اخبار ارز دیجیتال

اکوسیستم DeFi زنجیره BNB تقریباً یک سوم در ۳ ماه بهبود می یابد

از طرف DeFi، زنجیره BNB نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ ۹۳ درصد کاهش یافت، اما از آن زمان نشانه‌هایی از بهبودی پایدار را نشان داده است.

پس از یک سال مبارزه برای جلوگیری از نزولی بازار، بخش‌هایی از اکوسیستم کریپتو نشانه‌هایی از بهبود را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ نشان داد. گزارش سه ماهه سوم BNB Chain رشد قابل توجهی در حجم معاملات کریپتو و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) اما در معاملات توکن غیرقابل تعویض (NFT) را تایید می کند.

بر اساس گزارش زنجیره ای DappRadar BNB Q3، زنجیره BNB جایگاه خود را به عنوان دومین بلاک چین بزرگ DeFi پس از اتریوم (ETH) با ارزش کل قفل شده (TVL) 7.6 میلیارد دلار حفظ کرد.

از طرف DeFi، زنجیره BNB نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ ۹۳ درصد کاهش یافت، اما از آن زمان نشانه‌هایی از بهبودی پایدار را نشان داده است. ۷.۶ میلیارد دلار TVL نشان دهنده افزایش ۲۸.۶۷ درصدی نسبت به عملکرد زنجیره BNB در سه ماهه دوم است. بلاک چین همچنین ۳۶.۶ درصد از سهم بازار اکوسیستم GameFi را به خود اختصاص داده است، پس از آن اتریوم با ۲۰.۲ درصد و Polygon (MATIC) با ۱۱.۸ درصد قرار دارند.

PancakeSwap، Venus و Alpaca Finance بزرگترین مجموعه از بیش از ۳۰۰ برنامه غیرمتمرکز DeFi (DApps) هستند که در زنجیره BNB میزبانی می شوند.

در این گزارش آمده است: “موفقیت نسبی زنجیره BNB به دلیل عملکرد PancakeSwap است.” این اکوسیستم ۶۸.۲ درصد یا ۴.۱ میلیارد دلار در TVL را به خود اختصاص داده است و پس از آن Venus با ۱۶.۳ درصد (۹۹۵ میلیون دلار) و Alpaca Finance با ۸.۷ درصد (۵۳۰ میلیون دلار) قرار دارند. .

حجم معاملات NFT همچنان در حال کاهش است، به طوری که زنجیره BNB امسال نزدیک به ۳۳ درصد کاهش را از ۲۷۶,۰۰۰ دلار در سه ماهه اول به ۱۸۵,۰۰۰ دلار در سه ماهه سوم ثبت کرد. بر اساس گزارش ها، تعداد معامله گران منحصر به فرد تنها در سه ماه ۴۵ درصد کاهش یافته است.

معیارهای به اشتراک گذاشته شده در گزارش DappRadar، تحولات مثبت کلی را برای سه ماهه نشان می دهد، اما همچنین نیاز به پروژه های رمزنگاری برای دستیابی به رشد پایدار را نشان می دهد.

مربوط: Solana DeFi Platform Markets Mango شاهد خروج ۱۰۰ میلیون دلاری خروجی، توکن‌ها ۵۲ درصد سقوط کرد

ایده DeFi زمانی در سنگاپور شروع شد که غول خدمات مالی بانک DBS تصمیم گرفت این فناوری را به بانک مرکزی سنگاپور بیاورد.

در ۲ نوامبر، DBS از راه اندازی معاملات آزمایشی ارز (FX) و اوراق بهادار دولتی با استفاده از استخر نقدینگی تحریم شده یا خصوصی DeFi خبر داد.

سخنگوی DBS در صحبت با Cointelegraph درباره Project Guardian، یک ابتکار دولتی که به توکن سازی دارایی های دیجیتال در زنجیره های عمومی می پردازد، تایید کرد که آنها از شبکه اصلی Polygon با استفاده از فورک پروتکل Uniswap v2 استفاده می کنند.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا