🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلیدهای بلاک چین برای تأیید صحت رسانه های دنیای واقعی – Nodle

با ادامه تکامل قابلیت‌های هوش مصنوعی، ممکن است به راه‌حل‌های بلاک چین برای اثبات صحت تصاویر، ویدیوها و محتواهای دنیای واقعی نیاز باشد.

ارائه‌دهنده شبکه غیرمتمرکز Nodle در حال کار با Adobe، بنیاد لینوکس و دیگران است تا از فناوری بلاک چین برای اثبات صحت محتوای دنیای واقعی که توسط دستگاه‌ها گرفته شده است استفاده کند.

در ارتباط با کوین تلگراف، گرت کینزمن، یکی از بنیانگذاران Nodle، گفت که کیت توسعه نرم افزار آینده این شرکت برای راه حل ContentSign آن با هدف استفاده از بلاک چین برای اثبات یکپارچگی داده ها از لحظه ضبط است. طرح کلی توضیح داده شد.

Nodle ContentSign را به Content Authenticity Initiative معرفی می کند، پروژه ای که توسط Adobe و بنیاد لینوکس هدایت می شود تا استانداردهای آینده برای احراز هویت رسانه ایجاد کند.

مطالب مرتبط: Nodle شرکت اینترنت اشیاء بلاک چین با استیکر “نانو کامپیوتر” بلوتوث Web3 متن باز می شود

Nodle انواع مختلفی از فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین را توسعه می‌دهد که بر روی جمع‌آوری و احراز هویت داده‌های دنیای واقعی تمرکز دارند. همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف بررسی شده بود، محصول اصلی آن شبکه ای است که از اتصال بلوتوث گوشی هوشمند برای اجاره قدرت محاسباتی، ذخیره سازی و قابلیت های بلوتوث دستگاه برای گسترش ردپای شبکه IoT استفاده می کند.

تجسم راه حل ContentSign Nodle که تصویری از دنیای واقعی می گیرد که در آن داده ها به صورت رمزنگاری امضا شده و بر روی بلاک چین منتشر می شوند. منبع: نودل.

Kinsman گفت که ContentSign قرار است بخشی از این پازل را تشکیل دهد، به عنوان راهی برای اثبات اینکه یک دوربین فیزیکی یا دستگاه از رسانه‌های بصری خاص و ابرداده‌های مربوطه ضبط کرده است.

روشی که ما این کار را انجام می‌دهیم این است که مهری وجود دارد که ثابت می‌کند یک دوربین واقعی ویدیو را گرفته است، ویدیو با یک کلید خصوصی که فقط برای این دوربین شناخته شده است امضا می‌شود و ردپای این ویدیو روی زنجیره بلوکی قرار می‌گیرد. عموم.”

این فناوری می تواند برای موارد بی شماری از جمله در زمینه روزنامه نگاری مفید باشد. همانطور که Kinsman در فرضیه خود توضیح می دهد، روزنامه نگاران می توانند از دوربین های تعبیه شده با فناوری ContentSign برای ضبط ویدیو یا عکس از رویدادهای خبری فوری استفاده کنند.

هنگامی که یک ویدیو ضبط می شود، ContentSign تضمین می کند که با یک کلید خصوصی منحصر به فرد منحصر به آن دوربین خاص مهر و امضا شده است.

ردپای ویدیویی در بلاک چین Nodle به عنوان توکن های غیر قابل تعویض ایجاد می شود. امضا تأیید می کند که محتوا از یک منبع معتبر آمده است و دستکاری یا مصنوعی تولید نشده است.

Kinsman اضافه کرد که در حالی که تکرار فعلی از طریق SDK ContentSign این سرویس را در تلفن‌های همراه تقلید می‌کند، پیاده‌سازی‌های آتی می‌توانند فناوری موجود در کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال را منعکس کنند.

در آینده، ما شاهد عناصر ایمنی خواهیم بود که در دوربین‌های مشابه با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری لجر ساخته شده‌اند.

با گسترش تولید محتوای هوش مصنوعی و افزایش نیاز به راه حل هایی برای تمایز بین محتوای واقعی و ساختگی، راه حل های بلاک چین مشابه ContentSign ممکن است مهم شوند.

بلاک چین با ویژگی‌های منحصربه‌فرد عدم تمرکز، شفافیت، مقاومت در برابر سانسور و تغییرناپذیری، چارچوب مهمی برای اطمینان از اعتماد فراهم می‌کند.

Kinsman می گوید که ContentSign به طور مستقیم به عنوان راه حلی برای صنعت بیمه برای پردازش دقیق و صادقانه ادعاها مورد بررسی قرار می گیرد. ContentSign تضمین می کند که شواهد بصری ارائه شده برای ادعاهای بیمه معتبر است و دستکاری نشده یا توسط هوش مصنوعی ایجاد نشده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا