اخبار ارز دیجیتال

زنجیره BNB با گام بعدی در امنیت زنجیره متقابل پس از سوء استفاده های شبکه پاسخ می دهد

تیم زنجیره‌ای BNB بیانیه‌ای رسمی در مورد هک و سرمایه‌های سرقت شده در ۷ اکتبر و بیانیه دوم در مورد عدم تمرکز شبکه در ۱۱ اکتبر منتشر کرد.

بلاک چین بومی بایننس کوین (BNB) و صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، BNB Chain، در ماه گذشته در معرض تحولات مرتبط با امنیت قرار گرفته است.

در روز پنجشنبه، 6 اکتبر، این شبکه مورد حمله زنجیره ای چند میلیون دلاری قرار گرفت. به دلیل این اتفاق، BNB Chain به طور موقت کلیه فعالیت های برداشت و سپرده گذاری در شبکه خود را به حالت تعلیق درآورده است.

در ابتدا، اعلامیه قطع شبکه به «فعالیت نامنظم» اشاره کرد و به‌روزرسانی شد و گفت که «در حال تعمیر است». همانطور که شایعات تایید کردند، مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو زمزمه کرد ما برای هر گونه ناراحتی ایجاد شده برای جامعه زنجیره ای BNB عذرخواهی می کنیم.

با این حال، این قطعی کوتاه مدت بود زیرا تیم زنجیره ای BNB اعلام کرد که این شبکه در اوایل 7 اکتبر، تنها چند ساعت پس از حمله آنلاین شده است. هنگامی که شبکه فعالیت خود را دوباره به دست آورد، از اعتبارسنجی‌های آن خواسته شد تا مکان را تأیید کرده و زیرساخت جامعه را ارتقا دهند.

بعداً در همان روز، زنجیره BNB اولین بیانیه عمومی خود را منتشر کرد و از حمایت جامعه در طول حادثه تشکر کرد و اقدامات بعدی را برای اطمینان از امنیت شبکه در آینده اعلام کرد.

در بیانیه ای، تیم زنجیره ای BNB این سوء استفاده را تایید کرد و از کاربران عذرخواهی کرد. ما همچنین از جامعه برای شناسایی و حل سریع مشکل تشکر کردیم.

یک سوء استفاده در 6 اکتبر به هکرها اجازه برداشت در مجموع 2 میلیون BNB را داد. این رقم در زمان نگارش این مقاله حدود 568 میلیون دلار است. این عدد در بیانیه رسمی منتشر شده توسط تیم تایید شد.

همچنین 26 اعتبارسنجی فعال در زنجیره هوشمند BNB در طول این حادثه گزارش شد که در مجموع 44 مورد در مناطق زمانی مختلف گزارش شد.

مربوط: BNB Chain مکانیسم امنیتی جدیدی را برای محافظت از کاربران راه اندازی می کند

علاوه بر ارقام رسمی مربوط به این حادثه، BNB Chain گام‌های بعدی را برای اطمینان از امنیت شبکه در برابر سوء استفاده‌های احتمالی برجسته کرد.

رای‌های حاکمیتی زنجیره‌ای تصمیم می‌گیرند که با وجوه هک شده چه باید کرد، آیا آنها را مسدود کرد یا خیر، و آیا BNB Autoburn باید برای پوشش باقی‌مانده وجوه اختلاس‌شده اجرا شود.

جامعه همچنین به جایزه ای برای دستگیری هکرها و برنامه whitehat برای اشکالات آینده رای می دهد.

قبل از انتشار بیانیه رسمی، ژائو توییت کرد که از سرعت و شفافیت تیم زنجیره ای BNB شگفت زده شده است.

گزارش ماه اوت Chainaylsis نشان داد که تنها در سال گذشته 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال از پل های زنجیره ای به سرقت رفته است. این شامل سوء استفاده های بزرگ مانند حادثه 190 میلیون دلاری Nomad Bridge است.

مایکل لولن، رئیس بخش معماری راه حل ها در OpenZeppelin، به Cointelegraph گفت: در یک اکوسیستم غیرمتمرکز، «تیم پروژه باید کنترل اداری را حفظ کند» و نوعی نظارت را اجرا کند.

“نظارت جامع امنیتی باید وجود داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که این امتیازات می توانند به سرعت در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرند.”

لولن گفت، ابتکارات اجتماعی مانند آنچه BNB Chain به عنوان پیگیری پیشنهاد کرده است، سازنده هستند، اما نظارت بر امنیت در زمان واقعی ابزاری است که می تواند “آتش را قبل از گسترش آن خاموش کند.”

در نهایت، کاربران نهایی می‌توانند از شیوه‌های امنیتی خوبی پیروی کنند، اما بدون نظارت در زمان واقعی و یکپارچه‌سازی پاسخ حادثه از سوی توسعه‌دهندگان، آنها در رحمت خود قرار دارند.»

طبق گفته Lewellen، نظارت مداوم امنیتی در زمان واقعی، امکان نظارت غیرقابل نفوذ و غیر نفوذی بر فرآیندهایی را که فضای توزیع شده را تشکیل می دهند، می دهد. محققان همچنین به تراکنش های ارزهای دیجیتال برگشت پذیر به عنوان راه حلی مناسب برای مبارزه با جرم و جنایت در صنعت نگاه می کنند.

در بیانیه بعدی، BNB Chain در مورد تمرکززدایی شبکه صحبت کرد. این به این دلیل است که بسیاری از منتقدان توییتر در پرتو سوء استفاده ظاهر شدند.

یکی از کاربران توییت کرد که این شبکه ممکن است برای “چشم آموزش ندیده” غیرمتمرکز به نظر برسد، اما واقعاً اینطور نیست.

زنجیره BNB با بیانیه ای که «غیرمتمرکز یک سفر است» پاسخ داد و گفت که در حال حاضر به اندازه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکز نیست، اما «غیرمتمرکزتر از بسیاری دیگر است».

یک به‌روزرسانی برای جزئیات اجزای بلاک چین و نقشی که بایننس در اکوسیستم بازی می‌کند دنبال شد. شما می‌توانید اعتباربخش شبکه شوید.

“هیچ کس بر تصمیمات گرفته شده در اینجا کنترل ندارد، به خصوص بایننس.”

با این حال، این بحث در میان کاربران توییتر بالا گرفت و برخی واکنش تیم را تحسین کردند، در حالی که برخی دیگر پاسخگویی تیم را تحسین کردند. پست الگوی رفتاری در مورد تمرکز در مورد شبکه.

ژائو نیز وارد بحث شد و افکار خود را در مورد تمرکز و تمرکززدایی منتشر کرد و احساسات مقاله مشابهی را که سه سال پیش نوشت، بازتاب داد.

کمتر از یک هفته پس از بهره برداری زنجیره ای BNB، سوء استفاده دیگری در این فضا مشاهده شد که 100 میلیون دلار از Mango Markets، پلت فرم مالی غیرمتمرکز سولانا به سرقت برد. همچنین، اغلب گفته می شود که شبکه سولانا بیش از حد متمرکز است.

صرف نظر از بحث هک و تمرکز، این شبکه آخرین ارتقاء شبکه آزمایشی نسخه 1.1.16 را در 12 اکتبر انجام داد.نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا