اخبار ارز دیجیتال

کاربران BlockFi 297 میلیون دلار از حساب های کیف پول پس می گیرند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مایکل کاپلان، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، حکم داد که بازگرداندن وجوه برای کاربران حساب‌های بهره‌دار اعمال نمی‌شود.

رویترز در ۱۱ مه گزارش داد که یک قاضی آمریکایی به وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال BlockFi اجازه داده است تا ۲۹۷ میلیون دلار را به مشتریانی که در برنامه کیف پول خود سپرده دارند بازگرداند.

استرداد وجه برای کاربران حساب‌های بهره‌دار (BIA) اعمال نمی‌شود. به گفته قاضی ورشکستگی مایکل کاپلان، وجوه موجود در حساب BIA توسط BlockFi برای کسب و کار وام دهی خود استفاده می شود و بنابراین دارایی دارایی ورشکستگی است. این بدان معنی است که وجوه بعداً به همه طلبکاران بازپرداخت می شود.

در مقابل، برنامه‌های کیف پول به سپرده‌های مشتریان هیچ سودی پرداخت نمی‌کردند و جدا از سایر صندوق‌ها نگهداری می‌شدند.

قاضی حکم داد که کاربران BIA که سعی در انتقال وجه به کیف پول خود داشتند در حال حاضر واجد شرایط بازپرداخت نیستند. حدود ۴۸۰۰۰ مشتری BlockFi در ۱۱ نوامبر، پس از مسدود شدن خدمات شرکت در پی ورشکستگی FTX، تلاش کردند ۳۷۵ میلیون دلار از حساب های BIA خود به حساب های کیف پول خود منتقل کنند.

موارد مرتبط: BlockFi به مشتریان کالیفرنیا بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار بازپرداخت ارائه می دهد

با این حال، BlockFi گزینه انتقال از برنامه front-end را غیرفعال نکرد و به کاربران اجازه داد بین حساب‌ها تراکنش داشته باشند و ایمیل‌های تایید را دریافت کنند. با این حال، این تراکنش‌ها در باطن BlockFi غیرفعال شدند و تکمیل نشدند.

وکلای این مشتریان استدلال کردند که BlockFi باید انتقال پول را نیز بازپرداخت کند. طبق شرایط خدمات BlockFi، قاضی Japlan گفت وام دهندگان حق دارند درخواست های تجاری را در طول تعطیلی مسدود کنند.

BlockFi در اواخر نوامبر، پس از چند روز گمانه زنی در مورد سلامت مالی خود پس از شکست FTX، برای محافظت از ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرد. در آن زمان، وام دهندگان کریپتو ۲۵۶.۹ میلیون دلار نقدینگی داشتند. بر اساس اسناد دادگاه، West Realm Shires (FTX US) در صدر فهرست طلبکاران قرار گرفت و همچنین بدهی ۳۰ میلیون دلاری به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده را فاش کرد.

این شرکت به دنبال فروش تجهیزات ماینینگ کریپتو و وام ۱۶۰ میلیون دلاری بیت کوین (BTC) برای بازپرداخت طلبکاران خود بود. BlockFi حدود ۱۰ میلیارد دلار به بیش از ۱۰۰۰۰۰ طلبکار بدهکار است.

BlockFi باید یک طرح فرار از ورشکستگی را تا ۱۵ می ارائه کند. جاشوا ساسبرگ، وکیل دادگستری، گفت که BlockFi به دنبال فروش بالقوه دارایی یا احتمال وجود یک حامی خارجی برای کمک به معامله بازسازی است.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا