اخبار ارز دیجیتال

بودجه بلاک چین VC با وجود کاهش از ماه مه، از مجموع سال 2021 فراتر رفت

پس از یک سال پرتلاطم در صنعت کریپتو، سرمایه گذاران بودجه خود را با دقت بیشتری انتخاب می کنند.

سال سختی برای ارزهای دیجیتال بوده است و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر آن را تأیید می‌کند. سقوط FTX در نوامبر احساسات سرمایه گذاران را تکان داد و آخرین مورد در یک رشته تعطیلی بازیگران اصلی بازار در سال جاری بود، از جمله سلسیوس، وویجر و بلاک فای، که ارزش بازار 1.5 تریلیون دلاری را از صنعت کریپتو پاک کرد. شوکه کننده ترین آنها بود.

جذب سرمایه بلاک چین از ماه مه 2022 روندی نزولی داشته است و ماه نوامبر نیز از این قاعده مستثنی نبود، با کاهش بیشتر در جریان ورودی. با این حال، کل جریان سرمایه در سال 2022 تقریباً 6 میلیارد دلار بیشتر از سال 2021 است.

بر اساس تحقیقات کوین تلگراف، بودجه VC در نوامبر 4.8 درصد کاهش یافت و به 840.4 میلیون دلار از 843 میلیون دلار در اکتبر رسید. پایگاه داده سرمایه گذاری مخاطره آمیز ترمینال تحقیقاتی کوین تلگراف حاوی جزئیات جامعی در مورد معاملات، فعالیت های ادغام و اکتساب، سرمایه گذاران، شرکت های ارزهای دیجیتال، صندوق ها و موارد دیگر است، با افزایش تعداد معاملات فردی از 69 معامله در اکتبر به 11. نشان داده شده است که به 61 کاهش یافته است. موارد در ماه مارس

آخرین گزارش را در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود و خریداری کنید.

اما این همه خبر بد نیست. علیرغم کاهش سرعت جذب سرمایه VC کریپتو از ماه مه، کل جمع آوری سرمایه سالانه از رقم 2021 فراتر رفته است. بر اساس پایگاه داده VC Cointelegraph Research، در سال 2022 در مجموع 36.1 میلیارد دلار جمع آوری خواهد شد و کمتر از دو هفته باقی مانده است. در مقابل، کل سرمایه جذب شده در سال 2021 30.3 میلیارد دلار بود.

پروژه های زیرساختی نیمی از گلدان را در ماه نوامبر تشکیل می دهند

بخش Web3 با 23 معامله در ماه نوامبر بیشترین معاملات را انجام داد، در حالی که بخش زیرساخت بلاک چین بیشترین سهم را از دلار سرمایه گذاران داشت. این بخش در ماه نوامبر بیش از نیمی از بودجه را تامین کرد و 483.9 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر را تامین کرد.

بخش زیرساخت بخش عمده ای از بودجه را به خود اختصاص داد، اما تقریبا نیمی از مبلغ جمع آوری شده توسط یک شرکت به نام Matter Labs تامین شد. توسعه دهندگان پشت zkSync، سازگار با ماشین مجازی اتریوم، به رهبری Blockchain Capital و Dragonfly، با مشارکت Lightspeed Venture Partners، Variant و سرمایه گذار فعلی Andreessen Horowitz، در 16 نوامبر اعلام کردند که بودجه 200 میلیون دلاری سری C را بسته است. گرد این شرکت اکنون 458 میلیون دلار در تمام مراحل جمع آوری کرده است، از جمله 200 میلیون دلار از BitDAO برای تأمین مالی پروژه های اکوسیستم.

برای تجزیه و تحلیل کامل بخش VC بلاک چین در ماه نوامبر، به گزارش ماهانه Investor Insights Cointelegraph Research مراجعه کنید. تیم تحقیقاتی ما رویدادهای کلیدی بازار را در ماه گذشته و مهم ترین داده ها را در بخش های مختلف صنعت، از جمله سرمایه گذاری خطرپذیر، تجزیه و تحلیل می کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا