🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین می توانست از تاثیر کمبود نایرا در نیجریه جلوگیری کند – متخصص محلی

مقامات محلی می گویند که تصمیم برای چاپ اسکناس های جدید نایرا ممکن است از طریق DeFi گرفته شده باشد، که نیجریه ای ها را شامل می شود و به آنها کمک می کند تا برای تغییر آماده شوند.

گروهی از کارشناسان محلی بلاک چین در مورد اینکه چگونه فناوری بلاک چین می تواند به حل مشکلات اقتصادی در نیجریه و در سراسر قاره آفریقا کمک کند، بحث کردند. در بحث آنها، کسری جریان نایرا نیجریه به عنوان مطالعه موردی استفاده شد.

در اجلاس دارایی‌های دیجیتال انجمن فناوری بلاک چین (SIBAN) در سال ۲۰۲۳ در ابوجا، پایتخت نیجریه، سهامداران حمایت خود را از تصمیم دولت قبلی برای ضرب اسکناس‌های جدید نایرا و افزایش دیجیتال بانک مرکزی ابراز کردند. ما ابتکارات اخیر نیجریه را مورد بحث قرار دادیم. پذیرش ارز (CBDC) همگی منجر به کمبود جریان نایرا در آن زمان شد.

به گفته کریستوفر انیامو، یکی از بنیانگذاران Sahara ICP Hub آفریقای غربی، تصمیم برای چاپ اسکناس های جدید نایرا می توانست در سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرفته شده باشد و در نتیجه به عموم مردم نیجریه نظر بدهند. این شرکت گفت که ممکن است ایمن شده و بهتر برای سوئیچ آماده شده است.

با استقرار یک سیستم بلاک چین در سرتاسر نیجریه و آفریقا، ما پیشرفت DeFi را تسریع خواهیم کرد و به شهروندان اجازه کنترل پول و اقتصاد خود را خواهیم داد.

فناوری بلاک چین زیرساخت‌های فنی و اصولی را فراهم می‌کند که به DeFi اجازه می‌دهد به صورت غیرمتمرکز، شفاف و ایمن عمل کند و طیف گسترده‌ای از خدمات مالی را بدون نیاز به واسطه‌های مالی سنتی به کاربران ارائه دهد.

با این حال، رئیس‌جمهور فعلی نیجریه، بورا تینوب، بیانیه‌ای را در طول مبارزات انتخاباتی منتشر کرد که در آن ادعا می‌کرد که بخش بانکی و مالی این کشور می‌تواند در صورت تحقق آن از فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال استفاده کند.

مربوط: بانک مرکزی نیجریه فرصت تنظیم بلاک چین را در سال ۲۰۲۱ از دست داد – مدیر عامل Convexity

این مانیفست پیشنهاد می‌کند تا مقررات موجود کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) در مورد دارایی‌های دیجیتال مورد بازنگری قرار گیرد تا آنها را برای کسب‌وکار مناسب‌تر کند. مقررات جدید چارچوبی برای تنظیم دارایی های دیجیتال مانند ارزهای دیجیتال و سایر توکن های دیجیتال در نیجریه فراهم می کند.

نیجریه سیاست “نیجریه بدون نقد” خود را در دسامبر ۲۰۲۳ پیش برد و میزان پول نقدی را که افراد و مشاغل می توانند برداشت کنند در تلاش برای افزایش استفاده از CBDC (eNaira) به شدت کاهش داده است.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید: بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا