اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل BlockFi خطرات ناشی از FTX و Alameda را نادیده گرفت و به ورشکستگی کمک کرد: تشکیل پرونده در دادگاه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شرکت مالی Crypto BlockFi زمانی که در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام ورشکستگی کرد، تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار دارایی مربوط به FTX و Alameda Research داشت.

زک پرینس، مدیر عامل وام دهنده ورشکسته ارز دیجیتال BlockFi، ظاهراً توصیه های تیم مدیریت ریسک خود را در مورد وام دادن دارایی به Alameda Research نادیده گرفته است.

بر اساس یک پرونده در ۱۴ ژوئیه که توسط هیئت بستانکاران بدون تضمین به دادگاه ورشکستگی نیوجرسی ارسال شد، تیم مدیریت ریسک BlockFi گزارش “ریسک بالا” مرتبط با وام دادن دارایی ها به Alameda را گزارش کرد. گفته می شود که پرینس نگرانی های تیم در مورد BlockFi را رد کرد، زیرا تا اوت ۲۰۲۱ به Alameda 217 میلیون دلار قرض می دهد. این تیم پیشنهاد کرد که اگر توکن FTX (FTT) که برای تضمین وام استفاده می‌شود، باید تسویه شود، ممکن است خطراتی ایجاد شود.

از آگوست ۲۰۲۱، تیم مدیریت ریسک BlockFi بر این باور است که اکثر ترازنامه Alameda در مجموع حدود ۱۱ بایت خواهد بود، از جمله FTT قفل نشده ۷bb و توکن های قفل شده بر اساس حسابرسی مالی نشده است. نگرانی‌ها را رد کرد و از تیم‌های ریسک خواست تا «چگونه احساس امنیت کنند» بیاموزند. [with Alameda] فقط با FTT و انواع دیگر وثیقه به جای سهام GBTC، وام گیرنده ای به اندازه سه پیکان است. ”

پس از ژانویه ۲۰۲۲، تیم مدیریت ریسک صدور یادداشت هایی برای پرینس در مورد خطرات بالقوه تامین مالی Alameda را متوقف کرد و بحث ها را به “جلسات آفلاین و Slack” منتقل کرد و مدیرعامل گهگاه افشاگری ها را تایید کرد. در زمانی که شرکت اعلام ورشکستگی کرد، BlockFi تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار دارایی مربوط به FTX و Alameda داشت.

مربوط: BlockFi قصد دارد در ۱۱ ژانویه برای دارایی‌ها و بدهی‌ها در دعوی ورشکستگی اقدام کند.

BlockFi گفت که در نوامبر ۲۰۲۲ هنگام ثبت نام برای فصل ۱۱ “معرض قابل توجهی” با FTX و شرکت های وابسته آن داشته است. FTX US در جولای ۲۰۲۲ یک خط اعتباری ۴۰۰ میلیون دلاری از BlockFi دریافت کرد که باعث تقویت روابط اقتصادی بین این دو شرکت در طول زمستان کریپتو شد.

“BlockFi یک وام را از Alameda پس گرفت” [in June 2022]و Alameda موجودی باقیمانده را تقریباً به صفر پرداخت.” «بلاک‌فای می‌توانست از این رابطه خارج شود.

موارد زیر به مدارک بایگانی اضافه می شود:

شاید درست باشد که سقوط Alameda/FTX باعث سقوط BlockFi شد، اما سقوط BlockFi ریشه در شیوه‌های تجاری و تصمیم‌هایی داشت که قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی Alameda/FTX بود.

سخنگوی BlockFi در بیانیه ای به Cointelegraph گفت که این شرکت با این گزارش موافق نیست. در یک پرونده قضایی جداگانه، این شرکت کمیته گزارش را به “برداشتن اظهارات خارج از چارچوب، اشتباه در سایر موارد و عدم ارائه تحلیل عینی وعده داده شده” متهم کرد.

BlockFi مستقیماً قرار گرفتن در معرض FTX را دلیل ورشکستگی عنوان کرد. عمل FTX برای وام‌دهی وثیقه‌ای بر اساس توکن FTT آن، بسیاری از شرکت‌ها را پس از کاهش قیمت توکن از بالای ۲۵ دلار به زیر ۲ دلار در میان گزارش‌هایی مبنی بر تشکیل پرونده فصل ۱۱ و مشکلات نقدینگی، متوقف کرده است.

مجله: آیا پس از سقوط FTX می توان به صرافی های ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا