🚨 اخبار ارز دیجیتال

Blur سهم بازار OpenSea را هدف قرار می دهد، اما موفقیت به پیشنهادات حاکمیتی آینده بستگی دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تصاحب نقدینگی Blur در OpenSea همچنان ادامه دارد زیرا پروژه‌ها بر سر حق امتیاز، کارمزد و حکمرانی غیرمتمرکز رقابت می‌کنند.

بازار NFT Blur از زمان انتشار در ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ شاهد افزایش حجم معاملات و نقدینگی کل سمت فروش بوده است. دلیل این افزایش می تواند شروع فصل ۲ airdrop با ۱۰٪ از کل توکن های BLUR باشد. لوازم بر اساس فعالیت های کاربران خاص توزیع می شود. این تیم ۱۲٪ را برای اولین فصل ایردراپ کاربر اولیه از مارس ۲۰۲۲ در بازار عرضه شده تا فوریه ۲۰۲۳ اختصاص داده است.

حجم معاملات مبهم (ETH).منبع: Dunes

Blur تاثیر قابل توجهی بر موقعیت OpenSea به عنوان یک بازار بزرگ داشته است. بر اساس تجزیه و تحلیل توسط دانشمند داده Hildobby، Blur سهم بازار جمع آوری کننده هایی مانند OpenSea و X2Y2 را از بین می برد. به دلیل برنامه تشویقی Blur و ویژگی های پیشرفته تجارت NFT، کاربران از OpenSea به Blur مهاجرت می کنند.

سهم بازار NFT بر اساس حجم معاملات.منبع: Dunes

OpenSea گرما را احساس می کند

به دنبال مثال Blur، OpenSea 2.5% کمیسیون بازار را برای هر فروش حذف کرده است. این واقعیت که OpenSea LLC با خوشحالی بخش قابل توجهی از درآمد خود (حدود ۳۳۶.۸ میلیون دلار در یک سال) را از دست داده است، نشان می دهد که رشد Blur شرکت را تهدید می کند.

دو غول NFT همچنین اخیراً در مورد موضوع مهم اخیر حق امتیاز خالقان به توافق رسیدند. با محدود کردن امکان کسب حق امتیاز کامل سازنده در هر دو پلتفرم، سازندگان باید بین Blur و OpenSea انتخاب کنند تا مجموعه‌های خود را فهرست کنند.

بنیانگذار Blur، Pacman، در ۲۳ فوریه به Cointelegraph گفت که OpenSea اولین کسی بود که وارد میدان شد. اگر این مجموعه در OpenSea نیز فهرست شده بود، مجبور شد با ویژگی‌های محدودی مانند حق امتیاز محدود در Blur تلافی کند. با این حال، در حالت ایده‌آل ما می‌خواهیم که هر دو سازنده بتوانند در هر دو پلتفرم بدون نیاز به انتخاب، حق امتیاز کسب کنند. به نظر می رسد Pacman می خواهد که OpenSea رقابت را از دست بدهد و به جای مبارزه با Blur باید به تدریج به جمع کننده ها پاسخ دهد.

Blur همچنین از طریق Blur Token به سازندگان و کاربران انگیزه داده است. همچنین راهی برای جبران درآمدسازانی بود که می‌توانستند از حق امتیاز از دست رفته در پلتفرم کسب کنند، در حالی که پلتفرم قبلاً از آن پشتیبانی نمی‌کرد. برای افزودن نقدینگی به پلتفرم پاداش‌های رمزی دریافت کنید. تا کنون، این طرح به خوبی عمل کرده است، زیرا نقدینگی Blur پس از راه اندازی توکن افزایش یافت.

Blur به لطف ویژگی‌های نوآورانه برای معامله‌گران با تجربه NFT، مانند بهینه‌سازی جابجایی، به‌روزرسانی تقریباً لحظه‌ای کل قیمت‌ها، فیلتر کردن بر اساس امتیاز کمیاب و بهینه‌سازی گاز، «بازاری برای معامله‌گران حرفه‌ای» ایجاد کرده است. همچنین شهرت زیادی به دست آورده است.

موفقیت Blur به مدیریت و ارتقا بستگی دارد

دو مسیر وجود دارد که نشانه BLUR می تواند از اینجا طی کند. یا یک توکن غیر بازده با ویژگی های حاکمیتی مانند Uniswap (UNI) نگه دارید یا به دارندگان توکن نحوه تولید ارزش را اختصاص دهید.

در وضعیت فعلی، توکن BLUR مشابه UNI است، اما از آنجایی که بازار به مفاهیم بازده واقعی (مانند GMX و SUSHI) و سایر روش‌های نوآورانه تولید ارزش (مانند مدل escrow رأی‌گیری Curve) رفته است، در وضعیت نامساعدی قرار دارد. یک موقعیت چیزی که خرید را تشویق می کند.

عملکرد ضعیف توکن UNI در برابر بیت کوین در رالی اخیر ارزهای دیجیتال ژانویه تا فوریه ۲۰۲۳ گواهی بر این واقعیت است که بازار توکن های بدون بازده را تخفیف می دهد. UNI در سال ۲۰۲۳ ۴۰ درصد رشد کرد و از ۵۰ درصد رشد بیت کوین بالاتر بود.

اقدام قیمت BTC/USD و UNI/USD.منبع: Trading View

از زمان آغاز به کار، Blur هزینه های صفر را بر روی پلت فرم خود دریافت کرده است. Pacman همچنین ارزش بالقوه ایجاد شده برای دارندگان BLUR را با چرخاندن “سوئیچ هزینه” و هدایت پاداش به دارندگان مورد بحث قرار داد.

Staking همچنین یک ویژگی به طور گسترده پیاده سازی شده است که پروتکل ها از آن برای جلوگیری از فروش با ارائه پاداش های تورمی استفاده می کنند. اگرچه این استراتژی تا حدودی به حفظ سرمایه‌گذاران کمک می‌کند، اما می‌تواند در بلندمدت از طریق تورم بدون بازده واقعی آسیب بیشتری وارد کند.

عملکرد توکن Blur بسیار وابسته به تصمیماتی است که توسط BlueDAO به آنها رأی داده شده است. تا آن زمان، رشد Blur در بازار NFT احتمالاً بر قیمت BLUR تأثیر خواهد گذاشت.

نمودار قیمت DYDX. منبع: CoinGecko

صرافی مشتقات غیرمتمرکز به اجرای تغییرات قابل توجهی در پلتفرم خود، از جمله افزایش ارزش برای دارندگان DYDX نزدیک شده است. با این حال، در حالی که تیم dYdX برای راه‌اندازی V4 کار می‌کند، پلتفرم‌هایی مانند GMX و Gains Network از نقدینگی لایه ۲ اتریوم و پاداش‌ها و مشوق‌های متمرکز بر LP بهره می‌برند.

از زمان ایردراپ در ۱۴ فوریه، فشار فروش بر روی BLUR به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. صفحه تجزیه و تحلیل Blur PandaJackson42 دانشمند داده Dune نشان می دهد که ۷۶.۷٪ از دریافت کنندگان airdrop BLUR توکن های خود را فروخته اند.

این نشان می دهد که فشار فروش از گیرنده های ایردراپ به زودی پایان خواهد یافت. با این حال، برنامه اعطای توکن به دلیل باز شدن قفل توکن‌های سرمایه‌گذار و تیم که از ژوئن ۲۰۲۳ آغاز می‌شود و توزیع پاداش‌های فصل ۲ در اواخر سال جاری در معرض خطر کم‌رنگ شدن است.

برنامه انتشار توکن BLUR.منبع: Blur Foundation

Blur موقعیت خوبی برای تصاحب بازار بزرگی دارد، به ویژه با توجه به آخرین جمع آوری سرمایه OpenSea در ژانویه ۲۰۲۲ که ارزش شرکت را ۱۳.۳ میلیارد دلار اعلام کرد. مجموع اکنون یک پنجم به ۲.۷ میلیارد دلار رسیده است. یک پروژه می تواند با بهبود تولید ارزش، تقاضای خرید قابل توجهی برای توکن های خود ایجاد کند.

دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Nivesh Rustgi

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا