اخبار ارز دیجیتال

بلاک استریم با 70 درصد ارزش شرکت کمتر پول برای استخراج جمع آوری می کند

مدیر عامل شرکت آدام بک گفت که بودجه جدید برای توسعه ظرفیت معدنی شرکت سرمایه گذاری خواهد شد.

شاید عمق بازار نزولی بهترین زمان برای جمع آوری پول نباشد، اما این دقیقاً همان کاری است که Blockstream انجام می دهد.

بر اساس گزارش 7 دسامبر بلومبرگ، این شرکت زیرساخت ارزهای دیجیتال به دنبال بودجه جدید است، اما با ارزش گذاری بسیار پایین تر از دوره های قبلی.

Blockstream زمانی که در آخرین دور سری B خود در آگوست 2021، 210 میلیون دلار جمع آوری کرد، 3.2 میلیارد دلار ارزش داشت. بر اساس گزارش ها، ارزش آن اکنون ممکن است کمتر از یک میلیارد دلار باشد که نزدیک به 70 درصد کاهش یافته است.

طبق گزارش CrunchBase، این شرکت در سال 2014 تأسیس شد و در چهار دور مجموعاً 299 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

آدام بک، مدیر عامل و رمزنگار Blockstream جزئیات آخرین دور تامین مالی را فاش نکرد، اما فاش کرد که این سرمایه برای گسترش قابلیت‌های ماینینگ شرکت سرمایه‌گذاری خواهد شد.

“ما به سرعت در حال فروش تمام ظرفیت هستیم و تعداد زیادی از مشتریان فعلی و جدید با ماینرهایی که به دنبال میزبانی در مقیاس هستند، داریم.”

این شرکت با Jack Dorsey’s Block (Square سابق) برای توسعه یک مرکز استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی کار می کند. همانطور که کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد، مزرعه ماینینگ با استفاده از فناوری خورشیدی تسلا و 12 مگاوات ساعت لیتیوم یون “مگا بسته” دارای ظرفیت الکتریکی 3.8 مگاوات (MW) خواهد بود.

باک اذعان کرد که قیمت بیت کوین و سودآوری ماینینگ رو به کاهش بوده است، اما گفت: «نرخ هاستینگ در چند فصل اخیر افزایش یافته است، خدمات ماینینگ به سرعت در حال گسترش است و ما یک تجارت سازمانی بسیار سودآور هستیم.» او اضافه کرد.

ماینرهای بیت کوین در حال حاضر از مشکلات سه گانه نرخ هش و دشواری بالا، قیمت بالای انرژی و قیمت پایین بیت کوین رنج می برند. با توجه به شاخص هشرات، این سودآوری یا قیمت هش را به پایین‌ترین حد خود یعنی حدود 0.064 دلار در هر TH/s در روز رسانده است.

مربوط: مدیر عامل Blockstream، آدام بک، درباره بیت کوین در بازی Jenga صحبت می کند

در خبرنامه ماهانه پنجم دسامبر، Blockstream فاش کرد که توکن Blockstream Mining Note (BMN) تقریباً در نیمی از دوره سه ساله بازدهی تجمعی تقریباً 5.37 BTC را به دست آورده است.

BMN یک توکن امنیتی منطبق با اتحادیه اروپا است که به سرمایه گذاران واجد شرایط اجازه می دهد تا به نرخ هش بیت کوین در ماینینگ سطح سازمانی این شرکت در ایالات متحده دسترسی داشته باشند.

این شرکت همچنین نسخه محدود جدیدی از کیف پول سخت افزاری “Jade Transparent” را تبلیغ می کند. مطالبه این به معنای “نگهداری بیت کوین پس از دهه 2090” است.نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا