اخبار ارز دیجیتال

Blur پروتکل وام دائمی NFT را معرفی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

موقعیت های قرض گرفته شده به طور خودکار بالغ می شوند و در صورتی که یکی از طرفین به طور یکجانبه تصمیم به فسخ بگیرد، می توان آنها را مجدداً تامین مالی کرد.

در اول ماه مه، بازار توکن‌های غیرقابل تعویض Blur Blend را راه‌اندازی کرد، یک پروتکل وام دائمی همتا به همتا که از وثیقه NFT پشتیبانی می‌کند. توسعه دهنده که توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Paradigm توسعه یافته است، از منطق Blend به عنوان وسیله ای برای “تامین مالی به مقیاس” یاد می کند.

یک موقعیت استقراض می تواند به طور نامحدود باز باشد تا زمانی که بسته شود، زیرا ترکیب هیچ وابستگی اوراکل و تاریخ انقضا ندارد. توسعه دهنده همچنین ادعا می کند که پروتکل هیچ هزینه ای از وام گیرندگان و وام دهندگان دریافت نمی کند.

Blend از یک پروتکل پیشنهادی پیچیده خارج از زنجیره استفاده می کند تا کاربرانی را که می خواهند در مقابل وثیقه غیرقابل تعویض وام بگیرند با وام دهندگانی که مایل به ارائه رقابتی ترین نرخ ها هستند، استفاده می کند.

بر اساس طراحی، Blend به طور خودکار “موقعیت های استقراض را تا زمانی که برخی از وام دهندگان مایل به وام دادن آن مبلغ در برابر وثیقه باشند، ایجاد می کند.” به همین دلیل، هیچ معامله زنجیره ای مورد نیاز نیست، مگر اینکه یکی از طرفین تصمیم به خروج از موقعیت یا تغییر در نرخ بهره داشته باشد.

به عنوان یک پروتکل وام دائمی، وام گیرندگان و وام دهندگان قصور دارند که تاریخ انقضای وام را با یک دوره از پیش تعیین شده تمدید کنند. اگر وام دهنده بخواهد وام را برخلاف میل وام گیرنده فسخ کند، در صورتی که وام گیرنده در سررسید بدهی خود را بازپرداخت نکرده باشد، نرخ بهره “حراج هلندی” برای تامین مالی مجدد برگزار می شود. حراج با نرخ بازپرداخت ۰% شروع می شود و نرخ به تدریج افزایش می یابد.

با Blend، هر زمان که وام دهنده حراجی را برای تامین مالی مجدد آغاز کند و کسی حاضر نباشد بدهی را با هر نرخ بهره ای بپذیرد، NFT می تواند منحل شود.

با این حال، توسعه دهنده توضیح داد که وام گیرندگان می توانند وام ها را در هر زمان در Blend بازپرداخت کنند. آنها می نویسند: “اگر وام گیرنده بخواهد مبلغ وام گرفته شده را تغییر دهد یا نرخ بهره بهتری دریافت کند، می تواند به طور خودکار وام جدیدی در برابر وثیقه بگیرد و از اصل جدید برای بازپرداخت وام قدیمی استفاده کند.”

Blur که در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ راه اندازی شد، “بسته های مراقبت” را به کاربران خود ارائه می دهد که می توانند از ۱۴ فوریه برای افزایش فعالیت معاملاتی با توکن های BLUR مبادله شوند. از آن زمان، این پلتفرم از نظر حجم معاملات از OpenSea پیشی گرفته است.

مجله: یک توکن غیر قابل تعویض.راهنمای سریعنویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا