🚨 اخبار ارز دیجیتال

بلاک چین کیهانی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بلاک چین به عنوان یکی از راه حل های فناوری بالقوه برای حل این مشکلات عمل می کند.

بر کسی پوشیده نیست که صنعت فضایی رشد سریع بی‌سابقه‌ای را در سال‌های اخیر تجربه کرده است و انتظار می‌رود که به رشد خود ادامه دهد. هر روز شاهد اخباری از کشورها و شرکت‌های خصوصی هستیم که در ماموریت‌های ماه آینده، حضور مداری خود را گسترش داده و برنامه‌های فضایی جامعی را ایجاد می‌کنند. صنعت فضایی ممکن است هیجان انگیز و پر جنب و جوش باشد، اما همچنان با چالش های مختلفی مواجه است که به طور بالقوه می تواند مانع رشد آن شود، از جمله مسائل امنیتی، اعتماد و شفافیت. بلاک چین به عنوان یکی از راه حل های فناوری بالقوه برای حل این مشکلات عمل می کند.

به عنوان مثال، می تواند امنیت زیرساخت های فضایی را افزایش دهد. فضاپیماها و ماهواره ها به شبکه های ارتباطی داده ای ایمن نیاز دارند. سیستم‌های دفتر کل توزیع‌شده می‌توانند روشی مطمئن‌تر و مقاوم‌تر برای ذخیره و انتقال داده‌ها ارائه دهند. این فناوری پتانسیل جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به سیستم های فضاپیما، به حداقل رساندن خطر حملات سایبری و اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات حساس را دارد. برخی از ماهواره‌ها ممکن است در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر باشند، جایی که هکرها می‌توانند سیستم‌های ارتباطی آن‌ها را خراب کنند و در نتیجه داده‌های حیاتی را از دست بدهند و در برخی موارد، کنترل ماهواره را از دست بدهند.

فناوری بلاک چین به اپراتورهای ماهواره ای اجازه می دهد تا شبکه های ارتباطی غیرمتمرکزی بسازند که امنیت بیشتری داشته باشند و در برابر حملات سایبری کمتر آسیب پذیر باشند. سیستم دفتر کل توزیع شده بلاک چین تضمین می کند که داده های ارسال شده بین ماهواره ها ضد دستکاری هستند و فوراً هرگونه تلاش برای تغییر یا رهگیری داده ها را تشخیص می دهد.

علاوه بر این، از قابلیت‌های قرارداد هوشمند بلاک چین می‌توان برای خودکارسازی فرآیند تأیید و احراز هویت درخواست‌های ارتباطی استفاده کرد و خطر دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های فضاپیما را کاهش داد. این قراردادهای هوشمند می توانند برای تأیید هویت فرستنده و گیرنده ارتباطات برنامه ریزی شوند و اطمینان حاصل شود که فقط اشخاص مجاز به داده ها دسترسی دارند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

بلاک چین همچنین می تواند نقش ارزشمندی را در خصوص شفافیت در ماموریت های اکتشاف فضایی ایفا کند. با خصوصی سازی فزاینده اکتشاف فضا، شفافیت برای تقویت اعتماد و پاسخگویی در میان ذینفعان ضروری است. بلاک چین یک سابقه عمومی غیرقابل تغییر از تراکنش ها را فراهم می کند و به سرمایه گذاران و شرکا اجازه می دهد پیشرفت را پیگیری کنند، استفاده از وجوه را نظارت کنند و صحت داده های ماموریت را تأیید کنند. برای کمک به تجسم این موضوع، تصور کنید در آینده نزدیک راکت هایی به فضا پرتاب می شوند که حامل ماهواره هایی هستند که برای مطالعه فضا طراحی شده اند.

استفاده از فناوری بلاک چین یک رکورد عمومی ایجاد می‌کند و به سرمایه‌گذاران و شرکا اجازه می‌دهد فرآیند راه‌اندازی را در زمان واقعی پیگیری کنند. سوابق بلاک چین تضمین می کند که وجوه به طور موثر مورد استفاده قرار می گیرد و یک سابقه شفاف و ضد دستکاری از موفقیت ماموریت ارائه می دهد. همانطور که شرکت های خصوصی بیشتری وارد مسابقه فضایی می شوند، فناوری بلاک چین می تواند اعتماد را در بین ذینفعان تقویت کند و سابقه ای دائمی از سفر بشر به فضا به جا بگذارد.

آخرین اما نه کم اهمیت، فناوری بلاک چین می تواند از توسعه سیستم های مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر فضا پشتیبانی کند. زیرساخت فضایی نیاز به جریان مداوم منابع و مواد دارد و بلاک چین می تواند یک پلت فرم امن و شفاف برای ردیابی جابجایی کالاها و اطمینان از کارایی زنجیره تامین فراهم کند. این فناوری خطر خطا و تقلب را کاهش می‌دهد و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا عملیات خود را کارآمدتر مدیریت کنند.

واضح است که فناوری بلاک چین می تواند نقش عمده ای در زیرساخت های حیاتی صنعت فضایی ایفا کند و مزایای زیادی برای حمایت از توسعه آن دارد. موارد استفاده بالقوه گسترده و هیجان انگیز هستند، از افزایش امنیت گرفته تا بهبود سیستم های مدیریت زنجیره تامین. همانطور که صنعت به رشد خود ادامه می دهد، فناوری بلاک چین نقش مهمی را در شکل دادن به آینده صنعت فضایی ایفا می کند.

ایرینا اس. لیچفیلد، رئیس لومریا است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Irina Litchfield

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا