اخبار ارز دیجیتال

BlockFi ادعا می کند FTX، سرمایه سه پیکان مستحق بازپرداخت نیست

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

BlockFi ادعا می کند که “قربانیان نهایی” اتهامات کلاهبرداری FTX، طلبکاران خود هستند، نه FTX.

سرمایه گذار ورشکسته رمزارز BlockFi در تلاش است تا تلاش های FTX و 3 Arrows Capital (3AC) ورشکسته مشابه را برای جمع آوری صدها میلیون دلار برای بازپرداخت طلبکاران خود خنثی کند.

BlockFi در دادخواستی در 21 اوت به دادگاه ورشکستگی نیوجرسی گفت که طلبکاران FTX از صرافی که گفته می شود 5 میلیارد دلار وام داده شده توسط BlockFi را اختلاس کرده است، آسیب دیده اند، بنابراین ادعاهای خود را تحت فشار قرار داده است.

هدف FTX جمع آوری بیش از 5 میلیارد دلار از مطالبات علیه املاک BlockFi با هزینه مستقیم مشتریان BlockFi و سایر طلبکاران قانونی است که قربانی نهایی کلاهبرداری FTX هستند.

BlockFi افزود: “برای جلوگیری از ظلم بیشتر به طلبکاران دارایی BlockFi، دادگاه ها باید ادعاهای FTX را بر اساس دکترین دست های کثیف رد کنند.”

در این پرونده آمده است که FTX علاوه بر خرید سهام BlockFi تحت قرارداد وام، 400 میلیون دلار در ژوئن 2022 به BlockFi ارائه کرد.

با این حال، BlockFi اصرار داشت که این یک قرارداد وام استاندارد نیست. این یک قرارداد پنج ساله بدون وثیقه با نرخ بهره بسیار پایین تر از بازار و بدون تعهد بازپرداخت تا زمان سررسید شرکت است.

BlockFi سرمایه گذاری FTX را یک “قمار” نامید که طلبکاران BlockFi نباید در آن مسئولیتی داشته باشند.

در این بیانیه آمده است: «شکست شرط‌های FTX به دلیل تقلب FTX به این معنا نیست که طلبکاران BlockFi به نحوی مسئول بازپرداخت قیمت خرید هستند.

BlockFi پیشنهاد شد وام از FTX یک “شرط” در مورد ثبات بازار بود.منبع: کرول

تخمین زده می شود که BlockFi تا 10 میلیارد دلار از بیش از 100000 طلبکار، از جمله 1 میلیارد دلار به سه طلبکار بزرگ و 200 میلیون دلار به صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال ورشکسته 3AC، 20 میلیون دلار بدهکار بوده است.

BlockFi ادعا می کند که 3AC از وجوه قرض گرفته شده کلاهبرداری کرده است و نباید حق بازپرداخت احتمالی را داشته باشد.

BlockFi ادعا می کند که شکایت علیه FTX، 3AC و سایر شرکت ها ممکن است تا 1 میلیارد دلار هزینه داشته باشد و بر میزان بدهی طلبکاران تأثیر بگذارد.

مربوط: BlockFi پس از حکم دادگاه برداشت رمز ارز را برای کاربران واجد شرایط ایالات متحده آغاز می کند

چندین طلبکار BlockFi قبلاً شرکت را به نادیده گرفتن چندین پرچم قرمز قبل از معامله با FTX و شرکت تجاری آن Alameda Research در ماه‌های قبل از فروپاشی FTX در نوامبر 2022 متهم کرده بودند.

با این وجود، طلبکاران ماه گذشته برای پیشبرد طرح بازپرداخت با BlockFi تسویه حساب کردند.

BlockFi در تاریخ 28 نوامبر، حدود دو هفته پس از اعلام ورشکستگی FTX، برای حفاظت از ورشکستگی فصل 11 اقدام کرد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا