اخبار ارز دیجیتال

افزایش علاقه باز معاملات آتی BNB و مسائل نظارتی بر قیمت آلتکوین تأثیر می گذارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقدامات نظارتی مداوم و داده‌های مشتقات مرتبط ممکن است محرک‌های اصلی اقدام نزولی BNB باشند.

قیمت توکن BNB در ۹۰ روز گذشته ۲۴.۵ درصد کاهش یافته است، علیرغم افزایش ۷ درصدی از ۱۰ جولای تا ۱۱ جولای. BNB عملکرد بدتری نسبت به کل بازار آلتکوین داشته است که نشان می دهد علت اصلی حرکت نزولی هنوز وجود دارد.

اصلاح قیمت BNB احتمالاً ناشی از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی Binance و مدیر عامل آن Changpeng “CZ” Zhao در ۵ ژوئن است. ، جداسازی با این رویداد مطابقت دارد.

BNB/USDT (آبی) در مقابل ارزش بازار آلتکوین ها، ۲۰۲۳. منبع: TradingView

برای درک جامع تر از وضعیت، تجزیه و تحلیل قراردادهای مشتقه بینش ارزشمندی از موقعیت نهنگ ها و سازندگان بازار ارائه می دهد.

آیا افزایش اخیر قیمت های BNB پایدار است؟

این تجزیه و تحلیل باید نشان دهد که آیا افزایش بیش از ۲۴۵ دلار در ۱۱ ژوئیه با بهبود احساسات یا متعادل کردن تقاضا برای اهرم از طریق مشتقات BNB حمایت شده است یا خیر.

قیمت مسلما مهم‌ترین شاخص برای درک احساسات معامله‌گران است، اما فهرست کاملی از احتمالات نیست. به عنوان مثال، از آگوست ۲۰۲۲ تا سپتامبر ۲۰۲۲، BNB نسبت به بازار آلت کوین ۱۹ درصد عملکرد بهتری داشت.

BNB/USDT (آبی) در مقابل ارزش بازار آلتکوین ها، ۲۰۲۲. منبع: TradingView

صرف نظر از منطقی که پشت افزایش BNB در سال ۲۰۲۲ وجود داشت، عملکرد منفی ۲۴.۵ درصدی ۹۰ روزه اخیر نشان دهنده بازگشت به میانگین است زیرا سرمایه گذاران دیگر معتقد نیستند که حق بیمه موجه است. برخی ممکن است نتیجه بگیرند که چنین است.

هیچ اندیکاتوری کامل نیست، اما برای دریافت یک نمای کلی از تقاضای اهرم در عملکرد ضعیف اخیر، باید با نگاه کردن به علاقه باز در بازار آتی BNB شروع کنید.

بهره باز معاملات آتی BNB افزایش یافته است، اما آیا صعودی است؟

موقعیت‌های خرید و فروش همیشه در بازار آتی متعادل هستند، اما تعداد بیشتر قراردادهای فعال یا سود باز معمولاً یک مزیت است زیرا امکان مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی را که به اندازه بازار خاصی نیاز دارند، می‌دهد. علاوه بر این، افزایش قابل توجه در تعداد قراردادهای فعال معمولاً نشان دهنده افزایش تعامل معامله گر است.

سود باز کل معاملات آتی BNB، USD.منبع: شیشه سکه

توجه داشته باشید که چگونه سود باز معاملات آتی BNB از ۳۵۵ میلیون دلار در ۵ ژوئیه به ۴۷۶ میلیون دلار امروز افزایش یافت و به بالاترین حد خود در ۱۸ ماه گذشته نزدیک شد. این داده ها هیچ شکی در مورد تقاضای رو به رشد برای اهرم با استفاده از قراردادهای آتی باقی نمی گذارد.

اوج قبلی بهره باز ۴۹۰ میلیون دلار بود و در ۵ نوامبر ۲۰۲۲ رخ داد. جالب اینجاست که قیمت BNB در همان روز به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید و پس از آن طی پنج روز آینده یک اصلاح عظیم ۲۸ درصدی انجام شد.

قیمت BNB/USDT در بایننس، ۲۰۲۲. منبع: TradingView

با این حال، علاقه باز لزوماً نشان دهنده تمایلات صعودی یا نزولی یک سرمایه گذار حرفه ای نیست. حق بیمه سالانه آتی تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه گیری می کند.

حق بیمه آتی یا نرخ پایه در حالت ایده آل باید در محدوده ۵% تا ۱۰% باشد تا اطمینان حاصل شود که معامله گر وجوه را تا زمان انقضای قرارداد “قفل” می کند. بنابراین، سطوح زیر این محدوده نزولی هستند، در حالی که اعداد بالای ۱۰ درصد نشان دهنده بیش از حد خوش بینانه است.

حق بیمه سالانه معاملات آتی ۳ ماهه BNB. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه منفی فعلی حاکی از آن است که فروشندگان کوتاه مدت سالانه ۱۰ درصد برای حفظ موقعیت خود پرداخت می کنند. در حالی که این داده ها با یک بازار نزولی معمولی مطابقت دارد، اما برای BNB به جای استثناء، هنجار است. علاوه بر این، موارد مشابهی از حق بیمه های آتی منفی ۱۰ درصد در ۱۷ مارس و ۲۲ آوریل رخ داد، اما در مجموع کمتر از یک هفته به طول انجامید.

قیمت بایننس BNB/USDT. منبع: TradingView

از نظر قیمت، بازار گاوی که در ۱۸ مارس به ۳۴۵ دلار رسید به پایان رسید و سپس طی ۱۰ روز آینده با ۱۱.۵ درصد اصلاح به ۳۰۶ دلار رسید. به طور مشابه، زمانی که حق بیمه آتی BNB از سطح منفی ۱۰ درصدی خود در ۲۶ آوریل بهبود یافت، قیمت BNB طی ۱۶ روز آینده ۱۲ درصد کاهش یافت.

موقعیت‌های کوتاه در BNB ممکن است برای جلوگیری از دوره‌های انتساب و قفل استفاده شده باشد

در حالی که ایجاد علیت یا همبستگی غیرممکن است، داده‌ها نشان می‌دهند که سرمایه‌گذاران ممکن است قراردادهای آتی BNB را کوتاه کنند تا دفاتر سفارش فیزیکی خود را از بین ببرند و به طور بالقوه باعث افزایش قیمت‌ها شوند. یکی دیگر از توضیحات احتمالی برای افزایش قابل توجه حق بیمه های آتی BNB، قفل ها است، که در آن دارندگان BNB از فروش موقعیت های خود محدود می شوند، اما به دنبال کاهش قرار گرفتن در معرض آنها هستند.

این دوره‌های واگذاری ممکن است نتیجه توافق‌های رسمی با کارمندان و شرکای فعلی یا سابق یا محدودیت‌های اعمال شده توسط قراردادهای هوشمند باشد. قراردادها معمولاً بر اساس توکن های شرط بندی شده یا به عنوان تضمین برای سکوهای پرتاب و پروژه های مشابه استفاده می شوند. بنابراین تلاش برای نسبت دادن این استراتژی به یک نهاد واحد تا حد زیادی بی نتیجه است.

داده‌های مشتقه نشان می‌دهد که اشتهای فزاینده برای اهرم با استفاده از قراردادهای آتی، به‌ویژه از طریق کوتاه‌سازی با توجه به حق بیمه منفی. تا زمانی که حق بیمه آتی منفی باقی بماند، این فشار نزولی بر قیمت BNB وارد می کند. هیچ تضمینی وجود ندارد که تغییرات قیمت تکرار شود، اما داده های مشتقات فعلی از حرکت صعودی BNB پشتیبانی نمی کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا