اخبار ارز دیجیتال

BlockFi ادعا می کند FTX، سرمایه سه پیکان مستحق بازپرداخت نیست

BlockFi ادعا می کند که “قربانیان نهایی” اتهامات کلاهبرداری FTX، طلبکاران خود هستند، نه FTX.

سرمایه گذار ورشکسته رمزارز BlockFi در تلاش است تا تلاش های FTX و ۳ Arrows Capital (3AC) ورشکسته مشابه را برای جمع آوری صدها میلیون دلار برای بازپرداخت طلبکاران خود خنثی کند.

BlockFi در دادخواستی در ۲۱ اوت به دادگاه ورشکستگی نیوجرسی گفت که طلبکاران FTX از صرافی که گفته می شود ۵ میلیارد دلار وام داده شده توسط BlockFi را اختلاس کرده است، آسیب دیده اند، بنابراین ادعاهای خود را تحت فشار قرار داده است.

هدف FTX جمع آوری بیش از ۵ میلیارد دلار از مطالبات علیه املاک BlockFi با هزینه مستقیم مشتریان BlockFi و سایر طلبکاران قانونی است که قربانی نهایی کلاهبرداری FTX هستند.

BlockFi افزود: “برای جلوگیری از ظلم بیشتر به طلبکاران دارایی BlockFi، دادگاه ها باید ادعاهای FTX را بر اساس دکترین دست های کثیف رد کنند.”

در این پرونده آمده است که FTX علاوه بر خرید سهام BlockFi تحت قرارداد وام، ۴۰۰ میلیون دلار در ژوئن ۲۰۲۲ به BlockFi ارائه کرد.

با این حال، BlockFi اصرار داشت که این یک قرارداد وام استاندارد نیست. این یک قرارداد پنج ساله بدون وثیقه با نرخ بهره بسیار پایین تر از بازار و بدون تعهد بازپرداخت تا زمان سررسید شرکت است.

BlockFi سرمایه گذاری FTX را یک “قمار” نامید که طلبکاران BlockFi نباید در آن مسئولیتی داشته باشند.

در این بیانیه آمده است: «شکست شرط‌های FTX به دلیل تقلب FTX به این معنا نیست که طلبکاران BlockFi به نحوی مسئول بازپرداخت قیمت خرید هستند.

BlockFi پیشنهاد شد وام از FTX یک “شرط” در مورد ثبات بازار بود.منبع: کرول

تخمین زده می شود که BlockFi تا ۱۰ میلیارد دلار از بیش از ۱۰۰۰۰۰ طلبکار، از جمله ۱ میلیارد دلار به سه طلبکار بزرگ و ۲۰۰ میلیون دلار به صندوق پوشش ریسک ارزهای دیجیتال ورشکسته ۳AC، ۲۰ میلیون دلار بدهکار بوده است.

BlockFi ادعا می کند که ۳AC از وجوه قرض گرفته شده کلاهبرداری کرده است و نباید حق بازپرداخت احتمالی را داشته باشد.

BlockFi ادعا می کند که شکایت علیه FTX، ۳AC و سایر شرکت ها ممکن است تا ۱ میلیارد دلار هزینه داشته باشد و بر میزان بدهی طلبکاران تأثیر بگذارد.

مربوط: BlockFi پس از حکم دادگاه برداشت رمز ارز را برای کاربران واجد شرایط ایالات متحده آغاز می کند

چندین طلبکار BlockFi قبلاً شرکت را به نادیده گرفتن چندین پرچم قرمز قبل از معامله با FTX و شرکت تجاری آن Alameda Research در ماه‌های قبل از فروپاشی FTX در نوامبر ۲۰۲۲ متهم کرده بودند.

با این وجود، طلبکاران ماه گذشته برای پیشبرد طرح بازپرداخت با BlockFi تسویه حساب کردند.

BlockFi در تاریخ ۲۸ نوامبر، حدود دو هفته پس از اعلام ورشکستگی FTX، برای حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ اقدام کرد.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا