اخبار ارز دیجیتال

هارد فورک زنجیره ای BNB Beacon ویژگی ‘Panic’ اضافه می کند که می تواند بلاک چین را متوقف کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شبکه اصلی BNB Beacon Chain در حوالی ۱۹ ژوئیه تحت یک هارد فورک “ZhangHeng” قرار خواهد گرفت که ارتقاهای جدیدی را با هدف بهبود امنیت به ارمغان خواهد آورد.

شبکه اصلی زنجیره‌ای BNB که توسط بایننس کار می‌کند، ویژگی جدیدی را به هارد فورک‌های آینده اضافه می‌کند که به بلاک چین این توانایی را می‌دهد تا در صورت رعایت شرایط خاص، تولید بلوک‌های جدید را متوقف کند.

بیانیه ۱۲ جولای از زنجیره BNB گفت که ارتقای “ZhangHeng” در ارتفاع بلوک ۳۲۸,۰۸۸,۸۸۸ انجام می شود و انتظار می رود در ۱۹ جولای انجام شود.

هارد فورک بایننس Evolution Proposal BEP-255 را معرفی می‌کند که هدف آن پیاده‌سازی «تعدیل‌های دارایی روی زنجیره» است. بایننس بر این باور است که این کار آسیب‌های ناشی از بهره‌برداری‌های بالقوه پل زنجیره‌ای متقابل، مانند بهره‌برداری زنجیره هوشمند بایننس در ۷ اکتبر ۲۰۲۲ را کاهش می‌دهد. .

با توجه به پست Github در BEP-255، “چندین پیشرفت برای بهبود امنیت زنجیره ای مانند BEP171 انجام شده است، اما امنیت دارایی ها در خود زنجیره چراغ BNB، به خصوص پس از بهره برداری از پل نیز باید تضمین شود.”

بایننس توضیح داد که تحت BEP، تغییرات موجودی کاربر در هر بلوک ردیابی می شود و برای شناسایی مشکلات تنظیم می شود.

هنگامی که یک خطای آشتی رخ می دهد، بلاک چین وحشت می کند و تولید بلوک های جدید را متوقف می کند.

بایننس گفت که این اقدامات بر «خدمات پایین دستی مانند پل زدن، سپرده‌گذاری و برداشت در صرافی‌ها» تأثیر می‌گذارد، اما «اقدامات شدید» برای محافظت از زنجیره و کاربران آن مورد نیاز است.

بازگرداندن بلاک چین به یک هارد فورک نیاز دارد و خطاهای تطبیق باید برطرف شوند.

او گفت: “به عنوان مثال، اگر سوء استفاده وجود داشته باشد، حساب های مرتبط باید در لیست سیاه یا اصلاح شوند. پس از راه اندازی مجدد بلاک چین، خدمات پایین دستی نیز می توانند مجددا راه اندازی شوند.”

حملات کلیدی متقلبانه و سایر ارتقاءها

تغییرات دیگر شامل رفع اشکال برای جلوگیری از “حملات کلید بد” است. این یک مسئله امنیتی است که در آن مرتکب، به جای مالک واقعی کلید خصوصی، یک امضای مجموع معتبر برای تراکنش ایجاد می کند.

این شرکت گفت: «برای رفع اشکال، تمام آدرس‌های رأی‌گیری موجود با رسیدن به ارتفاع هارد فورک حذف می‌شوند» و افزود که اعتبارسنجی‌ها باید آدرس‌های رأی‌گیری را دوباره اضافه کنند.

همچنین گفته می شود که هارد فورک به زنجیره اجازه می دهد تا قوانین و منطق تجاری پیچیده تری را مدیریت کند.

مربوط: راهنمای مبتدیان برای زنجیره BNB: تکامل زنجیره هوشمند بایننس

بایننس گفت که یک هارد فورک به دو سوم اعتباردهنده ها نیاز دارد تا نسخه نرم افزار خود را از قبل به نسخه ۰.۱۰.۱۶ تغییر دهند، در غیر این صورت ممکن است عوارضی ایجاد شود.

BNB Chain توضیح داد که گره‌های کاملی که نتوانند ارتقا پیدا کنند، وقتی از ارتفاع بلوک هارد فورک فراتر رفتند، دیگر قادر به اجرای بلوک نخواهند بود.

BNBChain مجموعه کاملی از دستورالعمل‌ها را تشریح کرده است که توضیح می‌دهد چگونه اپراتورهای گره می‌توانند از ارتقاء هارد فورک پیروی کنند، اما BNB با Binance.com، سایر صرافی‌های متمرکز یا کیف پول‌های سرد، به دارندگان توکن گفته‌ایم که در حال حاضر نیازی به انجام کاری نیست.

در ۱۹ ژوئن، زنجیره BNB، opBNB را راه‌اندازی کرد، یک راه‌حل مقیاس‌بندی لایه ۲ سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) جدید مبتنی بر پشته OP Optimism.

مجله: Web3 Gamer: Super Mario – Crypto Thief، بازی بلاک چین سگا، مبارزه با حقوق بازی هوش مصنوعینویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا