدیریت می‌کند و در مقیاس مورد استفاده قرار می‌گیرد». او گفت که ریسک کنترل نشده می‌تواند یک تهدید وجودی برای ارزهای دیجیتال باشد و خاطرنشان کرد که ارزهای دیجیتال می‌توانند تحت فشار شیوه‌های تجاری خطرناک و نامناسب منفجر شوند. مقامات مالی باید اجازه دهند.

مطالب مرتبط: بحث سیاست BoE: DeFi باید قبل از اینکه خیلی دیر شود حکمرانی خوب را اجرا کند

کانلیف ​​گفت که بانک انگلستان گزارش مشاوره ای در مورد انتشار CBDC استرلینگ تا پایان سال منتشر خواهد کرد. او گفت:

“ما تاکید می کنیم که این کار و هر تصمیم آینده برای معرفی یک پوند بومی دیجیتالی باید در چارچوب چگونگی تحول روندهای فعلی در پول، پرداخت ها و فناوری، به جای در چارچوب وضعیت موجود، بررسی شود.نویسنده: Derek Andersen

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا