اخبار ارز دیجیتال

BNP Paribas با بانک چین برای ترویج استفاده از رنمینبی دیجیتال شریک می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این مشارکت مشتریان شرکتی BNP Paribas چین را قادر می سازد تا با استفاده از renminbi دیجیتال از طریق سیستم مدیریت e-CNY پرداخت کنند.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، بانک فرانسوی BNP Paribas در حال همکاری با بانک چین (BOC) برای عرضه ارز دیجیتال چین، یوان دیجیتال، به مشتریان شرکتی است.

این مشارکت مشتریان شرکتی BNP Paribas چین را قادر می‌سازد تا به سیستم BOC متصل شوند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا کیف پول‌های دیجیتال renminbi خود را به حساب‌های بانکی خود پیوند داده و مدیریت کنند، تراکنش‌ها را ردیابی کنند و هزینه خریدهای چینی خود را از طریق سیستم مدیریت e-CNY پرداخت کنند. قادر به پرداخت با استفاده از هر ارز دیجیتالی باشید. سیستم مدیریت الکترونیکی renminbi همچنین قول می دهد که استفاده از پول نقد دیجیتال برای تراکنش های بلادرنگ را برای مشتریان آسان تر و راحت تر کند.

سیستم مدیریت e-CNY یک «کارآمد، بلادرنگ، راحت است [digital cash] به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، BNP گفت:

BNP Paribas China همچنین استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) را در زمینه های دیگری مانند قراردادهای هوشمند، تامین مالی زنجیره تامین، خدمات آب و برق و پرداخت های فرامرزی بررسی خواهد کرد.

مطالب مرتبط: مجلس نمایندگان کارولینای شمالی لایحه ممنوعیت پرداخت CBDC به ایالت را تصویب کرد

برای تشویق پذیرش CBDC، چین میلیون‌ها دلار یوان دیجیتال را در طول سال نو چینی در سراسر کشور توزیع کرد. طبق گزارش‌ها، بسیاری از شهرها بیش از 180 میلیون یوان، معادل 26.5 میلیون دلار CBDC در برنامه‌هایی مانند یارانه‌ها و کوپن‌های مصرف توزیع کردند.

در ماه آوریل، رسانه‌های خبری محلی گزارش دادند که شهر چانگشو چین به همه کارمندان دولتی در حوزه قضایی خود اطلاع داده است که از ماه می 2023، تمام حقوق‌ها به طور کامل به یوان دیجیتال پرداخت می‌شود. شرایط پرداخت برای همه کارمندان دولتی و سایر واحدهای دولتی در داخل شهر اعمال می شود.

علیرغم فشار دولت چین برای یوان دیجیتال، ساکنان هنگ کنگ اشتیاق کمی نسبت به تلاش های دولت برای ترویج پذیرش CBDC نشان داده اند. در چهار روز اول عرضه سخت کیف پول دیجیتال رنمینبی، تنها 625 نفر ثبت نام کردند. این نشان‌دهنده پاسخی گرم به ارائه ارز دیجیتال جدید است.

مجله: آیا کریپتونیت CBDC برای کریپتو است؟

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا