اخبار ارز دیجیتال

فرماندار BOE ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها را در حمایت از «پول دیجیتالی پیشرفته» کنار می گذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اندرو بیلی گفت که CBDC خرده‌فروشی یا پول دیجیتال «افزایش‌یافته» از وحدت پول و نهایی شدن پرداخت‌ها پشتیبانی می‌کند، اما ارزهای دیجیتال پول نیستند.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BOE) در سخنرانی ۱۰ ژوئیه درباره اینکه چرا ارزهای دیجیتال پول نیستند، گفت: با توجه به تلاش های بانک مرکزی برای مهار تورم و حفظ اعتماد عمومی به موسسات مالی. ما به آرامی پیش رفتیم. او گفت که می خواهد به جای ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها، پول دیجیتال را تقویت کند.

بیلی گفت که موجی از ورشکستگی بانک ها در ایالات متحده و سوئیس در اوایل سال جاری موضوع وحدت وجوه و نهایی شدن تسویه حساب را آشکار کرد. او توضیح بیشتری نداد که نه ارزهای دیجیتال و نه استیبل کوین‌ها آزمون‌های اساسی وحدت و نهایی بودن تسویه را گذرانده‌اند. بیلی می گوید: «آنها پول نیستند. با این حال، هنگامی که قانون بازار خدمات مالی تصویب شد، استیبل کوین ها نیز از این روند پیروی خواهند کرد.

پول دیجیتال در حال حاضر وجود دارد، واحدی از پول که «به طور کامل در یک سیستم فناوری اطلاعات نگهداری می‌شود» اما می‌تواند «اقدامات احتمالی بیشتری را ضمیمه کند، به عنوان مثال، اقدامات احتمالی در به اصطلاح قراردادهای هوشمند».» ممکن است تقویت شود. گفت بیلی.

مطالب مرتبط: رئیس بانک انگلستان به پوند دیجیتال نیاز دارد

بیلی گفت که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز نوعی تقویت پول دیجیتال خواهند بود. او افزود: «من نمی‌توانم به هیچ دلیلی فکر کنم که چرا یک پول دیجیتالی با طراحی خوب باید تنها محافظ یک بانک مرکزی باشد، اما CBDC مزایای مشخصی را به همراه خواهد داشت.

انگیزه اصلی ما برای یک CBDC خرده‌فروشی، ترویج یکپارچگی پول با اطمینان از این است که شهروندان همیشه حق انتخاب برای دسترسی به پول بانک مرکزی کاملاً کارآمد را دارند که می‌توانند در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنند.

بیلی دیدگاه متفاوتی در مورد CBDC های عمده فروشی داشت. BOE به تازگی سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ خود را ارتقا داده است. بیلی گفت:

“این ما را در موقعیت بسیار قوی برای ارائه راه حلی قرار می دهد که می تواند پول دیجیتال بانک مرکزی RTGS و تراکنش های توکن شده را یکپارچه کند. ما معتقدیم این سریع ترین و کارآمدترین مسیر است.”

به نظر می رسد که نیازی به ایجاد یک CBDC در مقیاس بزرگ نیست. بیلی افزود: پول نقد باقی خواهد ماند.

مجله: عواقب دیوانه کننده زمانی که قوانین فعلی در مورد NFT و متاورس اعمال می شود



نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا