اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذار می گوید فناوری بلاک چین هنوز تا رسیدن به لیگ های بزرگ ورزش های الکترونیکی فاصله زیادی دارد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سازمان‌های کوچک‌تر ورزش‌های الکترونیکی شروع به استفاده از فناوری بلاک چین برای توزیع جوایز کرده‌اند، اما این فناوری هنوز توسط سازمان‌دهندگان مسابقات بزرگ مورد استفاده قرار نگرفته است.

برگزارکنندگان مسابقات کوچک‌تر ورزش‌های الکترونیکی شروع به پذیرش فناوری بلاک چین برای میزبانی مسابقات و توزیع جوایز کرده‌اند. سرمایه گذاران می گویند، اما انتظار نداشته باشید که هنوز آن را در لیگ های بزرگ ببینید.

ورزش های الکترونیکی یا ورزش های الکترونیکی، نوعی رقابت سازمان یافته از طریق بازی های ویدئویی است. بازیکنانی که گاهی اوقات ورزشکاران esports نامیده می شوند، معمولاً به صورت انفرادی یا تیمی برای دریافت جایزه با هم رقابت می کنند.

دیو هریس، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری در ورزش های الکترونیکی Guinevere Capital، به کوین تلگراف گفت که او شروع به دیدن بلاک چین در مسابقات بازی های آماتوری می کند.

با این حال، به نظر او، تا زمانی که عناوین بزرگ و تورنمنت های حرفه ای این فناوری را در نظر بگیرند، بسیار طولانی تر خواهد بود.

مطمئناً مکان‌های زیادی وجود دارد که این فناوری می‌تواند در ورزش‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد یا در حال استفاده است، اما پذیرش انبوه در عناوین و رویدادهای اصلی زمان می‌برد. مثل همیشه، ناشران اصلی بازی‌ها پادشاه هستند.

آیوی فانگ، مدیر کل لیگ بازیکنان Esports (ESPL) می‌گوید که معتقد است فناوری بلاک چین برای توزیع جوایز بسیار مناسب است.

اسکرین شات هایی از برخی مسابقات آینده که در ESPL فهرست شده اند. منبع: ESPL

این شرکت مستقر در سنگاپور یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین را اجرا می‌کند که جوایز را مستقیماً از طریق دارایی‌های دیجیتالی مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و رمزارزها به کیف پول دیجیتال برندگان توزیع می‌کند.

به گفته فانگ، بلاک چین توزیع جوایز را بسیار آسان‌تر می‌کند، زیرا موانعی مانند کارمزد انتقال بین‌مرزی که توسط بانک‌های سنتی دریافت می‌شود را می‌توان دور زد.

هنگامی که ما در مورد مسابقات جهانی صحبت می کنیم، به روشی موثر برای توزیع جوایز نیاز داریم تا مجبور نباشیم منتظر باشیم تا برندگان حساب های بانکی خود را ارائه و تأیید کنند.”

با این حال، پول جایزه به هیچ وجه به تورنمنت های بین المللی ورزش های الکترونیکی نزدیک نیست، که می تواند چند میلیون دلار باشد.

هریس معتقد است که بلاک چین و وب ۳ نقش مهمی در ورزش‌های الکترونیکی بازی می‌کنند، اما توسعه آینده باید خارج از چارچوب باشد تا واقعاً توجه جریان اصلی را به خود جلب کند.

او گفت: «ممکن است راه‌های کارآمدتری برای ردیابی و نمایش نتایج با استفاده از این فناوری وجود داشته باشد، اما نمی‌دانم که آیا این واقعاً شماره‌گیر را تغییر می‌دهد یا خیر».

او افزود: «من فکر می‌کنم مدلی که در آن محتوای تولید شده توسط کاربر می‌تواند کالایی شود و درآمد به طور عادلانه بین همه سهامداران توزیع شود، فرصتی برای صنعت است.»

مربوط: روند بازی NFT برای سال ۲۰۲۳: مدیران صنعت انتظار دارند بازیکنان بزرگ بیشتری وارد شوند

علاقه مندان به بازی، رابطه عشق و نفرت را با ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده اند، به خصوص زمانی که NFT ها درگیر هستند.

یک مطالعه اکتبر توسط Coda Labs نشان داد که گیمرهای سنتی طرفدار ارزهای رمزنگاری شده یا NFT نیستند و به این احساسات به ترتیب ۴.۵ و ۴.۳ از ۱۰ امتیاز داده اند.

غول بازی فرانسوی Ubisoft Entertainment سال گذشته به دلیل پروژه NFT Quartz مورد انتقاد قرار گرفت و پس از آن این شرکت مجبور شد از برنامه های خود برای ادغام NFT در بازی های خود عقب نشینی کند.

با این وجود، هریس گفت که این فناوری در نهایت به نفع گیمرها خواهد بود و گفت:

در اصل، امکان استفاده از آیتم‌های درون بازی و امکان انتقال آن‌ها به بازی‌ها و محیط‌های دیگر، پیشنهاد خوبی برای گیمرها است. ”

در حالی که فناوری واقعی در آینده بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، در حال حاضر شک و تردید وجود دارد و در برخی موارد، فناوری موجود در قالب تجاری سازی بیش از حد و ثروتمند شدن آشکار شده است. جامعه. سریع برنامه ریزی کنید.”

فانگ می گوید: «من قطعاً فکر می کنم یک منحنی یادگیری در آنجا وجود دارد.

او افزود: “البته افرادی خواهند بود که مخالفت خواهند کرد، اما من فکر می کنم اگر شایستگی استفاده از این سیستم را نشان دهید، دیر یا زود این سیستم پذیرفته می شود. تبدیل به یک هنجار خواهد شد. همه از آن استفاده خواهند کرد.”

بر اساس داده های منتشر شده توسط Exploding Topics، انتظار می رود ارزش کل بازار صنعت ورزش های الکترونیکی تا سال ۲۰۲۴ به ۱.۶۲ میلیارد دلار برسد.نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا