اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان می گویند که زنجیره BNB اکنون آدرس های منحصر به فرد بیشتری نسبت به اتریوم دارد

با وجود این رشد، زنجیره BNB هنوز آدرس های منحصر به فرد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

بر اساس بیانیه ۲۲ دسامبر توسعه دهنده، آدرس های منحصر به فرد در زنجیره ساخت و ساز (BNB) اکنون از اتریوم پیشی گرفته اند.

توسعه دهندگان ادعا می کنند که این باعث می شود زنجیره BNB به “بزرگترین بلاک چین لایه ۱ جهان” تبدیل شود. با این حال، داده های بلاک چین نشان می دهد که شبکه بیت کوین هنوز هم از زنجیره BNB و هم از اتریوم بزرگتر است.

بر اساس Etherscan، اتریوم در حال حاضر بیش از ۲۱۷ میلیون آدرس منحصر به فرد دارد. در مقابل، طبق BscScan، بیش از ۲۳۳ میلیون آدرس منحصر به فرد در زنجیره BNB وجود دارد. این بدان معناست که زنجیره BNB با قضاوت در این معیار بزرگتر از اتریوم است.

از سوی دیگر، شبکه بیت کوین بیش از یک میلیارد آدرس منحصر به فرد دارد که بزرگتر از مجموع هر دوی این شبکه ها است.

این بیانیه به عنوان بخشی از “سال بررسی” زنجیره BNB بیان شد. این پست همچنین نقاط عطف مهم دیگری را که شبکه BNB در سال گذشته به آن دست یافته است برجسته می کند. این شبکه در ماه مه به ۹.۸ میلیون تراکنش در روز و ۲.۲ میلیون کاربر فعال روزانه (DAU) در اکتبر رسید. DAU به عنوان تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در تعامل با قراردادهای هوشمند در روز تعریف می‌شود.

توسعه دهندگان موفقیت این شبکه در سال ۲۰۲۲ را به چندین ابتکار عمل در این سال نسبت می دهند. پروتکل زنجیره جانبی BNB توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) را قادر می سازد تا Dapp های خود را در قسمت های جداگانه شبکه اجرا کنند و ازدحام را کاهش داده و هزینه های تراکنش را کاهش دهند.

در مرحله بعد، تیم کمک مالی سازنده و یک برنامه تشویقی ۱۰ میلیون دلاری را برای توسعه دهندگان Dapp تأمین کرد. این امر منجر به ایجاد Dapp های بیشتری برای زنجیره BNB شده است که کاربران بیشتری را به خود جذب کرده است.

علاوه بر این، «Tokens Soulbound» معرفی شد که به کاربران امکان می‌دهد با نگه داشتن توکن‌های غیرقابل انتقال در کیف پول خود، آدرس کیف پول خود را برای اهداف Know Your Customer (KYC) ثبت کنند. توسعه دهنده ادعا می کند که این باعث افزایش شهرت زنجیره BNB در جوامع بازی NFT و Web3 شده است.

در نهایت، تیم رشد خود را به راه اندازی Avenger DAO نسبت داد. این یک API است که هر زمان که کاربر زنجیره BNB با قراردادی که به عنوان مخرب پرچم‌گذاری شده است، در تعامل باشد هشدار می‌دهد. از نظر تیم، این به کاربران اجازه می دهد تا با امنیت بیشتری در شبکه BNB مرور کنند و حفظ کاربر را افزایش می دهد.

با وجود این موفقیت‌ها، زنجیره BNB هنوز توسط بسیاری از جامعه بلاک چین به دلیل متمرکز بودن بیش از حد مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در این پست آمده است که این شبکه در سال جاری ۲۳ تایید کننده اضافه کرده و قصد دارد ۶۰ اعتبار دیگر را در ماه های آینده اضافه کند. این باعث می شود که شبکه کمتر از قبل متمرکز شود. در مقایسه، اتریوم بیش از ۴۰۰۰۰۰ اعتبار سنجی دارد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا