اخبار ارز دیجیتال

زنجیره BNB بعد از رالی ۲۴ درصد خنک می شود، اما بنیادهای قوی می توانند رالی بعدی BNB را تقویت کنند

قیمت BNB پس از افزایش دو رقمی اخیرش نفسی کشیده است، اما استفاده شبکه از TVL و DApps دلیلی است که سرمایه‌گذاران صعودی هستند.

پس از ثبت یک رالی خیره کننده ۲۳.۷ درصدی بین ۲۵ اکتبر و ۳۱ اکتبر، زنجیره بایننس BNB با رد شدید مقاومت ۳۳۰ دلاری مواجه شد. آیا سقوط ۶ درصدی دو روزه از قله ۳۳۷.۸۰ دلار می تواند نشان دهنده مشکلات بیشتری در پیش باشد؟

بیایید ببینیم داده ها چه چیزی را نشان می دهند.

BNB Coin (BNB) Binance، USD به مدت ۱۲ ساعت.منبع: Trading View

تحلیلگران افزایش اخیر را به خبر ۲۸ اکتبر مبنی بر سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری بایننس در توییتر نسبت می دهند. با این حال، سپرده‌های شبکه و شاخص‌های کاربردی غیرمتمرکز با بهبودی در احساسات همراه نبوده‌اند.

این افزایش شدید عمدتاً بر اساس گزارش‌هایی بود که بایننس در حال آماده شدن برای کمک به توییتر برای از بین بردن ربات‌ها بود. این گمانه زنی پس از آن مطرح شد که ایلان ماسک، میلیاردر، ۴۴ میلیارد دلار مورد نیاز برای تکمیل خرید خود از پلت فرم رسانه های اجتماعی را جمع آوری کرد.

به طور مطلق، عملکرد BNB از سال تا به امروز افت ۴۰ درصدی را نشان می دهد، در حالی که اتر (ETH) 59 درصد کاهش یافته است، Solana (SOL) 82 درصد کاهش یافته است و Polygon (MATIC) 79 درصد کاهش یافته است. جلوتر از رقبای ما .

برای درک اینکه آیا کاهش ۶ درصدی اخیر اصلاح جدی تری را به همراه دارد، معامله گران باید به استفاده از شبکه از نظر سپرده ها و کاربران نگاه کنند.

BNB TVL کمتر از رقبای خود سقوط کرد

به طور کلی، تحلیلگران تمایل زیادی به تاکید بیش از حد بر معیار ارزش کل قفل شده (TVL) دارند. این ممکن است برای صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) مرتبط باشد، اما به ندرت برای بازی‌های ارزهای دیجیتال، بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT)، قمار و برنامه‌های اجتماعی مورد نیاز است.

قفل ارزش کل زنجیره BNB، BNB. منبع: DefiLlama

متریک برنامه غیرمتمرکز زنجیره BNB (DApps) در اواخر جولای پس از کاهش TVL به زیر ۲۲.۵ میلیون BNB ضعف نشان داد. اخیرا، TVL به ۱۸ میلیون BNB کاهش یافته است که به پایین ترین سطح خود از آوریل ۲۰۲۱ نزدیک شده است.

با تبدیل به دلار، TVL فعلی با ۵.۹ میلیارد دلار کمترین میزان از ۱۱ آگوست است. طبق داده های DefiLlama، این رقم ۱۰.۹٪ از کل TVL بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.

با این حال، انقباض ماهانه ۵% TVL کمتر از رقبای شبکه قرارداد هوشمند بود. شبکه TVL سولانا ۲۲ درصد در SOL و شبکه پلیگون TVL 19 درصد در MATIC کاهش یافت.

استفاده از DApps نیز در برابر زنجیره های رقیب عملکرد ضعیفی دارد

برای اینکه ببینیم آیا افت TVL در زنجیره BNB مشکل دارد، باید سایر معیارهای استفاده از DApp را تجزیه و تحلیل کنیم.

فعال ترین DApp های ۳۰ روزه در زنجیره BNB. منبع: DappRadar

بر اساس داده‌های DappRadar در ۲ نوامبر، تعداد آدرس‌های شبکه زنجیره‌ای BNB که با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل دارند، نسبت به ماه قبل ۵ درصد کاهش یافته است. در مقابل، اتریوم ۵ درصد و کاربران سولانا ۱۳ درصد در مدت مشابه کاهش یافتند.

TVL زنجیره BNB کمترین تأثیر را در مقایسه با پلتفرم‌های قرارداد هوشمند مشابه داشت، با بیش از ۴۰۰۰۰ آدرس فعال که در هشت مورد با اکثر DAppها تعامل دارند. از سوی دیگر، اتریوم تنها پنج برنامه غیرمتمرکز با بیش از ۴۰۰۰۰ آدرس فعال در مدت مشابه جمع آوری کرد.

یافته‌های بالا نشان می‌دهد که زنجیره BNB نسبت به زنجیره‌های رقیب برتری دارد، که زیربنای رشد اخیر آن است. بنابراین داده ها باید برای سرمایه گذاران BNB مطلوب در نظر گرفته شود و احتمال اصلاحات بیشتر قیمت را کاهش دهد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا