اخبار ارز دیجیتال

صنعت بلاک چین نشانه هایی از ثبات را در سال 2023 نشان می دهد: گزارش

معاملات بیت کوین در ماه دسامبر زیر میانگین متحرک 50، 100 و 200 روزه باقی ماند، اما اوایل سال 2023 نشانه های امیدوارکننده ای از ثبات برای بخش DeFi را نشان می دهد.

سال 2022 یک ترن هوایی پر فراز و نشیب برای صنعت بلاک چین بوده است. سه ماهه اول سال جاری امیدوارکننده به نظر می رسید، اما صنعت کریپتو از آن زمان روند نزولی داشته است. در حالی که نشانه‌های کاهش رشد اقتصاد کلان جهانی در حال افزایش است، این بادهای مخالف هر گونه بهبود بالقوه در صنعت بلاک چین را مختل می‌کند.

نشانه هایی از ثبات در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که می تواند در آغاز سال جدید منجر به جهش شود. Cointelegraph Research گزارش ماهانه Investors Insights را برای کسانی منتشر می‌کند که در مورد بخش‌های مختلف فضای کریپتو، از جمله سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مشتقات، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و مقررات جدی هستند. گزارش‌های ماهانه ما که توسط کارشناسان برجسته در این موضوعات مختلف گردآوری شده است، ابزاری ارزشمند برای یک مرور سریع از وضعیت فعلی صنعت بلاک چین است.

این گزارش را در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود و خریداری کنید.

ضعف بیت کوین در سال 2023؟

قیمت بیت کوین (BTC) به دنبال اخبار مثبت شاخص قیمت مصرف کننده در 13 دسامبر برای مدت کوتاهی به 18300 دلار رسید. با این حال، علی‌رغم بهترین تلاش‌های گاوها، BTC نتوانسته است پس از 9 نوامبر 2022 روزانه بالای 18000 دلار بسته شود. با پایان یافتن سال پر فراز و نشیب ارزهای دیجیتال، قیمت بیت کوین در محدوده 15000 تا 17000 دلار باقی ماند. پس از انقضای آپشن در 30 دسامبر، گاوها باید قیمت را به بالای 18000 دلار برسانند تا از ضرر 340 میلیون دلاری تا سال 2023 جلوگیری کنند و به خرس‌ها برنده شوند.

پس از رسیدن به زیر 4000 دلار در مارس 2020، بیت کوین 1650 درصد افزایش یافت. تا 31 دسامبر 2022، سرمایه گذارانی که بیت کوین را در مارس 2020 خریداری کردند، همچنان حدود 330 درصد سود داشتند. قیمت بیت کوین پس از سقوط FTX بهبود نیافته است. کاهش قیمت به سطوحی که آخرین بار دو سال پیش مشاهده شد، مشکلاتی را برای دارندگان بلندمدت و کوتاه مدت ایجاد کرده است. در حال حاضر بیش از 8 میلیون بیت کوین متحمل ضرر شده اند و کاهش علاقه نهنگ ها قدرت قیمت را نشان می دهد.

معکوس شدن بازار مشتقات بیت کوین؟

انحراف معیار مهمی از احساسات بازار و جریان سرمایه است زیرا نشان می‌دهد که افراد چقدر حاضرند برای دریافت پرداخت‌های نامتقارن در جهت بالا یا پایین بازار بپردازند. رایج ترین اندازه گیری چولگی 25 دلتا (25D) است. این شامل مقایسه نوسانات ضمنی تماس های خارج از پول (OTM) و OTM در دلتا 25% تا دلتای 25% است.

دلتا را می توان به عنوان احتمال منقضی شدن گزینه درک کرد. با قیمت 16500 دلار، مکالمه هفتگی 16000 دلاری دارای دلتای نزدیک به 100 درصد است در حالی که تماس هفتگی 36000 دلاری تقریباً 0 درصد دلتا دارد. این به این دلیل است که با توجه به نوسانات عادی، تماس 16000 دلاری تقریباً مطمئن است که در پول باقی می ماند و 36000 دلار OTM باقی می ماند.

در زیر نموداری از انحراف 1 میلیون گزینه 25 بعدی بیت کوین از فوریه 2021 نشان داده شده است. محور Y تفاوت در نوسانات ضمنی بین تماس های 25 بعدی و قرارهای 25 بعدی با بلوغ یکسان را اندازه گیری می کند. انحراف منفی به این معنی است که بازار می خواهد پرداخت ها را برای محافظت از خطر افت بیشتر قیمت نقدی بیت کوین پوشش دهد. طی دو سال گذشته، میانگین 25 بعدی افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش احساسات نزولی است. با این حال، 25D از نوامبر تا 46 درصد بهبود یافته است، که نشان می دهد معامله گران کمی خوش بین هستند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف دارای برخی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققین ما سختگیری و فیلترهای آکادمیک را از طریق تجربه عملی و سخت به دست آمده ترکیب می کند تا دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار را ارائه دهد.

دکتر دملزا هیز مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هایس تیمی از کارشناسان مالی، اقتصادی و فناوری را گرد هم آورده است تا منبع برتر گزارش های صنعت و تحلیل های روشنگرانه را در اختیار بازار قرار دهد. این تیم از API ها از منابع مختلف برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید استفاده می کند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف با ترکیب چندین دهه تجربه در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از استعدادهای ترکیبی خود در آخرین گزارش Insights Investor سرمایه گذاری کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا